King of Pop Michael Jackson

Raspunsuri - Pagina 56

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:


Am citit azi pe CD-ul Number Ones o dedicatie a lui Michael pentru copiii lui: "To Prince, Paris and Blanket...you are my joy, the fullness in my heart is because of you... I love you beyond now and forever more. I love you, Michael.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Sa ni-l amintim asa cum a fost, un filmulet pe care nu l-am mai vazut pina acum si care il arata pe Michael si in ipostaze pe care nu le stiu: http://www.youtube.com/watch?v=bzyVTOiGsf4&feature=related

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cory_box

rall: britney spears chiar mi-a placut cindva, si-acum uneori ma mai scapa cite un ooops! i did it again (pentru ca se potriveste in context, nu de alta).dar come on, mi se pare o insulta sa fie linga Michael.
tot oarecum nepotrivit mi s-a parut si sa-l vad pe Michael linga usher (dar pe el il scuzam, ca a plins la ceremonial si stim ca-l iubeste tare-tare).dau mai jos un link cu Michael feat.chris tucker& usher, pe care in mod sigur l-ati vazut; nu-i nimic, puteti eventual sa-l revedeti ca Michael e foarte dragut aici; mai la final se si trinteste pe jos, probabil de tare ce se distreaza :

http://www.youtube.com/watch?v=p_8t-e-F2qs&feature=PlayList&p=EF3D96907B697D88&playnext=1&playnext_from=PL&index=10

o sa va intrebati ce mai am si cu usher.pai, absolut nimic, dar e prea tinerel, si dupa parerea mea anumite persoane nu pot sta linga Michael (nici din greseala) decit dupa ce au o cariera (una solida, vreau ca sa spun).ori asta se stie ca inseamna ani (care sa valideze ca opera lor a rezistat timpului).si asta daca se apuca de timpuriu de treaba (ca Michael la 5 ani).si cind zic cariera ma refer la stevie wonder, freddie mercury, quincy jones, kenny rogers, paul mccartney, mick jagger, slash (care au facut duet cu Michael).dar probabil ca Michael le-a facut o favoare la tinerele talente gen timberlake (numai sa nu si-o fi luat in cap).ok, justin e bun, cinta super (sexy back e preferatul meu), dar nu e Michael, sa fie clar (il copiaza cu mai mult sau mai putin succes).
dar Michael a mai lucrat cu foarte multi altii (donna summer), nu numai cintareti (eddie murphy), oare cum se explica ca nu au venit nicicare la ceremonial ? foarte ciudat.


La ceremonial, pe langa 11000 de fani am inteles ca familia a invitat 9000 de persoane, cunoscutii, prietenii si apropiatii lui Michael. E posibil sa fi fost prezenti dar numai ca spectatori.

Criss si Alex (11.05.2003)

Printisorul meu

EMMA, printesa primaverii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sweetmelon spune:

Va multumesc ca ati fost de acord cu melodia. You rock my world este melodia mea preferata. Cred ca a fost un fel de revenire si m-a surprins placut atunci ca este in mare forma. E sexy, danseaza super, ca de obicei.
Din pacate nu stiu sa o pun aici decat sub forma de link
http://www.youtube.com/watch?v=nxrmJtaZBA0

Va pup pe toate. Revin, vreau sa citesc la zi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sweetmelon spune:

Imi place la nebunie A place without no name!
Nelia, exact ca tine gandesc, ar fi o mare crima sa aiba cea mai mica legatura copii cu Joe Jackson, sa cresca in mediul care l-a distrus pe Michael. Sper ca justitia sa nu lase sa se intample asa ceva. Varianta cu Janet probabil ca ar fi cea mai buna.
As vrea tare mult sa cred ca Michael traieste, dar nu stiu de ce nu prea cred ca este asa.
Sa stiti ca si eu consider ca ar fi trebuit sa fie la ceremonie macar Liz si Lisa Marie. Mi-a placut mult interviul dat de Lisa, cred ca l-a iubit foarte mult pe Michael. Nu inteleg de ce n-a fost acolo si asa, ca o paranteza, nu inteleg de ce n-a ramas alaturi de el, de ce n-a incercat mai mult sa il ajute daca tot il iubea atat de mult.
Daca Blanket ar fi clona lui Michael, n-ar trebui sa fie negru? Nu ma pricep, se poate umbla strict la culoarea pielii atunci cand faci o clona?
Nu mai stiu cine a pus You rock my world cu Usher si Cris Tuker, dar mi-a palcut f mult!
Nelia, imi place enorm cum scrii, cu multa pasiune!
va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainex_po spune:

Ah ce-mi place sa va citesc.Imi place ca veniti cu lucruri noi si ca sunteti asa bine informate,mai ales nelia [cat de citata esti pe acest forum felicitari ] si ma minunez pe zi ce trece cata magia ascundea omuletul acesta

Referitor la melodia zilei....imi place la nebunie [ca de altfel toate melodiile sale ] Versurile [pare o melodie de dragoste ,ma intreb oare la cine se gandea ? ] ,videoclip [aoleu ce fel danseaza] ,vocea [divina] uoff....tooot!!!

