Burtici fericite de septembrie-octombrie (90)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MariaG spune:

acum ca tot mi s-au luat o parte din griji de pe suflet, am incercat sa pun si eu niste poze cu noi pe contul de pe webshots insa nu reusesc pentru ca browser-ul din webshots nu le vede pur si simplu la mine pe calc. Voi mai incerca diseara de acasa, sper sa am mai mult succes.
Pana atunci le-am facut publice pe astea pe care le-am incarcat pe Picasa pentru sora mea: NOI LA MARE


Maria
Alex (5 mai 2004) si BB nou 23+
http://cealalta-realitate.blogspot.com/
http://www.copaculdehartie.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luhtien spune:


multumesc feteleee pentru raspunsuri!
Ar cam trebui sa intru in prenatal la sfarsitul lui iulie, dar mi-e naspa sa imi iau medical inainte.Multumesc lui DD ca nu am probleme (un calciu, o depresie...trecem peste)! Si concediu de odihna... l-am papat deja pe ala, ca n-au fost multe...15 zile...ca nu sunt 21 ...ca nu mai stau tot anul ca sa fie 21...hhheeehhhh....daca erau 21 de zileee
De luat vitamine iau: elevit, sunt la a doua cutie - 1 pe zi, si ferro-folgrama (cred ca o sa ii imbogatesc pe aia de la farmacie - cate 2 pe zi )
2 faze vreau sa vi pe povestesc pe scurt:
1. si al meu sot a trecut la prestarea de servicii catre gravide,
in speta epilat ...cata grijjaaa pe el Acum mai ramane de negociat aspectul pedichiurii...ca acolo e tare greu de ajung
2.o faza super naspha: ma intorceam de la control si am trecut pe la farmacie sa iau bulinele magice. in timp, pe drum, ma pridideste. unde sa te duci, ca nici tufis nu am . dupa ca cumpar ce am de cumparat de la farmacie, o intreb si eu sfioasa pe farmacista daca le pot folosi 1 minut baia. Aleia ii cade fatza. si ma refuza spunandu-mi sa incerc peste drum, sa caut buda din policlinica spitalului judetean. la care eu ii zic: multumesc, dar pana o gasesc, ajung acasa.
Zice-ti si voi...hal de oameni!

Nimeni nu te-a intrebat daca vrei sa te nasti.
Despre plecarea ta, tot altii vor decide.
Insa timpul dintre este in mainile tale. Nu-l irosi!

+27

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

asta cu lipsa grupurilor sanitare publice este o mare problema. plus ca oamenii sunt nesimtiti!

in ceea ce priveste vitaminele am luat fier (si acid folic) pana in luna a treia. dupa aceea nu a mai fost cazul ca este foarte bun.

mie mi-a recomandat sa iau Centrum Materna desi analizele erau foarte bune. asa ca am refuzat sa le iau si ea nu s-a impotrivit. cred ca vitaminele astea sunt prescrise si din principiu, asa. am repetat analizele in trimestrul 2 si iarasi au iesit bine. este doar o mica anemie de sarcina dar nu care sa ingrijoreze.

vom repete in trimestrul 3 (adica acusica, miercuri) analizele si a zis ca recolteaza si secretie si inca ceva, da' am uitat!

PS vroiam sa va intreb. sunt singura mamica (,) care nu manifesta somnolenta? de nici un fel somnolenta nene! toata lumea zice sa dorm bien acuma ca s-ar putea sa fac un bebe foarte activ (are cu cine semana )



Ioana 29+ cu bebe Carol Ioan

album Webshots

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

Citat:
citat din mesajul lui MariaI

acum ca tot mi s-au luat o parte din griji de pe suflet, am incercat sa pun si eu niste poze cu noi pe contul de pe webshots insa nu reusesc pentru ca browser-ul din webshots nu le vede pur si simplu la mine pe calc. Voi mai incerca diseara de acasa, sper sa am mai mult succes.
Pana atunci le-am facut publice pe astea pe care le-am incarcat pe Picasa pentru sora mea: NOI LA MARE


Maria
Alex (5 mai 2004) si BB nou 23+
http://cealalta-realitate.blogspot.com/
http://www.copaculdehartie.ro/


Maria superbe pozele!!!! Si ce silueta esti!!!Te admir

KIKI 27+ si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

kiki, ai o burtica care inca iti permite sa te misti . Dar nu iti face sperante si ca si mie tot pe la 27-28 mi-a explodat. Deodata bum! si nu mai poti sa faci nimic prin casa
anamaria, am vazut si pozicile tale cu burtica rotunjoara . Ce semeni cu mama ta :).

