King of Pop Michael Jackson

Raspunsuri - Pagina 47

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iarina spune:

Eu va citesc, desi am foarte putin timp la dispozitie sa scriu.
Acum vreau sa va pun un link cu un articol frumos al lui Marius Chivu din Dilema Veche. Acelasi Chivu care in editia saptamanii acesteia le raspunde superb celor doi marlani ai presei romanesti (unul dintre ei este Traian Ungureanu, celuilalt i-a fost pus link-ul pe forum cu mizeria de articol, l-am comentat si noi)referitor la mizeriile pe care le-au scris despre MJ, cand inca nici macar nu fusese inhumat. De indata ce acest al doilea articol va fi disponibil online, am sa-l postez aici.

http://www.dilemaveche.ro/index.php?nr=281&cmd=articol&id=10971

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

Abia acum am ajuns sa vad melodia zilei si sa va citesc. Am avut o zi nebuna dublata de caldura la greu.
Foooarte interesanta melodia zilei si filmuletele. Chiar mi s-au parut super interesante, nu vazusem varianta asta. Am descoperit inca o capodopera, mai ales partea de dans.....
"A place without name" am ascultat-o si mi-a placut. Sunt sigura ca e doar inceputul dintr-un lung sir de surprize de genul asta. Cate melodii superbe ne-a lasat, dar cate mai sunt inca necunoscute....abia astept sa aud din ele.

iarina e frumos articolul. Finalul e atat de adevarat si atat de trist... Eu vreau sa cred in continuare in Peter Pan.


Smile, what's the use of crying/You'll find that life is still worthwhile/If you just smile (Smile - Michael Jackson)

Cauta si pastreaza mereu o bucata de cer deasupra vietii tale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Citat:
citat din mesajul lui motanik



Nelia, tocmai am gasit pe amazon cartea lui Halperin
http://www.amazon.co.uk/Unmasked-Final-Years-Michael-Jackson/dp/1847377955/ref=sr_1_17?ie=UTF8&s=books&qid=1247830315&sr=1-17

Am pus-o deja in cos cand am gasit un mesaj pe forumul amazonului. Iata ce zice acesta:

Ian Halperin claims to be an insider in Michael Jackson's life.
The truth of the matter is he is just an opportunist trying to cash in on Michael Jackson's legacy.
In the run up to this book's release he was responsible for releasing several false stories into the press. He stated that Michael Jackson required an emergency lung transplant. He stated that he was blind in one eye, that he had skin cancer, and that he had an MRSA-type infection.

Of course, these are all false.

Like it's author, this book is going to be full of innacurate information, rumours and innuendo and should be avoided.

In this sad world when publishers are looking for the next sensational revelation, they are all too eager to give anybody a deal to release the stories they want. Judging from the ridiculous stories circulating in the press, integrity no longer exists in the media.



--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson.



Am gasit-o si eu pe amazon.de dar n-o iau tocmai pentru ca nu cred o iota din ce scrie domnul Halperin asta, "atotcunoscatorul". Si despre Celine Dion pretinde ca stie totul, iata dovada http://www.amazon.co.uk/Celine-Dion-Fairytale-Unauthorised-Biography/dp/0965958302/ref=sr_1_9?ie=UTF8&s=books&qid=1247848023&sr=1-9 si am mai vazut ca a scris o carte si imediat dupa moartea lui Kurt Cobain.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory_box spune:

alexia 27 : welcome back; vad ca ai revenit cu forte proaspete.nu mi-ai zis daca-ti place noua lui piesa. eu una o gasesc foarte cuuuuteeee.sper sa apara si full version.
crisiacob : sint din timisoara.ideea ta e in continuare super, numai ca din cite vad, sint multe fete din alte parti.e greu sa-l imiti pe Michael in toate sensurile.eu de exemplu am incercat sa fac un karaoke (am o voce ca se rid si curcile, dar nu ma sinchisesc ca nu ma produc in fata nimanui, nici macar a sotului ) si vreau sa-ti zic ca atita de repede cinta in dangerous (desi la prima vedere nu pare), ca efectiv ti se limba plimba-n gura.
luny : Michael l-a "luat" oficial pe Elvis.si nu numai pe el, ci pe toti, am urmarit niste statistici.
motanik : nici eu nu am mai inteles cum a ramas cu inmormintarea, ca atita ne deruta astia cu stirile lor ca nu mai stii de capul tau.

pun aici niste poze la shopping, nu stiu daca le-ti vazut pe astea :

http://photos.tmz.com/galleries/michael_jackson_family_photos_2#46534

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Ma bucur ca v-a placut melodia... Stiu ca nu e pe gustul tututor, dar eu inca mai cred ca e capodopera vietii lui, si de ce nu, viata si moartea lui la un loc. Cind am vazut-o prima data, am luat-o ca pe o carte de vizita de-a lui, acum mi se pare ca e testamentul lui muzica. Nici eu nu spun ca am incredere oarba in Halperin, numai sa simt ca are dreptate pe undeva. Sa stiti ca a fost controversat si cind a scris biografiile celorlalti doi, dar cel putin, despre Celine Dion - care mie nu-mi place desi astia sint innebuniti dupa ea pe aici, e a lor, na! - a cam avut dreptate. Eu nu am citit cartea si nici nu pot sa spun ca o stiu sau ca citesc despre ea, spun doar ce spune gura lumii si a presei!