Am zis sa nu treaca ziua fara sa scriu ceva mai ales ca nu voi fi acasa saptamana viitoare dar sper sa reusesc sa va urmaresc.Faceti o treaba grozava si ma bucur nespus ca apartin grupului

Pupici si weekend placut in continuare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainex_po spune:

Enjoy

You Rock My World
Ho...oh...

My life will never be the same
'Cause girl, you came and changed
The way I walk
The way I talk

I cannot explain the things I feel for you
But girl, you know it's true
Stay with me, fulfill my dreams
And I'll be all you'll need

Oh, oh, oh, oh, ooh, it feels so right (Girl)
I've searched for the perfect love all my life (All my
life)
Oh, oh, oh, oh, ooh, it feels like I (Like I)
Have finally found her perfect love is mine (See, I
finally found, come on, girl)

You rocked my world, you know you did
And everything I own I give (You rocked my world)
The rarest love who'd think I'd find
Someone like you to call mine (You rocked my world)

You rocked my world, you know you did (Girl)
And everything I own I give (I want you, girl)
The rarest love who'd think I'd find
Someone like you to call mine

In time I knew that love would bring
This happiness to me
I tried to keep my sanity
I waited patiently

Girl, you know it seems
My life is so complete
A love that's true because of you
Keep doing what you do

Oh, oh, oh, oh, who'd think that I (Oh)
Have finally found the perfect love I searched for all
my life (Searched for all my life)
Oh, oh, oh, oh, who'd think I'd find
(Whoa...oh...oh...)
Such a perfect love that's so right (Whoa, girl)

You rocked my world, you know you did (Come on, come
on, come on, come on)
And everything I own I give
The rarest love who'd think I'd find (Girl)
Someone like you to call mine (You rocked my world)

You rocked my world (You rocked my world), you know
you did
And everything I own I give (Girl, girl, girl)
The rarest love who'd think I'd find
Someone like you to call mine (Girl)

You rocked my world, you know you did (Oh)
And everything I own I give (You rocked my world)
The rarest love who'd think I'd find
Someone like you to call mine

You rocked my world (Oh...), you know you did
And everything I own I give (To rock my world)
The rarest love who'd think I'd find
Someone like you to call mine

Girl, I know that this is love
I felt the magic all in the air
And girl, I'll never get enough
That's why I always have to have you here, hoo

You rocked my world (You rocked my world), you know
you did
And everything I own I give (Look what you did to
me, baby, yeah)
The rarest love who'd think I'd find
Someone like you to call mine (You rocked my world)

You rocked my world, you know you did (Know you did,
baby)
And everything I own I give ('Cause you rocked my
world)
The rarest love who'd think I'd find (Hoo, hoo)
Someone like you to call mine

(You rocked my world)
You rocked my world, you know you did
(The way you talk to me, the way you're lovin' me)
(The way you give it to me)

You rocked my world, you know you did
(Give it to me)
(Yeah, yeah, yeah...yeah...ooh)
You rocked my world (You rocked my world), you know
you did
(You rocked my world, you rocked my world)

(Come on, girl) You rocked my world (Come on, girl),
you know you did
(Baby, baby, baby)
And everything I own I give
The rarest love who'd think I'd find
Someone like you to call mine

You rocked my world, you know you did
And everything I own I give
The rarest love who'd think I'd find
Someone like you to call mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana23ct spune:

