King of Pop Michael Jackson

Raspunsuri - Pagina 53

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui nelia

cory_box, dar stii de ce se trinteste pe jos? Eu stiuuu!


Hint: din cauza lui Chris Tucker

_
I was born to never die | To live in bliss, to never cry | To speak the truth and never lie | To share my love without a sigh | To stretch my arms without a tie | This is my dance, this is my high (Michael Jackson)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory_box spune:

neeeeeliiiiaa : nu ne mai zici ? ca eu am ceva treaba si nu pot sa plec de pe net din cauza ta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory_box spune:

Citat:
citat din mesajul lui rall

Citat:
citat din mesajul lui nelia

cory_box, dar stii de ce se trinteste pe jos? Eu stiuuu!


Hint: din cauza lui Chris Tucker

_
I was born to never die | To live in bliss, to never cry | To speak the truth and never lie | To share my love without a sigh | To stretch my arms without a tie | This is my dance, this is my high (Michael Jackson)


cum adica ? fa-mi o schita, te rog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory_box spune:

nelia :

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Nu, cory, nu are nici o scuza si nici un parinte nu are. Eu cred cu tarie ca un talent ca al lui MJ ar fi fost pus in valoare chiar daca nu cinta de la 5 ani. Iti dai seama cum ar fi fost opera, viata lui, daca ar fi fost lasat sa se dezvolte emotional, intelectual si apoi sa plece in turnee... Eu in primul rind la asta ma refer, la a obliga niste copii de 5-16 ani sa faca turnee dupa turnee, inregistrari dupa inregistrari etc. Toti copiii Jackson au probleme, in special cu drogurile si asta mie imi spune multe, mult prea multe... Exact aceeasi explicatie o dau parintii care isi disciplineaza copiii cu bataia, daca nu i-as fi batut, cine stie unde ar fi ajuns, ar fi devenit niste derbedei! Nu ma refeream deloc la cazurile in care copiii sint talentati intr-un domeniu si parintii ii obliga sa mearga in alta directie, ci la o exploatare a unui talent, tinind copilul in centru oricarei actiuni! Sintem mama, scriem pe un forum despre copii, intelegi tu cea vreau sa spun!

Mai sus, Michael cade pe jos din cauza lui Chris Tucker! Pina si Agata i-a dat dreptate lui Michael, ea e fan Jackie Chan, deci si Rush Hour 1,2,3 si cind a vazut prima oara Rush Hour 2 a zis: bai, Carter, faci cu piciorul celalalt! In primul moment nu m-am prins, am intrebat-o si mi-a dat filmul inapoi si mi-a spus uite, aici Carter danseaza ca MJ, dar el face cu miscarea cu piciorul gresit, o sa se supere Michael pe el. Am ris, dar m-a pus pe ginduri, asta era acum vreo 2 ani cred. Si am cautat pe net si am descoperit ca fetita mea avea dreptate. Dupa ce a iesit filmul, MJ il suna pe Chris Tucker si ii spune ca face acea miscare cu picior gresit si asta da rau, il face sa arate rau. Invitat la concertul de unde este inregistrarea de mai sus, inainte de a intra pe scena, MJ ii atrage din nou atentia asupra piciorului... si pe scena, in minutul 5.09 Tucker, alias Carter din film, face din nou miscarea de dans si asta dupa ce Michael o face cu piciorul bun, dar foloseste tot piciorul celalalt. La care Michael se trinteste pe jos, de ris.

Uite, aici aveti scena din film, scena cu pricina e in secunda 35:

http://www.youtube.com/watch?v=4G8AXyD-vdo&feature=related

Toate melodiile lui MJ sint cu drepturi de autor, cu parole, nu poti lua nici macar un fragment fara bani, deci cei care au folosit ceva de la MJ, au intrat in legatura cu el sau cu echipa lui... De aceea sint invitati si artisti mai putin consacrati in concertele lui. Agata a vrut Black and White pentru solo-ul de la patinaj si m-ar fi costat doua minute de trei ori mai mult decit rochia, care e ff scumpa (pe care o voia alb cu negru, o manusa alba si palarie neagra). Eu i-o luam si asa, dar a zis antrenoarea ei ca e o melodia grea pentru virsta ei... asa ca va alege o bucatica de tango.


CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana23ct spune:

cory_box eu cred ca foarte multe perosnalitati care au lipsit la la ceremonie au luat aceasta atitudine din cauza familiei lui, nu ai auzi comentariile rautaciase facute de tatal lui Michael cu Privire la Liz Taylor? Ca pe mama lui Michael o cheama Katherine Jackson nu Liz Taylor. Probabil familia lui nu agrea foarte multe persoane din jurul lui MIke si de accea oamenii au preferat sa ii aduca un omagiu in intimitate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory_box spune:

Citat:
citat din mesajul lui motanik

La pro au zis ca Janet s-ar lansa in lupta pt custodia copiilor.

