Burtici fericite de septembrie-octombrie (92)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mimika

Poate acum nu ne mai cer spaga obligatoriu . Oriunde, tot in Cismigiu ar fi bine. Scoatem iar listuta?
1.io
2.monikus
3.


ma bag si ei numai ca nu pot in cursul saptamanii decat dupa 5 - 6 seara
depinde de ce zi alegeti si atunci zic sigur daca pot sau nu!


Ioana 29+ cu bebe Carol Ioan album Webshots

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Eu cred ca ar merge si in cursul saptamanii, seara, ca acum majoritatea suntem in concediu!
Acum cred ca o sa fie si mai fain la intalnire, ca deja ne cunoastem mai bine!

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 30+ cu ( Emma Ioana )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

MariaI, am citit cu interes ce ai scris despre carucioare. Noi am primit un carut de gemeni, acum e pliat, dar nu cred ca se lasa la orizontala perfect si imi faceam griji. Prea mult nu cred ca o sa ii scot afara pana la 6 luni, ca e si iarna, plus ca singura nu ma descurc cu carutul, obligatoriu trebuie si sot (cel putin). Si sa mai iau un carut numai pentru landou...nu prea ne permitem. Ma gandeam mai degraba sa iau 2 marsupii pentru iesit in toamna/iarna asta. Poate la primavara un carut sport foarte usor (atat cat poate fi unul de gemeni) pe care sa il tin pentru Bucuresti si pe asta mare si greu sa il duc la mama in provincie, la casa, ca de la primavara mai mult pe acolo o sa stam. Si daca ar fi sa car carutul mare Bucuresti-Corabia si retur de fiecare data, ar fi groaznic, ca ne ocupa tot portbagajul la masina. off, complicat!

30+ Matei Aram si Luca Ezram
Grasii mei iubiti
hi5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

1. io
2.monikus
3.cristina_ana
4. ioanna81

Mie mi-e indiferent cand, numai controal la dr. sa nu am. Adica am luni, pe 13. veniti cu propuneri. Fetele care inca mai lucreaza, eventual, ca celelalte avem program liber ales

30+ Matei Aram si Luca Ezram
Grasii mei iubiti
hi5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Lucia, fetelor dragi...

Sunt atat de mandra de mine ca trebuie sa va spun!! AM FOST CU MASINA!!! prin centru, pana la Cora (Kiki stie) la ora 14!
ma simt atat de bine...senzational! m-am descurcat, nu mi-a fost teama, franele au mers..o nebunie!
si stiti care e faza cea mai tare? ca a trebuit sa schimb drumul, pt ca cel pe care il invatasem eu (am fost si ieri de dimineata, la 6) avea o portiune inchisa..si m-am descurcat si asa!

mi-a dat incredere in mine treaba asta! si vroiam sa va spun pentru ca stiu ca au fost care m-au incurajat duminica, la primul meu drum matinal! nu trebuie sa ma felicitati, stiu ca va bucurati pentru mine

Dana 26s mamica mandra de
Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui mimika

Poate acum nu ne mai cer spaga obligatoriu . Oriunde, tot in Cismigiu ar fi bine. Scoatem iar listuta?
1.io
2.monikus
3.



va obrazniciti pe zi ce trece
Eu plec la cursuri pa pa si ne auzim pe seara....noapte

Cea mai fericita 30 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Daca trece supararaea vin si io

Si asa ca sa nu va speriati, in principiu sunt bine doar ca am ceva analize proaste si se pare ca se cam repeta figura de data trecuta. DEosebirea este ca acum stim unde-i buba si sunt urmarita bine bine ca m-am saturat de cat sange am donat. In seara asta merg la doc sa vedem placenta in ce stadiu este plus bebitzu. Ideea e ca la primul semn de ingrijorare il scoatem pe bebe.
No offence fetele cu gemanuti da s-ar putea sa v-o cam iau inainte la nastere (nu ca mi-as dori asa ceva...) dar decat sa se chinuie si sa intre in suferinta fetala e mai bine afara... asa ca stau cam cu morcovu' dar eu sper ca macar inca 4 saptamani sau 5 sa mai stea bine la m ine... problema e ca si soatza imi este plecata si daca Doamne fereste... nu e langa mine.. ii am pe ai mei dar pe mama nu ma mai pot baza dupa situatia de anul trecut (mi-a zis sa o chem doar cand sunt cu el in brate bine sanatos, pana atunci nu vrea sa stie, sufera rau cu inima/tensiunea etc...)

Hai ca m-am intins.
Vroiam sa-i mai spun MarieiI ca ma bucur enorm ca bebe este bine. Sa stiti ca va citesc zilnic si n-am pierdut absolut nimic/

Pupici pe burtici.



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 29+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

io, si io ma bag la intalneala!!! si io, si io
sa nu fie pe 16 ca de la 1 la 3 am eco.

dana: felicitari si la mai mare|!!

Techila - actuala mamica de 2 caini si viitoare mamica (30+) de 2 putze si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unombun spune:

fetelor,voi ati luat omega 3?de la ce producator si cite pe zi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

monica, ne suparam tare daca ne-o iei inainte, ia tine-ti tu puiul la marsupiu cat trebuie. la tine nu functioneaza treaba cu statul in varful patului si activitate zero toata ziua??? ne bucuram sa auzim vesti de la tine, si este o veste buna, era rea daca ziceai ca ai patit ceva, dar asa...puiul e in burta deci e ok

Techila - actuala mamica de 2 caini si viitoare mamica (30+) de 2 putze si

Mergi la inceput