King of Pop Michael Jackson

Raspunsuri - Pagina 60

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cory_box spune:

Citat:
citat din mesajul lui diana23ct

cory_box imi place ca vrei sa crezi varianta asta, fiecare om isi doreste sa creada ca ce dragi nu mor, ci sunt undeva mai departe in siguranta. aceasi chestie am facut-o si eu la moartea matusei mele (care m-a crescut, a fost ca o mama pt mine). Au trecut aproape 15 ani de atunci dar mintea mea nu poate sa creada ca e moarta, eu percep lipsa ei ca si cum ar fi plecata undeva in vecini sau la cumparaturi. As vrea sa percep si pierderea asta la fel.
Referitor la persoanele acelea putine care ar trebui sa tina secretul, in caz ca ar fi adevarat,printre ele se numara membrii familiei, de care vb toate, ca nu prezinta incredere, frati, parinti... bine ar fi sa fie asa, mi-as dori din tot sufletul.

In mesajul de dimineata cand m-am referit ca nu si-ar lasa copii pe mainile uliilor ma refeream tocmai la familie, la tatal si la mama lui, la frati, care sunt atrasi de mostenire si mai putin de dorinta de a-i creste pe copii.


diana23ct : scuza-ma ca te intreb, dar tu ai citit link-urile care le-am pus ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

CORY eu sunt socata...am citit tot ce ai pus...wauuuuu...nici nu stiu ce sa zic...eu nu prea vroiam sa citesc ca stiam ca o sa ajung la faza asta,adica de a nu mai sti ce sa cred...hmmmm..dar cel mai tare m-a socat poza cu palmele,intradevar nu par a fi ambele ale lui,hmmmm...m-ati pus rau de tot pe ganduri...si totusi parca nu-mi vine sa cred ca e adevarat ca traieste..nu ca nu as vrea,o,ar fi super...dar mi se pare foarte,foarte greu sa-ti inscenezi moartea atata de bine...mai de graba incep sa cred ca cineva la vrut mort...sau ca intradevra era sa de bolnav incat nu putea face totusi fata atator spectacoloe...of...nici nu mai stiu ce sa cred...




Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004)
Pozele noastre aici... http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001
...sau aici...
http://community.webshots.com/user/CRISMIR100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory_box spune:

Citat:
citat din mesajul lui oana_n

cory_box super pozele de la memorial cu copiii. Cel mic e atat de dulce, si pare asa de timid ca Michael. Intr-una din foto se uita foarte interesant la brosura, e interesat bine de ce vede pe brosura aia. E un dulce.

Ca sa o iau nitel pe o panta amuzanta....nu ma astept sa ajunga in fortareata lui un fan, dar o felicitare mica poate sa ajunga. Nu? As scrie doar pe spatele ei linkul catre acest topic, nimic mai mult. Insa la cat a evoluat lumea, ma gandesc ca da si el un search pe google sa vada cum ne descurcam fara el, si atunci clar ne descopere. Impedimentul a putea fi la limba romana, insa nu cred sa fie asta piedica. Amuzant sau nu, un 1% acolo in suflet cred ca e posibil.

maraki din cate stiu eu faza cu aplecatul in fata tinea de pantofi in prima faza. E patentata chestia cu pantofii si mi se pare ca se si vand pe undeva prin SUA. Si apoi tine de muschii de la picioare. Pantofii il tineau pe loc, insa muschii trebuiau sa ii fie super antrenati sa ii tina corpul la 45 de grade. La cat de mult dansa nu cred ca trebuia sa mai faca ceva special pt muschi.





Smile, what's the use of crying/You'll find that life is still worthwhile/If you just smile (Smile - Michael Jackson)


Cauta si pastreaza mereu o bucata de cer deasupra vietii tale




oana_n : aha, acum inteleg la ce te refereai tu.pai daca si liz taylor, twitter-este si blog-uiste la virsta ei, nu vad eu de ce nu ar citi desprecopii.com si Michael.asta daca ar trai, bineinteles.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory_box spune:

Citat:
citat din mesajul lui CRISMIR

CORY eu sunt socata...am citit tot ce ai pus...wauuuuu...nici nu stiu ce sa zic...eu nu prea vroiam sa citesc ca stiam ca o sa ajung la faza asta,adica de a nu mai sti ce sa cred...hmmmm..dar cel mai tare m-a socat poza cu palmele,intradevar nu par a fi ambele ale lui,hmmmm...m-ati pus rau de tot pe ganduri...si totusi parca nu-mi vine sa cred ca e adevarat ca traieste..nu ca nu as vrea,o,ar fi super...dar mi se pare foarte,foarte greu sa-ti inscenezi moartea atata de bine...mai de graba incep sa cred ca cineva la vrut mort...sau ca intradevra era sa de bolnav incat nu putea face totusi fata atator spectacoloe...of...nici nu mai stiu ce sa cred...




Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004)
Pozele noastre aici... http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001
...sau aici...
http://community.webshots.com/user/CRISMIR100



crismir : sincer, nici eu nu cred asa ceva.doar ca intimplarea a fost sa dau peste ele si ma pun pe ginduri.crismir eu ma retrag in depou, vorbim maine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

Noapte buna! CORY




Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004)
Pozele noastre aici... http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001
...sau aici...
http://community.webshots.com/user/CRISMIR100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexia27 spune:

Buna dimineata fetele! O saptamana cu mult Michael va doresc!
Legat de copii la memorial, si mie mi s-a parut Prince asa, plictisit, fara nici un chef. Iar Blanket mititelul nu avea cum sa isi dea seama de ce se intampla la varsta asta. Paris mi s-a parut prezenta.
Nu mai stiu care din voi, fetelor zicea ceva de asigurarea de viata ca nu a fost incasata in intregime pentru ca de fapt traieste. Pai daca era asa, nu putea sa incaseze nimic din ea, nu? Doar daca o preschimba in altceva, dar atunci s-ar fi aflat de mult...

Cory, de unde stii tu, poate lui Michael ii place sa manac picant, asa ca o insula exotica nu suna prea rau...

Si acum mi s-a lamurit si mie misterul antigravitational al lui Michael...si eu care credeam ca se realizeaza cu magneti...
am facut varza, ies putin, dar I'll be back.


I'm alive and I'm here forever

Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Alexia, era vorba de Elvis, nu de Michael! La el nu poate fi vorba de incasare a asigurarii pina nu se stabileste cauza mortii, daca aceasta intra in clauzele puse in asigurare, atunci ia banii, daca nu, nu... Banuiesc ca a fost sau au fost atit de destepti incit sa puna tot felul de cauze ale mortii... si ca beneficiarii principali sa fie copiii lui.

Citisem si eu in alta parte despre palme, cineva care se ocupa de liniile din palme a suprapus cele doua palme si se vedea clar ca nu sint aceleasi linii, nici forma degetelor nu e aceeasi... dar nu am dat importanta prea mare atunci. Mie mi-a atras atentia doar ca palma lui nu arata ca o palma de om sanatos, parca era murdar pe miini, degetele galbene ca la fumatori... ciudat! Si asta inainte de a se vorbi despre medicamentele pe care le lua...

Cit despre reactia copiilor, eu nu m-as baza pe asta. Prince parea intr-adevar plictisit, dar si eu m-as fi plictisit in locul lui. Eu am fetita de 8 ani, am fost si eu copil, si stiu ca niciodata nu poti sa-i ceri unui copil sa se poarte intr-un anumit fel... Sint prea mici si cred ca, chiar daca a murit, doliul si durerea e in suflet, chiar daca nu le afiseaza. In plus, copiii au alte reactii in asemenea situatii... Stiu ce spuneti, ca atunci cind eram tinara si nu aveam copii, am asistat la o faza cind o prietena de-a mea, bolnava grav, este sunata de fiul ei de 13 ani in spital si acesta ii descria cu bucurie mare cum si-a gasit el nu stiu ce CD... iar maica-sa nu parea deloc deranjata, ba chiar i s-a schimbat toata atitudinea, avea o stralucire in ochi si se bucura alaturi de copil... Atunci n-am inteles, nici reactia ei, nici atitudinea copilului, acum stiu ca daca iubesti copiii cu adevarat, iti este mai bine sa-i vezi detasati si plictisiti in situatii tragice, decit plingind si suferind. Eu m-am bucurat ca Prince e detasat si cred ca si Michael s-ar fi bucurat daca l-ar fi vazut. Cel mic e chiar prea mic si parea tare speriat micutul (stiti ca eu am fost si sint in continuare de parere ca nu trebuiau sa fie acolo copiii), iar Paris e fetita, e impresionabila, are simt matern, de femeie, m-a durut sa o vad suferind, preferam sa o vad detasata... Dar asta pentru ca sint mama, nu pot, nu mai pot vedea altfel lucrurile.

Frumoasa melodia zilei, stiu primul videoclip, trebuie sa le vad si pe celelalte, dar nu merg boxele aici si dincolo se uita copiii la desene...

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexia27 spune:

Nelia, ok, am inteles eu gresit.

Fetelor, voi stiti unde a disparut Bulinuta?


I'm alive and I'm here forever

Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ADRIANKA

Dana, sa stii ca si eu am observat ca se comporta ciudat, exact starea pe care ai descris-o tu, parca nu-si gasea cuvintele, tot repeta "this is it", facea pauze,sa-i lase pe fani sa se desfasoare...dar era ciudat...Eu stiu ce o fi fost...

..................................................................
Adriana, mami de Yiannis Alexandros (28.12.2007)

www.flickr.com/photos/30939036@N03" target="_blank">poze cu noi

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea unui Licurici

Iti trebuie o secunda pentru a te indragosti si ani buni pentru a intelege ce e iubirea...



Eu cred ca nu are rost sa facem speculatii. Nu cred ca era o alta persoana. Omul se mai schimba de-a lungul anilor. In plus el era mult mai slab decat inainte, medicii au spus ca Michael cantarea 50 kg, ceea ce e foarte putin pentru un barbat de 1.78 m.
In plus am citit ca el cand a fost in Londra sa-si anunte revenirea, de fapt a petrecut ceva timp la o clinica de dezintoxicare, pentru a-l ajuta sa scape de dependenta de medicamente. Probabil de acolo si comportamentul usor straniu pe care Michael il avea.
Sincer, cred ca cel putin noi cei care l-am iubit pe Michael, ar trebui sa-l lasam sa se odihneasca in pace fara sa mai facem speculatii referitoare la faptul ca si-a inscenat sau nu moartea. Si eu mi-as dori sa fie in viata. Oare cine nu si-ar dori?

Criss si Alex (11.05.2003)

Printisorul meu

EMMA, printesa primaverii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui Criss75

Sincer, cred ca cel putin noi cei care l-am iubit pe Michael, ar trebui sa-l lasam sa se odihneasca in pace fara sa mai facem speculatii referitoare la faptul ca si-a inscenat sau nu moartea. Si eu mi-as dori sa fie in viata. Oare cine nu si-ar dori?


Sunt total de acord.
Sunt 17 ani de cand eu, in fiecare zi, am vorbit si am disecat fiecare miscare si fotografie de-a lui, actiune ori locatie. Pentru prima data de cand il stiu simt insa nevoia de liniste. Pur si simplu o simt. Liniste si respect.

Nu mai vreau sa ne dam noi cu parerea despre viata lui, sa facem presupuneri urate despre familie ("erau invidiosi!", "a avut timp sa se dea cu oja", "eh, de fapt n-au plans, stiu eu, de aia si-au pus ochelari", "palmele pareau murdare si avea degete galbene" ). E ceea ce l-a deranjat pe Michael cel mai mult, sa faca cineva presupuneri despre tine, despre familia ta, sa te judece, sa se bage cu bocancii acolo unde nimeni nu a fost invitat

_
I was born to never die | To live in bliss, to never cry | To speak the truth and never lie | To share my love without a sigh | To stretch my arms without a tie | This is my dance, this is my high (Michael Jackson)

Mergi la inceput