Eu nu am luat deloc calciu, nici fier si analizele mi-au iesit bune. Iau doar magneB6 si omega 3. Se pare ca este suficient pentru mine. Daca nu era banuiesc ca aveam ceva lipsuri la anlize sau ma simteam eu mai prost, nu?


30+ Matei Aram si Luca Ezram
Grasii mei iubiti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Fetelor, inainte sa fug de la calc am admirat niste burtici frumoase : anamaria, kiki si maria (sa stii, Maria, ca iti apare o poza pe webshots, ma bag acuma sa le vad si pe cele de pe picasa)

24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

Luhtien, la faza cu pedichiura nu m-as baga sa il pun pe sot...cred ca habar nu ar avea...mai bine du-te la un salon...nu e mult cam 17 lei o pediciura si eu am inceput sa ma duc ca atata si noi meritam
Cat despre faza cu farmacista ce sa zic...nu ma prea mira asta la noi in tara...din pacate....dar si aia putea sa te lase mai ales ca esti graviduta...

KIKI 27+ si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

Citat:
citat din mesajul lui mimika

kiki, ai o burtica care inca iti permite sa te misti . Dar nu iti face sperante si ca si mie tot pe la 27-28 mi-a explodat. Deodata bum! si nu mai poti sa faci nimic prin casa
anamaria, am vazut si pozicile tale cu burtica rotunjoara . Ce semeni cu mama ta :).

Eu nu am luat deloc calciu, nici fier si analizele mi-au iesit bune. Iau doar magneB6 si omega 3. Se pare ca este suficient pentru mine. Daca nu era banuiesc ca aveam ceva lipsuri la anlize sau ma simteam eu mai prost, nu?


30+ Matei Aram si Luca Ezram
Grasii mei iubiti


Mimika, sincer eu m-am speriat putin ca am vazut ca burtica ta e muuult mai mare fata de a mea...zici si tu ca mai are timp sa creasca nu?

Despre vitamine, daca toate au iesit ok nu are rost sa iei...si mai mult cred ca iti zicea medicul daca sa iei sau nu

KIKI 27+ si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:





maria multumesc mult! ea a fost constienta tot timpul, a urlat zdravan dupa lovitura .. fiind micuta nu stie sa spuna prea multe lucruri, dar am intrebat-o cum o cheama si mi-a spus ela (nu poate sa-l pronunte pe v), sa-mi arate cati ani are - mi-a aratat un degetel, cum o cheama pe mama - mama, pe tata - tata .. am intrebat-o cum fac divrese animale si mi-a raspuns .. a bolborisit si boscorodit pe limba ei .. sper sa fie bine! dupa lovitura, a mancat si nu mi-a vomitat ..

ma bucur pentru vestile bune de la eco!!!

clau ce super v-ati distrat la mare! poze?

aida

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008)
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioanna81

asta cu lipsa grupurilor sanitare publice este o mare problema. plus ca oamenii sunt nesimtiti!

in ceea ce priveste vitaminele am luat fier (si acid folic) pana in luna a treia. dupa aceea nu a mai fost cazul ca este foarte bun.

mie mi-a recomandat sa iau Centrum Materna desi analizele erau foarte bune. asa ca am refuzat sa le iau si ea nu s-a impotrivit. cred ca vitaminele astea sunt prescrise si din principiu, asa. am repetat analizele in trimestrul 2 si iarasi au iesit bine. este doar o mica anemie de sarcina dar nu care sa ingrijoreze.

vom repete in trimestrul 3 (adica acusica, miercuri) analizele si a zis ca recolteaza si secretie si inca ceva, da' am uitat!

PS vroiam sa va intreb. sunt singura mamica (,) care nu manifesta somnolenta? de nici un fel somnolenta nene! toata lumea zice sa dorm bien acuma ca s-ar putea sa fac un bebe foarte activ (are cu cine semana )



Ioana 29+ cu bebe Carol Ioan

album Webshots




Ioana faza asta cu somnolenta nu cred ca este lege..uite, eu am fost somnoroasa doar in primul trimestru (de fapt, asa mi-am dat seama ca sunt insarcinata..am inceput sa dorm dupa masa, chestie pe care eu never ever nu o faceam), iar acum zici ca sunt bagata in priza..este drept ca la ora 22 sunt la nani, dar ma trezesc cum vad lumina afara (5:30-max 6 dimineata)..nu dorm decat rareori la pranz, de fapt ma intind sa citesc sau sa privesc la tv; barbatu ma mai critica "stai femeie si tu locului"..ca de, eu sunt din aia care daca vede o scama pe covor se duce sa o ia..nu faceti ca mine!!!

Dana 26s
www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput