Burtici fericite de septembrie-octombrie (91)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ButterflySim spune:

Citat:
citat din mesajul lui diana_n

ButterflySim si celelalte noi mamici : poti sa pleci cu baby mic oriunde, nu te tine acasa nici un motiv medical, doar gura rudelor.
Nu stiu daca realizati cat e de mare tara asta, insemnand ca in majoritatea cazurilor rudele sunt FOARTE departe. Asta inseamna ca esti doar tu, baby, eventual inca 1 copil sau 2 si cu sotul care de obicei dupa 2 saptamani se intoarce la serviciu. Ramai acasa cu baby, parintii sunt la 8000km departare (Europa sau Coasta de Vest sau Canada sau Texas) si ti-e foame. Pui baby de 2 saptamani in masina, apoi in carutul magazinului si faci aprovizionarea.
Asta a fost cazul meu: dr. mi-a zis sa ies cu baby la plimbare afara la 5 zile si sa-l duc in magazine cand face 2 saptamani. Dupa cezariana am avut voie sa conduc dupa 2 saptamani.
Foarte putini din cei pe care-i cunosc, ma refer la europeni au reusit ce si-au propus, adica sa nu scoata copilul din casa 2 luni, sa nu-l vada nimeni in prima luna si alte chestii europene. Au vrut, dar n-au reusit, te ia valul si faci cum face restul de 350 mil. de americani.
Si cel mai important e ca baby nu face diferenta, e la fel de fericit, doar parintii se simt mai bine avand mai multa libertate de miscare

Diana 30 saptamani si Peter (3 oct 2005)


Diana era vorba de comoditatea mea. Nu sunt nebuna sa stau cu copilul in casa pana la 2 luni. Noi suntem foarte plmbareti de fel. Asa ca si printesa noastra o sa fie plimbata peste tot. O sa ies cu copilul la plimbare de mica.

28+
Viitoare mamica de Brigitte

Simm

Logica te va duce din punctul A in punctul B. Imaginatia te va duce oriunde vrei tu.

Povestea noastra http://butterflysim.hi5.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ButterflySim spune:

Citat:
citat din mesajul lui techila

butterflysim, bine ai revenit!
aida, pofta mare sa ai!! (sau sa iti fie de bine)

fetelor, apropo de distante dupa nastere, nu cred ca v-am povestiti pana acum, DPN-ul meu oficial era la 12 sept. iar eu pe 19 sept voi fi nasica... la Onesti....facusem eu socoteala ca mi-ajunge o saptamana sa ma refac dupa cezariana si sa ma duc sa dantuiesc ca o nasa corespunzatoare. si normal ca vor merge si broscutzele....
dar uite cum s-au aranjat lucrurile...o sa nasc la sfarsitul lui august, asa ca intr-o luna (aproape)...am timp berechet

Techila - actuala mamica de 2 caini si viitoare mamica (30+) de 2 putze si


Super asa cum ti s-au asezat lucrurile. Eu am dpn-ul 27 sept si as vrea sa ramana asta. Vreau ca fimea sa fie balanta ca mine

28+
Viitoare mamica de Brigitte

Simm

Logica te va duce din punctul A in punctul B. Imaginatia te va duce oriunde vrei tu.

Povestea noastra http://butterflysim.hi5.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ButterflySim spune:

Citat:
citat din mesajul lui selen80

Ionika, merci de sugestie, o sa caut unguentul la plafar...culmea e ca nu sunt constipata, chiar fac zilnic, iar in fund stau mai putin decat inainte, cand stateam 8-9-10 ore la birou..

Butterfly bine ai revenit! s-ar putea si eu tot la euromaterna sa nasc, am auzit ca e totusi mai bine dotata decat cealalta....dar eu am dpn mai devreme, pacat ca nu ne intalnim pe acolo


m-am enervat fetelor, si pana la urma am mai pus si eu niste poze, le facusem sapt trecuta cu camera video, dar fiind de rezolutie mai mica nu se vad asa bine....enjoy, incepand de AICI sunt si cu camera, semi-aranjata...




31+ cu Ebru PRIMA POZA!


nunta
9 luni




Asa stiu si eu ca e mai bine aici. Tu cand nasti si cu cine?

28+
Viitoare mamica de Brigitte

Simm

Logica te va duce din punctul A in punctul B. Imaginatia te va duce oriunde vrei tu.

Povestea noastra http://butterflysim.hi5.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

selen super tare camera wow zau ca e faina .
legat de hemoroizi , suna intai la Proctoline sa vezi daca te pot ajuta in momentul asta. Eu am vazut destule cazuri de tratare a hemoroizilor dupa ureche si si nu a fost OK

Pai idiot , tzacanit ... ca mi-e drag de el , tare drag , nu am crezut niciodata ca voi avea asa mare sprijin in el. Nici macar nu pot explica in cuvinte ce simt si cate a facut ...



Sa il ajutam pe Sebi , puiutz de DC


Aida ... 30+ ... cica
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Selen ce mult imi place camera fetitei! tare draguta! iar fluturasul din tavan, m-a cucerit (am eu un fix cu fluturasii)..si cufarul..sa se bucure Ebru de tot ce este acolo si voi de ea! apropo, ca am vrut sa intreb de mai multe ori..are vreo semnificatie acest nume?

Dana 26s
www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

fetelor va strans si fug afara la miscare si la aer ca poate a mai cazut caldura , ne vorbim mai incolo



Sa il ajutam pe Sebi , puiutz de DC


Aida ... 30+ ... cica
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria1979 spune:

Buna seara burtici!
Am mancat pepene rosu bun cumparat de soata.
+ 31

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Butterfly, nasc cu dna Torok, fosta Daduianu..am inteles ca are si ea contract cu cei de la euromaterna, si poate asista la nasteri acolo....

Aida, Dana
Ebru inseamna in turca veche (otomana), nori...
Dana, daca te intereseaza fluturasul (scuza-ma, nu mai stiu daca tu ai fetita sau baiat ), l-am comandat de pe net.....prin oras gaseam doar plafoniere cu cate un bec, sau cu becuri de 40, asa ca am gasit-o pe asta, functioneaza cu 2 becuri...iti dau linkul daca vrei...au fost f seriosi cu livrarea....

31+ cu Ebru PRIMA POZA!


nunta
9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Selene, vreau si eu linkul de la cei cu plafoniera, este superba!!! SI camera mi-a placut f.f.f mult!

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 30+ cu ( Emma Ioana )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Da selen da-ne linkul pentru fluturas!! si eu voi avea o fetita! (cred ca ar trebui sa imi pun caruciorul roz la semnatura..ma duc la prima pagina sa citesc cum sa fac miscarea aceasta inteligenta)

Dana 26s
www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput