Mamici de zmeurici de iulie-august (69)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Grishca spune:

Eu am 102 cm circumferinta burticii. Cred totusica e important cati cm sunt in plus in sarcina, de la cat amplecat. eu nu am masurat inainte.

Uliiaisi,esti f tare cu nasterea naturala si cu un travaliu relativ scurt,si bebelusul e minunat.Sunteti o familie frumoasa!

36+ Tudor Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Grishca spune:

La multe lunite! Ingrid Cristiana si tizule Tudor Mihai

Elenada, esti o graviduta superba!

36+ Tudor Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sara_amira09 spune:

Salut! Vad ca nu a mai aparut nici o zmeurica.
Burtoiul meu are 120 cm si este plin de vergeturi
Am vazut ca majoritatea ati experimentat aseara contractii asa ca ma alatur si eu(intra-adevar a fost luna plina). Am luat un no spa si in pat.
Fetele din Constanta- ati fost la magazinul Mihaelei Radulescu? Am vazut la stiri ca ar fi deschis in City Mall. Poate trec si eu azi.....

Ma duc sa pap si revin, am o foameeeee.........



38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

FETELE am pus si eu niste poze pe contul comun..recente rau de tot...si una pentru comparatie de la sfarsitul lui septembrie.....

A,zicea cineva de cat am avut inainte in talie eu am avut 73 cm in talie la sfarsitul lui noiembrie....


nu radeti de ce orca sunt ca asa m-au poreclit prietenii..nu ma supar ca doar asa este.....


Madalina s34Eva-Maria
AMR 27 ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Galarina spune:

da, e bine de luat in calcul de unde am plecat. eu am pornit de la 63 cm in talie...
nu mai conteaza, oricum nu mai am cum sa umflu burta acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Normal ca difera ce talie am avut inainte! Si eu compar cu prima sarcina...e vizibil mai mare!

Haide bre, nici o veste de proaspete zmeurici?! M-am obisnuit sa vina ca pe banda!
Glumesc eu, dar cand ma gandesc serios constat ca trece asa repede timpul, curand inchid lista!

Cri mami de Ale ( 2003) & +33 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogos spune:

buna fete!

cornelia, o saptamana a durat pana a venit coletul de la bimbomarket.

giova incearca sa-i clatesti gurita lui Marco cu apa cu bicarbonat. ajuta f mult la orice iritatie. sa vezi ca in cateva zile nu mai are nimic.

pooh tinem pumnii sa nasti repede!

eu in talie am 105 cm acum, si am plecat de la 72.

elenada, ce burtica frumoasa ai!

ceva o fi fost azi-noapte, ca am zis ca iese bebele prin piele. vreo 2 ore si ceva am zis ca sunt in ringul de box si mi-am luat o bataie...doamne. m-am si speriat cat de agitat a fost si cu ce forta putea sa dea si sa se impinga.

La multe lunite, Ingrid si Tudor!!

Laura, mami de Ana Catinca (25.09.2006)
si cu Tudor Petru
AMR aprox 2 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

felicitari bebeilor care au deja o lunita, felicitari Giova pentru prima saptamina!!
Imi pare rau ca tot bolnaviori...sper sa ii treaca repede aftele.
o sa ii faca bine si lui si tie iesirea asta.

Ylla, Uliasi, v-am vazut frumuseii! scumpici foc! si voi radiati de fericire!

elenada, foarte frumos te-ai tuns! sa iti fie de bine. si burtica este foarte draguta!

alinuta, bravo ca ai termina cu lucrusoarele!

m-am masurat si eu, nu stiu de la citi cm am pornit dar mereu am avut conformatie de putina burtica, acum am cam 95-96.
cu kg am stagnat la aceleasi 3,5 kg. de cind maninc mai de regim (adica nu paine foarte multa, vad ca si glicemiile sint ok, cele masurate la trezire, ca dupa nu imi mai iau, dar azi a fost 100, ceea ce e foarte bine zic eu).ma trezesc cu degetele de la maini foarte umflate dimineata, nici nu pot sa inchid pumnul.
as'noapte si eu am avut zvircolici, m-am plimbat prin casa, m-am uitat la tv, m-am trezit de n ori, insa dimineata am dormit si recuperat pina la 10.30. Bebele este miscacios, seara in general sint BH destul de putenice si uneori dureroase. Secretia vad ca e din ce in ce mai multa.

cu papica, ultima oara am facut o ciorbita de perisoare de pui linga care am improvizat diverse chestii rapide. azi se termina si o sa fac alta, inca nu stiu de care. am cumparat un piept file de curcan sa fac niste snitele, cu un cartof ceva, salata cit cuprinde, vinete, mi-am luat un pepene galben si l-am pus la frigi cu putina esenta rom+ zahar...as minca numai fructe daca ar fi dupa mine. se face o caldura ca daca as fi singura nu as gati nimic, dar nu am incotro.
cam atit deocamdata...
va pe toate!

pooh !!!

Patricia s35 si Rebecca 05.02.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matcha-oana spune:

elenada ce burtica frumoasa aisi pe masura la doi bebei

ce bine arati la corp nici un pic de picioare umflate sau sa te fi ingrasat ,ptii ce bine o fi.
sa ma vezi pe mine ce buturugi am in loc de picioare.
si 20 de kg am luat in plus ,vai de capul meu ,nu stiu cum o sa le dau jos,ce sa-i faci daca mi-a placut inghetata.

37
leon

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:

Salutare, fetelor!
Nu am scris mai devreme caci am avut probleme cu netul.
La controlul de ieri totul era pe vechi: colul tot lung si inchis. Deja am impresia ca nu mai nasc Am o mare lenoasa in burta
Mai merg sambata la alt control. Poate-poate...

Giova si multa rabdare! Tare dragalas Edi
sara_amirabine ai venit! sarcina usoara in continuare
uliiasi felicitari pt bebe! E un scump


---------------
Inesa [ 40+] cuBianca

bebelusha din burtica

nunta

pisici


Mergi la inceput