King of Pop Michael Jackson

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

Ma simt de parca toata lumea s-ar fi oprit in loc. La serviciu nu vorbesc cu colegii, toti ma intreaba ce am. Le spun ca n-am nimic. Oricum probabil n-ar intelege. Acasa la fel. Nici copilul nu intelege de ce sunt suparata. In viata mea n-am simtit asa un gol imens ca acum.

Criss si Alex (11.05.2003)

Printisorul meu

EMMA, printesa primaverii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexia27 spune:

Crismir, din pacate asa se fac autopsiile in cazul in care nu se cunoaste cauza mortii. Se scot organele si se cantaresc, diseca etc. Iar creierul dureaza sa fie pregatit; vor sa vada ce substante a luat in cursul vietii, daca dozele gasite sunt curative, supradoze, letale etc...asta dureaza.
Si presupun ca e presiune mare pe legisti, fiind vorba de Michael, politia vrea neaparat sa se gaseasca cauza...


Raman si eu pe aici...



I am alive and I am here forever

Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

Buna dimineata, de parca ar putea sa mai fie vreuna de acum incolo fara el in viata noastra.
Va citesc si plang, ma "bucur" ca am cu cine sa imi plang durerea, imi vine sa urlu, ma uit spre cer cand ascult muzica lui si imi vine sa ma iau in piept cu toti ca nu mai este.
Abia acum cand nu mai este imi dau seama ce impact a avut asupra mea, asupra noastra, cum a putut un singur om sa fie iubit de un mapamond intreg,cum muzica lui aduna atata lume.
Hai ca iar bocesc,ufff Doamne cata tristete, fara el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

subscriu

Citat:
citat din mesajul lui Criss75

Ma simt de parca toata lumea s-ar fi oprit in loc. La serviciu nu vorbesc cu colegii, toti ma intreaba ce am. Le spun ca n-am nimic. Oricum probabil n-ar intelege. Acasa la fel. Nici copilul nu intelege de ce sunt suparata. In viata mea n-am simtit asa un gol imens ca acum.

Criss si Alex (11.05.2003)

Printisorul meu

EMMA, printesa primaverii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

si eu aici.. iar ma uit la video cu el.. oare cum a reusit sa ajunga la inimile atator si atator oameni.. tot stau si ma minunez de ceea ce a putut sa faca in viata asta...
si tot nu imi vine sa cred ca nu mai e..
mi-a ramas f bine intiparit in minte momentul de final al memorialului cand reflectorul era centrat pe microfon si parca undeva acolo speram sa apara..

ma bucur ca va am pe voi cu care sa vb.. si sotul a fost fan si la fel parca nici lui nu ii vine sa creada ca nu mai e..
si la fel si eu NICIODATA nu m-am indoit de nevinovatia lui!!



Mihaela, mamik fericit de Andra - 29 martie 2008

Pozici
www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul anisor
Povestea americancei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5211d37ef93faf418fe040&source=category&category_id=all" target="_blank">Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aneline spune:

http://www.realitatea.net/un-al-doilea-concert-comemorativ-pentru-michael-jackson-ar-putea-avea-loc-la-londra-la-29-august_557982.html

ce frumos ar fi sa bage inregistrari cu el in concertul asta. Poate baga si "surpriza" lui pentru fani, filmarile de la proiectul 3D "Dome Project", prin care vroia sa-i surprinda pe cei prezenti la eveniment. Si ma mai gandeam la ceva...din moment ce filmarile ptr proiect erau facute ca sa apara totul 3D, iar Michael aparea in toate...inseamna ca ar putea sa foloseasca imaginile cu el ca sa apara si el ca 3D, nu?

