King of Pop Michael Jackson

Raspunsuri - Pagina 59

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Billie_Jean spune:

Aici am un link la videoclipul "Scream",unde este pregnanta relatia speciala pe care o avea MJ cu Janet. Cel mai mult imi place cand ii vad jucandu-se jocuri video ca niste copilasi...


http://www.youtube.com/watch?v=bx8lY17Yxw0&feature=related

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

cory_box super pozele de la memorial cu copiii. Cel mic e atat de dulce, si pare asa de timid ca Michael. Intr-una din foto se uita foarte interesant la brosura, e interesat bine de ce vede pe brosura aia. E un dulce.

Ca sa o iau nitel pe o panta amuzanta....nu ma astept sa ajunga in fortareata lui un fan, dar o felicitare mica poate sa ajunga. Nu? As scrie doar pe spatele ei linkul catre acest topic, nimic mai mult. Insa la cat a evoluat lumea, ma gandesc ca da si el un search pe google sa vada cum ne descurcam fara el, si atunci clar ne descopere. Impedimentul a putea fi la limba romana, insa nu cred sa fie asta piedica. Amuzant sau nu, un 1% acolo in suflet cred ca e posibil.

maraki din cate stiu eu faza cu aplecatul in fata tinea de pantofi in prima faza. E patentata chestia cu pantofii si mi se pare ca se si vand pe undeva prin SUA. Si apoi tine de muschii de la picioare. Pantofii il tineau pe loc, insa muschii trebuiau sa ii fie super antrenati sa ii tina corpul la 45 de grade. La cat de mult dansa nu cred ca trebuia sa mai faca ceva special pt muschi.





Smile, what's the use of crying/You'll find that life is still worthwhile/If you just smile (Smile - Michael Jackson)


Cauta si pastreaza mereu o bucata de cer deasupra vietii tale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana23ct spune:

cory_box imi place ca vrei sa crezi varianta asta, fiecare om isi doreste sa creada ca ce dragi nu mor, ci sunt undeva mai departe in siguranta. aceasi chestie am facut-o si eu la moartea matusei mele (care m-a crescut, a fost ca o mama pt mine). Au trecut aproape 15 ani de atunci dar mintea mea nu poate sa creada ca e moarta, eu percep lipsa ei ca si cum ar fi plecata undeva in vecini sau la cumparaturi. As vrea sa percep si pierderea asta la fel.
Referitor la persoanele acelea putine care ar trebui sa tina secretul, in caz ca ar fi adevarat,printre ele se numara membrii familiei, de care vb toate, ca nu prezinta incredere, frati, parinti... bine ar fi sa fie asa, mi-as dori din tot sufletul.

In mesajul de dimineata cand m-am referit ca nu si-ar lasa copii pe mainile uliilor ma refeream tocmai la familie, la tatal si la mama lui, la frati, care sunt atrasi de mostenire si mai putin de dorinta de a-i creste pe copii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Seara buna fete dragi!
Ma tot munceste o idee, o imagine, si anume cea a lui Michael cand si-a anuntat revenirea cu aceste concerte. Acea mica conferinta de presa in fata fanilor, din martie a.c., cand a aparut cu ochelarii de soare si un par tare ciudat coafat, sau peruca, si cu niste miscari cam ne-caracteristice stilului sau mai elegant. Numai mie mi se pare? mai ales la final, cand da sa plece si se intoarce, face ceva cam ciudat asa...nu stiu, deja ma gandesc ca o fi fost altul, sau si atunci era saracul super-dopat cu sedative si actiona ca un robot Parca si tonul ii era iritat, vroia sa scape parca de aceste concerte...nu stiu, dar nu e stilul acea blind si dulce..parca vorbeste si lent, lungit asa...imi umbla multe prin cap... plus ca a repetat de n ori ca asta e ultima data, this is it...singurul moment cand a fost el, a fost atunci cand le-a spus fanilor ca ii iubeste , asa cum facea de obicei. (apropos de emblemele MJ: tare mult imi place sacoul pe care l-a purtat atunci)