neata fetelor.
la treaba cu moartea lui MIke, ca nu ar fi murit ne-a gandit multi, am intors-o pe toate partile. Toti ne-am fi dorit sa dispara undeva dar sa il stim in viata, dar din pacate nu cred ca este adevarat dintr-un singur motiv. Ce iubea Mike cel mai mult pe lumea asta?! Copiii lui, nu! Credeti ca ar fi riscat sa isi insceneze moartea lasandu-si copiii prada in mana uliilor interesati de bani? In al 2 lea rand fanii pe care el ii considera familia lui, nu ne-ar fi facut niciodata asa ceva. Cu privire la sanatatea lui, la faptul ca de luni de zile se vehicula ca este bolnav, ca nu o mai duce mult, si treaba cu cele 50 de concerte, stim prea bine toti. Mike a acceptat sa tina 10 concerte in Londra, restu i-au fost bagate pe gat de catre organizatori cand au vazut vanzarile record care le-au avut la bilete. Peste tot s-a urlat ca el nu a vrut asa ceva, ca nu a fost de acord. Noi (si cand zic noi o spun pt ca aici in Bucuresti, cu toate ca multi nu stiu exista un fan club Michael Jackson care a existat pe pe care incer impreuna cu o parte din membrii cei vechi sa il punem din nou pe picioare) am luat in calcul cel mai mult varianta crimei. Asa cum spunea si Latoya, Mike valoreaza mai mult mort decat viu. Ganditi-va cat s-a scris in ultima luna despre Mike si cat se scria inainte de moartea lui, acelasi lucru si cu televiziunile, audienta. Toti s-au umplut buzunarele de pe urma lui. Organizatorii au fost asigurati, nu au pierdut nimic, biletele vandute, fanii nu prea le mai dau inapoi, le tin ca amintire. Ei nu au mai investit mare lucru dar au ramas cu banii in buzunare.
Oricum cineva este clar in spatele mortii lui Mike, el nu s-a dus pt ca era bolnav, ci pt ca asa era mai bine pt conturile unora si probabil ca era persoane din industria muzicala care erau incomodate de Mike si de dorinta lui de relansare. Sa o luam in urma putin, in ani sa urmariti de cand au inceput sa ii "sape" groapa. In '92 a dat lovitura cu turneu Dangerous, toata lumea vb de Mj, visa Mj, era cel mai po****r om de pe planeta. Prima lovitura, acuzatia de pedofilie din 93. Atunci au inceput pb lui mike, Toti stim ca era un suflet de copil care facea numai bine in jur. Au profitat la maxim de slabiciunea si timiditatea lui, au inceput primele depresii la MIke. Va intreb si eu, Mike lua antidepresivele alea dupa ureche, nu cumva medicul din umbra i le dadea, azi putin, maine mai mult si tot asa. Omul daca e "ajutat" de cineva de la spate foarte usor poate fi distrus si sa para ca a murit asa de la sine. Asta e o crima mascata, sunt in stare sa jur pe orice. Apoi in 2001, iar, dupa o perioada de liniste in care Mike vroias a se relanseze,m scotea INVINCIBLE, alt atac, nepromovarea albumului, scandalui cu Sony si Motola, albumul pana la urma a ramas in umbra cu toate ca era o bomba pe piata muzicala. EI asta au cautat, sa il tina la fundul sacului. IN 2005 a 2 a acuzatie de pedofilie, ca nu cumva sa apuce sa isi revina putin din toate pb, nu? SI acum i-a pus capac, probabil ca le era mult prea frica de faptul ca urma sa inceapa acest turneu si le strica socotelile. Au zis, lasa ca din mormant nu te mai intorci sa ne deranjezi si uite unde l-au bagat. Feteleor Mike nu mai arata f bine de mult timp, daca era bolnam si cum se spunea nu se angrena el in asa ceva sa se faca de ras. El cand a zis da, stia ca poate. Daca era bolnav cum se vehicula nu murea fix cu 2 sapt inainte de inceperea turneului.... Sunt prea multe cheltii dubioase la mijloc. POate pozele sunt trucate, si eu fac prelucrari foto pe calc, dar au aparut pe piata filmarile de la ultima repetitie, alea cine le mai falsifica, toti oamenii cu care lucra spunea ca era intr-o forma de zile mari. De unde atatea intepaturi pe corpul lui Mike, atatea medicamente in stomac, nu cumva medicul ala in indopa cu buna stiinta, oricui poti sa ii zici ca ii faci un polidin si sa ii faci o injectie mortala, mai ales cum era MIke, naiv si corect. Si pastilele alea, voi chiar credeti ca Mike baga in el atatea pastile stiind ce ia, eu sunt convinsa ca era mintit. POate ca ii zicea, uite, ia vitamine si de fapt ii dadea sedative sau alte chestii. POate sunt eu putin paranoia, bine ar fi sa fie asa, dar ma indoiesc.
Acum sa va dau si eu link-ul de la melodia mea preferata, v-am vorbit si aseara de ea dar am uitat sa pun link-ul
http://www.youtube.com/watch?v=CtmbZbzr680

Uitati-va la el, e un inger si ne prioveste de sus, are grija de noi cum a facut-o mereu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana23ct spune:

scuze ca am mai mancat cate o litera sau am mai gresit cate un cuvant, am scris cam mult si foarte repede, sper sa intelegeti pana la urma ce am vrut sa spun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainex_po spune:

diana23ct: exact aceleasi lucruri le cred si eu,sunt aproape sigura.ce trista soarta a avut acest geniu

Si mie imi place foarte mult You are not alone,poate va fi melodia zilei de maine [;;)] :D

Mergi la inceput