--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson.



motanik : am vazut si eu stirea asta :
http://www.sfexaminer.com/entertainment/50981867.html

si mai zic ca janet divorteaza de sotul ei cu care e de 7 ani :
http://www.nydailynews.com/gossip/2009/07/17/2009-07-17_janet_jackson_and_jermaine_dupri_split_on_heels_of_michael_jacksons_deathrepor.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Hai, ca nu mai plec... Nu era sotul ei, era prietenul, nu erau casatoriti. Si ei au inceput sa aiba probleme de la ultima dezintoxicare a lui Janet, ca si ea are probleme cu drogurile sau a avut, numai ca ea era dependenta de droguri, nu de medicamente. Dar chiar si asa, m-as bucura sa-i ia Janet, nu stiu de ce, dar mi-a dat senzatia ca stie ce vrea, atunci cind vrea... E singura care imi place din familia lui, cu toate problemele avute, s-a mentinut in topuri si stie sa se faca iubita. Si cred ca toti cei trei copii ai lui Michael o iubesc, am vazut ca erau ciorchine in jurul ei la ceremonial. De altfel, nici Janet nu are o viata foarte fericita, nu e nici ea prea departe de fratele ei ca soarta, si ma gindesc ca grija fata de cei trei copiii i-ar reda increderea in ea si in fortele ei, ar ajuta-o sa treaca peste... Intr-un interviu, Michael spunea despre sora lui ca si ea iubeste copiii la fel de mult si si-ar fi dorit sa-i aiba pe ai ei, dar ca viata nu-ti da intotdeauna ce doresti (sa inteleg ca nu poate sa-i faca!?!). Ei, uite acum, daca e lasata si doreste, ar putea sa primeasca de la viata ceea ce si-a dorit dintotdeauna: trei copii, care nu au nici mama si nici tata si care au nevoie de ea!

Si eu cred ca la acel ceremonial au venit doar cei invitati de familie, si marii absenti, tocmai pentru ca au reusit sa-l indeparteze pe Michael de familie (de raul care venea de la familia lui, ca sint sigura ca erau si lucruri bune, de aceea nici nu a rupt vreodata definitiv legatura cu clanul Jackson), nu erau printre preferatii lor.

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Bine v-am regasit fetelor dragi! M-am intors, gata, din concediu, si am citit tot ce ati mai scris la subiectul acesta, polemicile legate de viata lui Michael, despre dragostea si luptele pt copiii lui care se duc acum, despre sexualitatea lui si multe altele.
Nu am nimic impotriva nici eu sa vorbim despre el, eu nu o consider o barfa, caci nu simt rautatea in scrisul nimanui de aici, ci doar un fel de dorinta de a-l descoperi si mai mult, de a stii mai multe despre el, de parca asta ne-ar alina cumva lipsa lui...

Mi-am cumparat zilele trecute o revista dedicata lui (de aici, scrisa in germana) si mi-a placut cum il descriau nemtii pe tacsu: "un om cu mutra de buldog si ranjet de lup"

Altfel...l-am visat iar intr-o noapte si m-am trezit ferm convinsa ca traieste! Si ca si-a schimbat putin aspectul, ca sa nu fie usor recunoscut Ce m-as bucura....

Nelia mi-a placut ce ai scris!

As propune si eu o melodie pt maine, daca se poate (sau poimaine, cand vreti voi...) si anume: I Wanna be Startin' Something care pe mine ma innebuneste ca ritm si cum danseaza.






Dana mama lu' Radu Stefan




Hobby

**************************************
www.youtube.com/watch?v=S4s16pzRYqU" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and make a Change"

"Man in the Mirror" - Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rhoneea spune:

Ah Nelia ce mu;t imi place cum scrii

Cory,asa e nici un artist (acum) nu s-a ridicat la statutul lu Michael.Insa mie mi-a placut de fiecare data cand l-am vazut ca (,) canta si cu altii.Toti si-au dorit un duet cu el,insa putini l-au obtinut.El nu refuza niciodata daca cineva isi dorea sa cante si sa danseze cu el.
Michael,era atat de prietenos...

Revin...

Irina mamica sefului mic Pierre-Sebastien





www.onetruemedia.com/shared?p=336a8e388908e126cef388&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">
*Miracolul nostru*




"If you wanna make the world a better place, take a look at yourself and make a change!"
Michael Jackson

Mergi la inceput