Dana mama lu' Radu Stefan




Hobby

**************************************
www.youtube.com/watch?v=S4s16pzRYqU" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and make a Change"

"Man in the Mirror" - Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADRIANKA spune:

Dana, sa stii ca si eu am observat ca se comporta ciudat, exact starea pe care ai descris-o tu, parca nu-si gasea cuvintele, tot repeta "this is it", facea pauze,sa-i lase pe fani sa se desfasoare...dar era ciudat...Eu stiu ce o fi fost...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

Ca si Motanik, revin si eu cu rugamintea de a propune o singura melodie pe zi, in ziua respectiva.. pt ca sa stie si Motanik ce sa puna pe prima pagina (unde se gaseste rezumatul melodiilor zilelor de pana acum)..
stiu toate avem preferinte, dar o sa fie acolo toate melodiile inclusiv cele propuse de cateva dintre voi, pt ca toate sunt frumoase..

acum ca Dana zicea zilele trecute de Wanna be starting something sa ramanem azi la ea..


filmarea este de la concertul din '92.. initial trebuia sa fie inclusa pe albumul "Off the wall" dar a fost inregistrata abia in '82 cand muncea la Thriller..

apoi a urmat versiunea cu Akon:


si mai apoi Rihanna:


si sa nu uit de tributul Madonnei:



Mihaela, mamik fericit de Andra - 29 martie 2008

Ratusca mea mih1 si mih2 www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=ratusca%20din%20viata%20mea&page=10" target="_blank">aici
Pozici
www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul anisor
Povestea americancei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

Citat:
citat din mesajul lui maraki

Buna ziua,

Fetelor de cand ma tin sa scriu: cum facea Michael cand se apleca in fatza si nu cadea in nas? Vai, de cand l-am vazut la concert stau si ma intreb...



dau un citat tot dintr-un mesaj de al meu:
cu acele ghete magice cu care sa invinga gravitatia.. in videoclip s-au folosit sfori si alte nebunii.. dar trebuia pusa si in scena miscarea si atunci a venit ideea cu acele ghete patentate:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/fc/Smooth_criminal_patent.png
http://www.shoppingblog.com/blog/6280919
pe wikipedia descrie exact mecanismul..

si da cum zicea cineva se gasesc de vanzare


Mihaela, mamik fericit de Andra - 29 martie 2008

Ratusca mea mih1 si mih2 www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=ratusca%20din%20viata%20mea&page=10" target="_blank">aici
Pozici
www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul anisor
Povestea americancei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Mihutza11 multumesc pt ca ai amintit de melodie si selectia clipurilor cu remake-urile dupa ea.





Dana mama lu' Radu Stefan




Hobby

**************************************
www.youtube.com/watch?v=S4s16pzRYqU" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and make a Change"

"Man in the Mirror" - Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory_box spune:

Citat:
citat din mesajul lui danat

Seara buna fete dragi!
Ma tot munceste o idee, o imagine, si anume cea a lui Michael cand si-a anuntat revenirea cu aceste concerte. Acea mica conferinta de presa in fata fanilor, din martie a.c., cand a aparut cu ochelarii de soare si un par tare ciudat coafat, sau peruca, si cu niste miscari cam ne-caracteristice stilului sau mai elegant. Numai mie mi se pare? mai ales la final, cand da sa plece si se intoarce, face ceva cam ciudat asa...nu stiu, deja ma gandesc ca o fi fost altul, sau si atunci era saracul super-dopat cu sedative si actiona ca un robot Parca si tonul ii era iritat, vroia sa scape parca de aceste concerte...nu stiu, dar nu e stilul acea blind si dulce..parca vorbeste si lent, lungit asa...imi umbla multe prin cap... plus ca a repetat de n ori ca asta e ultima data, this is it...singurul moment cand a fost el, a fost atunci cand le-a spus fanilor ca ii iubeste , asa cum facea de obicei. (apropos de emblemele MJ: tare mult imi place sacoul pe care l-a purtat atunci)






