Piersicutze de iulie-august 2006(95)-La multi ani!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanaalex spune:

Raluca super Ioanna

Julax mersi de sustinere. Se pare ca nu e asa de grav, cred ca stiu si copii ca sunt singura.

La Multi Ani sarbatoritilor

Buli sper ca ti-ai revenit




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julax spune:

LA MULTI ANI!!
Leila-Galushca
Andrei-M_floruta
Elena-Leistra
Nicolica,multumumim si noi
Raluca,,supertare IoannaSper sa va dea unda verde medicii sa puteti merge la plaja.De azi tuseste si Alex,ce aiurea,ma gandeam ca vara nu-i ca iarna,dar...
Oana,ai copii de gasca,asa da
Iulia,mamica de Ioana(24.09.2008)@ Alex(24.08.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=16a7ba4b14da74203c245e&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">
Miniclipuri
Poze si filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julax spune:

LA MULTI ANI!!!
Ciprian Constantin-Crissa71
Mihaela-ileanapopa
Iulia,mamica de Ioana(24.09.2008)@ Alex(24.08.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=16a7ba4b14da74203c245e&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">
Miniclipuri
Poze si filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norocuta spune:

Fetelor multumim pentru urari ...noi abia ieri l-am serbat pe Nour, la soacramea.

Iulenca felicitari pentru sarcina!!! Sa dea Doamne, Doamne sa fie usoara si apoi un cuminte si papacios ! asta da veste...imi amintesc ca piersicuta ta a avut ceva premonitii, ca am pus faza in Blog de atunci... de cand "verifica" ea burtica .

oanaalex ma bucur sa te reaud...chiar ma gandeam ca mamicile cu doi BB nu prea mai respira, darmite sa mai si scrie pe DC. Abia astept sa vad pozicile promise.

nicolica, map mey ca baieti frumosi am vazut eu acolo, la aniversare...ca de tort ...nu mai am loc sa zic, mami nicolica are mana de artist, ce mai...m-a convins in mai multe randuri .
Nicolica BB2 nimic? nici un shut de finala ?

julax cum mai stati cu constipatia? S-a scris in urma mai mult(intr-o perioada cand eu am lipsit). Si eu l-am avut pe Ali cu problema asta-ani buni. Dr. lui mi-a dat Picolax (picaturi) si mi-a dat de inteles ca e important sa faca daca nu zilnic, macar la cateva... si ca nu va da dependenta.
A avut dreptate s-a reglat, in timp, fara sa fac schimbari majore in alimentatie.
Si apoi mai e chestie si de organism, de ex. Nour a mancat o perioada lunga banane si orez zilnic, dar de facut kk facea ca un ceas, la ora exacta .

bulinuta si eu am fost in galeata din motiv de MJ, am si scris pe acolo...o consider o trista lectie pe care o uitam ata de usor...apreciem lucruri si oameni abia cand dispar .

ralucaspm mai povesteste ... ai o familie superba, iar Ioanna chiar seamana cu Cleopatra pentru amandoi. Si la noi e la fel: fratiorii se iubesc mult si se impaca foarte bine, multumesc lui Dumnezeu.

La multi ani pierciutelor care serbeaza zilele astea !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicolica spune:

Bulinutza, norocutza bb e inca in burtica si nici nu da vreun semn ca ar vrea sa vina mai repede. Eu tot ma plimb sperand sa alunece ceva mai jos sa apese pe col si sa nasc ca nu mai am rabdare. Pe 15 am iar control dar pana atunci va trebui sa merg cu Philip la dermatologie ca pielea de pe degetele de la maini e iritata de cateva zile, arata ca pielea de gaina si se scarpina. Sigur e alergic la ceva.

De maine vine socrela sa ne ajute si ma bucur enorm ca Philip e innebunit dupa ea.

Norocuta,

Va pup si doresc o duminica frumoasa

39+
Piersicoiul www.onetruemedia.com/my_shared?z=151ac795bd3f8dae198330&utm_source=otm&utm_medium" target="_blank">Philip www.dropshots.com/nicolica" target="_blank">5 iulie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norocuta spune:

nicolica deci ai inceput numaratoarea inversa 3,2,1.. Am auzit de multe ori ca BB2 vine mai usor. Cumnata mea spunea ca nu a realizat in asa fel ca era sa nasca pe treptele spitalului.
Asteptam vesti. Numai bine si lui Philip, sper sa fie ceva usor (poate s-a jucat cu ceva frunze gen "urzica").