MJ nu e inmormintat pentru ca mama lui nu vrea sa-l ingroape fara creier. Stiti ca Michael a jucat cu Diana Ross in musicalul The Wiz (1978), dupa Vrajitorul din Oz si ca rolul lui a fost... sperietoarea fara creier. Si a mai avut un cintec si un videoclip despre un om care isi cauta creierul, mai putin cunoscut pentru ca nu a intrat pe albumul pentru care a fost inregistrat... daca il gasesc, va pun link-ul.

Sint multe religii care cer ca inmormintarea sa se faca in anumite conditii, cu toate partile corpului, altfel, mortul nu se va linisti pina nu isi va gasi partea care lipseste si va bintui pina cind se va linisti. Si cred ca martorii lui Yehova, religia mamei lui MJ si deci si a lui cea initiala, fac parte dintre acestea. Din cite stiu, este undeva, intr-o camera frigorifica, in cripta unui cunoscut al familiei. Pe de alta parte, eu stiu ca erau niste zvonuri prin 2000 conform careia Michael se exprimase a ar dori sa fie inghetat... ma rog, nu mai tin minte, dar e ceva legat tot de nemurire si de Peter Pan... De asemenea, era foarte atras de Egipt si de mumiile lui, de felul in care au fost conservate... Deci nu stim exact ce hotarire a luat familia in legatura cu corpul, poate ca apropiatii stiau ce voia MJ insusi... Dar in mod sigur ca daca nu au facut-o pina acum, nu-l vor ingropa pina cind familia nu primeste creierul (eu daca as fi savant, l-as studia pina la ultima celula, ca doar nu e creierul lui nea Gheorghe din Cucuieti Deal... asta nu inseamna ca cel din urma nu ar putea sa aiba un creier demn de studiu.) si cind o va face, va fi secret locul, cel putin pina se mai linistesc lucrurile. Si mi se pare normal, e al lor inainte de toate si sint singurii in masura sa hotarasca ce si cum...

Masina a plecat goala de la ceremonie pentru ca sicriul si o parte din familie au iesit printr-un tunel subteran, era un articol la un moment dat in presa americana...

Acum, ca sa fiu in ton cu teoriile conspirationiste, poate ca nu e ingropat ca nu au ce ingropa...

Dar pe asta il stiati? Tot nou:
http://www.youtube.com/watch?v=cEObeRJrq-Q&feature=related

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory_box spune:

Citat:
citat din mesajul lui nelia

Ma bucur ca v-a placut melodia... Stiu ca nu e pe gustul tututor, dar eu inca mai cred ca e capodopera vietii lui, si de ce nu, viata si moartea lui la un loc. Cind am vazut-o prima data, am luat-o ca pe o carte de vizita de-a lui, acum mi se pare ca e testamentul lui muzica. Nici eu nu spun ca am incredere oarba in Halperin, numai sa simt ca are dreptate pe undeva. Sa stiti ca a fost controversat si cind a scris biografiile celorlalti doi, dar cel putin, despre Celine Dion - care mie nu-mi place desi astia sint innebuniti dupa ea pe aici, e a lor, na! - a cam avut dreptate. Eu nu am citit cartea si nici nu pot sa spun ca o stiu sau ca citesc despre ea, spun doar ce spune gura lumii si a presei!

MJ nu e inmormintat pentru ca mama lui nu vrea sa-l ingroape fara creier. Stiti ca Michael a jucat cu Diana Ross in musicalul The Wiz (1978), dupa Vrajitorul din Oz si ca rolul lui a fost... sperietoarea fara creier. Si a mai avut un cintec si un videoclip despre un om care isi cauta creierul, mai putin cunoscut pentru ca nu a intrat pe albumul pentru care a fost inregistrat... daca il gasesc, va pun link-ul.

Sint multe religii care cer ca inmormintarea sa se faca in anumite conditii, cu toate partile corpului, altfel, mortul nu se va linisti pina nu isi va gasi partea care lipseste si va bintui pina cind se va linisti. Si cred ca martorii lui Yehova, religia mamei lui MJ si deci si a lui cea initiala, fac parte dintre acestea. Din cite stiu, este undeva, intr-o camera frigorifica, in cripta unui cunoscut al familiei. Pe de alta parte, eu stiu ca erau niste zvonuri prin 2000 conform careia Michael se exprimase a ar dori sa fie inghetat... ma rog, nu mai tin minte, dar e ceva legat tot de nemurire si de Peter Pan... De asemenea, era foarte atras de Egipt si de mumiile lui, de felul in care au fost conservate... Deci nu stim exact ce hotarire a luat familia in legatura cu corpul, poate ca apropiatii stiau ce voia MJ insusi... Dar in mod sigur ca daca nu au facut-o pina acum, nu-l vor ingropa pina cind familia nu primeste creierul (eu daca as fi savant, l-as studia pina la ultima celula, ca doar nu e creierul lui nea Gheorghe din Cucuieti Deal... asta nu inseamna ca cel din urma nu ar putea sa aiba un creier demn de studiu.) si cind o va face, va fi secret locul, cel putin pina se mai linistesc lucrurile. Si mi se pare normal, e al lor inainte de toate si sint singurii in masura sa hotarasca ce si cum...