Off! Greu e sa te gandesti ca nu mai e...Ma uit la omul energic care apare in videoclipuri, in inregistrari etc...si nu-mi vine sa cred. Abia astept sa ascult colectia de melodii lasata mostenire copiilor lui. Oare cand or sa apara? Sper ca atunci cand albumele, sa includa si albumul cu melodii clasice pe care il inregistra inainte sa moara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina86 spune:

Citat:
citat din mesajul lui indu

eu n-am reusit sa vad ceremonia aseara live, asa ca doar acum am apucat sa ma uit la cateva fragmente pe youtube; m-am uitat doar putin pentru ca am inceput sa plang si am continuat sa ma uit la clipuri de-ale lui; Michael inseamna muzica si dans si energie si iubire.. si.. si.. iar nu un cosciug acoperit cu trandafiri

Astia au inregistrat ceremonia daca vrei sa o vezi, pe mine una m-a intristat
http://stirileprotv.ro/show-buzz/michael_jackson/despartirea-de-michael-jackson-vezi-video.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

Ati vazut asta?
http://www.tmz.com/2009/07/09/jackson-doc-was-under-investigation-before/ este un articol despre ciudatul ala de Murray mhhhh imi vine sa ii dau palme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

Mie imi place la nebunie You rock my World

http://www.youtube.com/watch?v=cu8h-h0zk3c&feature=related

Muzica si versurile sunt super, insa imi place la nebunie si clipil. E varianta lunga de 10 minute. Intr-adevar ii placea sa faca scurt metraje si ii ieseau tare bine. Avea talent si la asta. Talent innascut.
Cat despre piesa, il ador pe Chris cu accentul ala fain pe "come on". Iar la Michael...imi place cum danseaza cu tipa sub reflector, e fenomneal cand se urca pe bar, iar la final ma da gata cu "are u ok?". Si in clip se vede diferenta dintre tipul puternic care indura tot si inocenta cu care o intreaba pe tipa la final "are u ok?".

Ceea ce nu imi place (probabil nu sunt obisnuita cu ipostaza asta la el - de violenta)e cand da cu masa de pereti sau cu sticle in bar, si cand da de pamant cu tipul respectiv. Nu il prin momentele astea de "razvratire". El e calm si bland, e energic in dans si pe scena, dar intr-un mod care transmite caldura sufleteasca.



Cauta si pastreaza mereu o bucata de cer deasupra vietii tale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Buna dimineata Michael oriunde ai fi!
Buna dimineata fetelor!

M-am gandit azi noapte sa va propun ceva.
Melodia zilei

Stiu ca sunt oameni care comenteaza acum ca in viata cat a fost nu am facut toate astea dar asa se intampla, pretuim ce am avut mai mult dupa ce l-am pierdut. L-am avut pe Michael for granted, am stiut ca e undeva acolo si ca avem tot timpul din lume sa vorbim despre el si viata lui.

Asadar ma gandeam si vad ca o propunere asemanatoare a fost deja facuta, sa avem o singura melodie pe zi pusa de una dintre noi (oricare e prima si daca cele ce intra la subiect vad ca e pus deja un clip, sa nu mai puna altul) si luam la disecat: unde a fost filmat clipul, despre ce e vorba in el, ce staruri mai apar in clip, relatia lui Michael cu respectivii daca e cazul, versurile melodiei, ce inseamna ele samd. Cred ca astfel am avea tema pt fiecare zi.

Si am bolduit o singura melodie pt ca daca punem mai multe e nebunie, in plus sa avem ce discuta mult timp de acum inainte.

Ce ziceti? Daca cineva vrea neaparat sa puna melodie, se poate anunta de cu o seara inainte si putem respecta dorinta, putem pune pe rand cate o melodie. Ah si cine pune melodia trebuie sa scrie si de ce a ales-o.

Astept raspunsurile voastre si daca sunteti de acord, propun ca melodia zilei de azi sa fie Dirty Diana caci ati mentionat-o deja mai multe dintre voi. Si putem incepe deja mesajele pe marginea clipului, versurilor (cine ne aduce si versurile?) samd.


Va pup!

--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

www.youtube.com/watch?v=UyfQOTCCbXg" target="_blank">The King has left the building

Mergi la inceput