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julax spune:

LA MULTI ANI!!
Naomi Patricia- mamaluidavid
Mihnea George- Mishi
Rares Andrei-Aysha2
Norocutza,frumoase poze, tortul,sarbatoritul,Ali,tu.Hmm,nu stam tocmai ok cu constipatia.In ultima saptamana a facut cam la 2 zile ,dar putin si tare,nu cred ca a golit tot,cum s-ar zice.Motiv pentru care de aseara am inceput sa-i pun si supozitor(ii dau si duphalac),sper sa se regleze cumva,caci si lasata asa face din ce in ce mai putin si mai tare.Medicii spun sa reglez din alimentatie,dar cat de mult?Deja nu manaca branza,banane,orez,morcov fiert...Aiurea si constipatia asta.Tu ai folosit si
supozitor,constant?(caci la asta parerile sunt impartite)
Nicolica,ce zici de cateva agitate,ca marea intalnire e foarte aproape?Iulia,mamica de Ioana(24.09.2008)@ Alex(24.08.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=16a7ba4b14da74203c245e&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">
Miniclipuri
Poze si filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaalex spune:

Norocuta eu am trimis poze pe mailul comun. Intru acum sa verific daca sunt acolo sau nu. Am vazut pozele ai niste puiuti superbi

Iulia nu se vede ca ai doi puiuti ca esti cea mai activa dintre noi. Sper sa fiu si eu la fel pe la anul

Noi suntem bine, mai greu e seara daca cumva nu ajunge Alin acasa si tr sa-i pun singura la somn (s-a intamplat deja de 2 ori saptamana asta)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramoon spune:

salutare fetele! va mai amintiti de noi? imi pare rau k eu apar cand am cate o problema dar din pacate nu mai am timp de nik. ma apuca nostalgia si pe mine cand vad k deja piersicutele noastre fac deja 3 ani.
din pacate nu prea am mai avut timp nici sa va urmaresc doar ultimele 2 pagini le-am citit sa vad ce mai faceti.
felicitari noilor burticute si sarcina usoara le doresc!
felicitari mamicilor de bb2!
noi am fost in concediu la greci o sapt. a fost super dar cam scurt...in rest suntem bine, Timeea creste, e desteapta si frumoasa normal nu?
acum de ex. ne luptam cu o angina dar e super ok k am scapat de antibiotic k nu a facut febra decat vreo 2 zile.
sa va zic ce problema am: in grecia pe Timeea a piscat-o ceva, nush exact tantar sau paianjen, oricum a facut niste blande de m-am speriat...se fac f mari, rosu spre vinetiu si tari...am tot dat-o cu betadina si mixtura mentolata k aia aveam la mine si i-au trecut in cele din urma, faza e k de ieri are alta pe picior (coapsa) si e imensa pt cat de mare e ea. ma tot gandesc cu groaza ce o fi asta si ce ar trebui sa fac...eu cred k ori e paianjen (desi cam multe muscaturi pt k pe mine de ex pe mine nu m-a piscat nicioadata vre-unul) ori e alergica la piscaturi de insecte...o sa ma duc maine cu ea la med de fam sa vad ce zice...dar vroiam sa va intreb pe voi daca ati patit asa ceva?

va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julax spune:

Oana,toata admiratia pentru ca te descurci cu 2 copii asa mici,mai ales la somnul de seara,eu citesc de multe ori cand o alaptez pe Ioana(am laptopul langa mine)sau seara inainte de culcare,ca altfel...Sa nu uit:ti-am admirat printzesa bruneta,grasuna si frumoasa + piersicutza cu ochii de un albastru super
Ramoon,nu stiu ce sa zic,ma gandesc totusi ca ar fi o piscatura de insecta,sper sa fie totul in regulaIulia,mamica de Ioana(24.09.2008)@ Alex(24.08.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=16a7ba4b14da74203c245e&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">
Miniclipuri
Poze si filmulete

Mergi la inceput