Masina a plecat goala de la ceremonie pentru ca sicriul si o parte din familie au iesit printr-un tunel subteran, era un articol la un moment dat in presa americana...

Acum, ca sa fiu in ton cu teoriile conspirationiste, poate ca nu e ingropat ca nu au ce ingropa...

Dar pe asta il stiati? Tot nou:
http://www.youtube.com/watch?v=cEObeRJrq-Q&feature=related

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU




nelia : o sa incep cu ultima fraza: citez -"acum, ca sa fiu in ton cu teoriile conspirationiste, poate ca nu e ingropat ca nu au ce ingropa... .vad ca tu tot mai bagi cite o sopirla.dar, asa in mod inteligent, ca si cum tie nu-ti vine a crede, dar na, ce sa-i faci, altii au mai multa fantezie .
iar la faza cu vrajitorul din oz si cu sperietoarea fara creier, mi-ai cam luat vorba din gura.numai ca eu n-am indraznit sa zic.pt. ca anumite idei de ale mele fac furori pe aici-in sens negativ vorbind (si sa stiti ca-s din cele "categoria mic copil").o tii minte pe aaliyah care a jucat in regina blestematilor si care a murit in accident de avion ? dar pe christopher reeve din superman care a paralizat ? etc.hm, destinul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory_box spune:

din cite stiam Michael vroia sa fie plastifiat sau criogenat.ma surprinde ca nu a lasat foarte clar in testament ce sa se intimple after.bine, acum, eu stiu ca el vroia sa fie nemuritor (si este), dar de aceea tot cred ca a lasat ceva scris.

http://www.javno.com/en-celebrities/michael-jackson-wanted-to-be-cloned_269014

acum cineva o sa zica iar ca asta e birfa. o fi, n-o fi, habar n-am.dar daca vreti sa stiti de la mine, avind in vedere banii si celebritatea lui (de cite ori am scris asta ?!), nici nu mi se pare nu stiu ce.imi inchipui ca daca Michael ar citi ce am scris acum, s-ar prapadi de ris ca am insolenta sa consider asta vreo idee avangardista.

si de asemenea, nu am inteles daca pina la urma Michael a trecut la islam sau numai intentiona pe vremea cind era in bahrein.stiu ca frate-su, jermaine a trecut la religia musulmana in timpul unui trip in arabia saudita si ca l-ar fi lamurit ulterior si pe Michael.pentru ca ma gindesc atunci ca inmormintarea trebuie sa tina cont si de asta, nu ? ori daca am inteles eu bine memorialul s-a desfasurat dupa stilul martorilor lui iehova.stiti voi mai multe ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Am vazut in seara asta la stiri ca mai nou unii cred ca Blanket ar fi chiar clona lui Michael, ca prea seamana fizic cu el si au declarat cei din familie ca i-a mostenit talentul, ca danseaza f bine samd.
Cred ca n-or sa-i lase in pace prea curand.



--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory_box spune:

de pe prima pagina de la yahoo :

http://omg.yahoo.com/news/kathy-griffin-i-was-an-extra-on-michael-jackson-pepsi-commercial/25346?nc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cory_box

din cite stiam Michael vroia sa fie plastifiat sau criogenat.ma surprinde ca nu a lasat foarte clar in testament ce sa se intimple after.bine, acum, eu stiu ca el vroia sa fie nemuritor (si este), dar de aceea tot cred ca a lasat ceva scris.

http://www.javno.com/en-celebrities/michael-jackson-wanted-to-be-cloned_269014

acum cineva o sa zica iar ca asta e birfa. o fi, n-o fi, habar n-am.dar daca vreti sa stiti de la mine, avind in vedere banii si celebritatea lui (de cite ori am scris asta ?!), nici nu mi se pare nu stiu ce.imi inchipui ca daca Michael ar citi ce am scris acum, s-ar prapadi de ris ca am insolenta sa consider asta vreo idee avangardista.

si de asemenea, nu am inteles daca pina la urma Michael a trecut la islam sau numai intentiona pe vremea cind era in bahrein.stiu ca frate-su, jermaine a trecut la religia musulmana in timpul unui trip in arabia saudita si ca l-ar fi lamurit ulterior si pe Michael.pentru ca ma gindesc atunci ca inmormintarea trebuie sa tina cont si de asta, nu ? ori daca am inteles eu bine memorialul s-a desfasurat dupa stilul martorilor lui iehova.stiti voi mai multe ?


Mie mi s-a parut ca memorialul s-a tinut indeosebi pentru fanii lui Michael si n-a prea avut nicio legatura cu vreo religie. Cel putin nu s-a tinut nicio slujba religioasa.

Criss si Alex (11.05.2003)

Printisorul meu

EMMA, printesa primaverii

Mergi la inceput