Dana mama lu' Radu Stefan




Hobby

**************************************
www.youtube.com/watch?v=S4s16pzRYqU" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and make a Change"

"Man in the Mirror" - Michael Jackson




danat : nu ti se pare numai tie, si eu am vazut ca nu sint in regula :
-parul/ peruca, dar am zis ca asta se accepta, mai ales ca avut accidentul de la pepsi
-felul de a fi cam dandy (Michael era timid)-asta nu se accepta
-gura mai larga, alt zimbet-dubios
-repetarea doar a unor chestii : this is it, this is really it

insa, dupa ce am citit pe net, m-a cam pus pe ginduri.ca sa nu o lungesc, o sa-ti pun mai jos linkul.e acelasi cu cel care l-am mai pus aseara, dar este la older entries si probabil ca nu ai observat.

http://www.michaeljacksonhoaxdeath.com/?paged=2

deci scroll-ui pina jos si o sa gasesti si chestia asta.insa merita sa mai citesti si restul articolelor ca sint destul de interesante, ca de ex. :

http://www.michaeljacksonhoaxdeath.com/?paged=3




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory_box spune:

Citat:
citat din mesajul lui Criss75

Citat:
citat din mesajul lui cory_box

Citat:
citat din mesajul lui Criss75

Cory-box, toata presa mondiala era cu ochii pe clanul Jackson si mai ales pe cei trei copii. Va dati seama la ce presiune psihica au fost supusi cei trei copii. Poate Prince mesteca guma sa-si calmeze nervii si nu pentru ca era plictisit. Faptul ca restul clanului purta ochelari de soare nu e un lucru neobisnuit. Vezi si in filme, intotdeauna la inmormantari poarta ochelari membrii familiei decedatului. In plus nu dadea bine sa apara toti cu batistute si sa-l jeleasca, mai ales ca lumea in general stia cam ce relatii existau intre Michael si restul familiei.
Nu toata lumea isi manifesta durerea intr-un mod zgomotos. Ca la noi de exemplu, si mai ales la tara cum se obisnuieste sa se boceasca, sa se strige in gura mare tot felul.

Criss si Alex (11.05.2003)

Printisorul meu

EMMA, printesa primaverii



m-ai terminat psihic la faza cu bocitul ca la tara.ma duc sa-mi fac o ciocolata calda


Eu sunt o fire tare, zic eu, rece ar spune altii. N-am plans cand mi-au murit bunicii, doi veri sau alte persoane din famile.
Cu toate astea Michael m-a facut sa plang zile la rand. Dar sa plang asa cu tot sufletul.
(Nu sa bocesc. )

Criss si Alex (11.05.2003)

Printisorul meu

EMMA, printesa primaverii



criss75 : cunosc si eu persoane reci sau care reactioneaza nepotrivit la situatie, numai ca uita-te la clanul Jackson cit de multi sint si toti au reactionat la fel (cam rece). numai pt. ca sint din aceeasi familie ? poate ai vazut si tu ca sint structuri si temperamente diferite in cadrul aceleiasi familii.sau o fi o chestie de educatie ? ca uite si pe mine m-a invatat mama sa fiu controlata si calculata, dar cind e un eveniment care ma depaseste nu mai tin cont de nimic.
aaaa, si daca te referi la ticuri nervoase (gen smulsul parului din cap, rosul unghiilor) pot sa-ti spun clar ca in cazul lui Prince Michael nu e vorba de niciun tic de genul asta.s-ar scuza ca mesteca ciunga din nervozitate (desi ar trebui sa fie trist, nu nervos), numai ca fata lui tradeaza detasare.nicidecum nervozitate.si nu numai mie mi se pare.sa stii ca am citit f.multe comentarii pe tema asta.si-acuma, eu ma intreb ce ar fi zis Michael daca l-ar fi vazut.

Mergi la inceput