Burtici fericite de septembrie-octombrie (89)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Citat:
citat din mesajul lui anco

Citat:
citat din mesajul lui techila

neata fetele!!
nu am suficiente puncte ca sa ma colorez, dar am citit ca daca raspund cu citat mi se dau multe puncte...asa ca de-acu incolo pe toate va citez....chiar daca nu am nimic de zis

aida, eu transpir ce
va de speriat, dar in afara ca sunt leoarca ma si imput repede...nu prea ma suport in ultimul timp. noroc ca stau acasa si stau inmbracata sumar.... si chiar si asa transpir, mai ales pe sub sani

azi noapte am visat ca am nascut si alaptam boraceii, doar ca nu curgea nimic, dar eu le ziceam "nu copii, ca a zis lutoniana ca doar 2% dintre femei nu pot alapta, asa ca insinstati, insistati...."

Techila - actuala mamica de 2 caini si viitoare mamica (30+) de 2 putze si



bravo techila

auzi la ea, boraceii
esti mortala, dar vorbind serios si eu ma gandesc cum naiba sa ii alaptez pe amandoi, dar ma rog, o sa mai vad eu pana atunci.
nu stiu despre ce vorbesti in legatura cu coloratul, dar te-am citat ca sa primesc si eu puncte.




29+ cu si ???

anco


Neata!!Ahaaaaaaaaa, daca e de castigat puncte, atunci sa le gasigam...citanad
Eu m-am trezit, am papat cereale, apoi adineori 3 felii maaaari de paine cu salata de vinete (care mi-au ajuns pe o masea), si ma bag si eu ca musca-n...forum.
Bebe iar si-a schimbat orarul, noaptea se zbenguie e ziua doarme.
Ieri am fost la un curs-prezentare pentru mame, si cu ocazia asta mi-am luat fase sterile pentru buric, manusele pt bebe, crema speciala care sa pregateasca sfarcul de la tzatza pentru alaptat, ca sa nu fac rani, si gel de dus/ulei pentru masaj.
AIDA:si eu transpir ca niciodata, curg efectiv apele de pe mine, ceva de groaza!!.
Iar picioarele mi se umfla intr-un hal...de cred ca or sa explodeze. De la glezne cu laba piciorului
Gataaaa...ma paste un gand sa mai mananc..pacat ca nu prea mai am paine, si nici de unde cumpara!


Gianina 27+ cu Loris Stefan/Matei

bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Gata, am mai macat 3 felii, imi vine sa

Gianina 27+ cu Loris Stefan/Matei

bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

de fapt...dupa o documentare temeinica, m-am prins ca nu tre' sa citezi, doar sa raspunzi....ca tuta sunt

Techila - actuala mamica de 2 caini si viitoare mamica (30+) de 2 putze si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Mama, Kemsy, cata salata de vinete am bagat si eu in mine lunile astea! ca mi-am adus aminte, tb s-o pun pe mama in priza sa mai coaca niste vinete, ca mie mi-e tare lene adik nu-mi place sa le curat de negreala aia....

vedeti fetelor ca si daca faceti subiecte noi se castiga mai multe puncte....asa ca trebuie sa ne punem si noi pe facut capitole, sa nu mai stam ca miloagele sa ne faca fetele experimentate

Dana, bravo pt perseverenta...mie mi-e frica sa ies singura, si sotzul e f ocupat zilele astea cu santierul din casa ca sa iasa cu mine....plus ca mi-e cam teama sa nu ma sperii de ceva prin trafic si sa afectez cu ceva sarcina....
eu ma gandeam ca dupa ce nasc, s-o las pe Ebru macar cate juma de ora cu soacra-mea si sa ies cu sotzul....ca sunt constienta ca o sa am mare nevoie de masina, mai ales fiind la distanta de oras....

ca vorbeati mai demult de deo....stiu ca cel de la amway (roll-on) e fff bun, dar tb sa stiti pe cineva care poate sa va faca comanda....doar ca pateaza hainele inchise la culoare si...contine aluminiu...

31+ cu Ebru PRIMA POZA!


nunta
9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Iuhuuuuuu, mai am nevoie de 4 puncte si prind si eu culoare
Hai, pe cine mai citez?

Gianina 27+ cu Loris Stefan/Matei

bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Daca se tot vorbeste de transpiratie, sa va zic si eu experienta mea dinainte de a fi gravida. Transpiram EXCESIV doar la axile, nu puteam purta nimic maleta, sau tricou...era jale.Toata tineretea mi-a fost marcata de asta.
Ma gandeam si la injectii care sa opreasca transpiratia, dar eram falita..nu mi-as fi putut permite.
Am gasit insa un deodorant, un roll-on cu care ma dau o dat la cateva luni (nu vorbesc de ala zilnic), si nu mai transpir. Roll-on-ul se numeste MAXIM.
Asta in caz ca intereseaza pe cineva.

Gianina 27+ cu Loris Stefan/Matei

bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Techila vroiam sa te citez (ca tot m-a invatat ieri Aida
cum sa fac) ca sa castig puncte..dar daca zici ca nu mai este valabila treaba..
Ce faina esti cand povestesti de dulaii tai! mi-l si inchipui pe Dexter care trebuie sa se faca cutu rau..si poate ca el are niste ochisori blanzi, blanzi! mi-ar place si mie un cutu mare..sa stau toata ziua bot in bot cu el..un labrador este visul meu! un labrador si o casuta ..nu sunt pretentioasa, zau!

Dana 26s
www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Fetelor am gasit acele 'manuti' de care vb care sunt foarte utile så nu se loveasca bebe.Numai ca e de la suedezi dar daca aveti imaginea poate e mai usor så gasiti ..tradus asa s-ar numai aparatoare de colturi..

www.ikea.com/se/sv/catalog/products/90115092" target="_blank">Aici aveti 'manutzele'

Iulika, cea mai fericitå 31+cu Bruce Nicholas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



buna burtici,

cat de curand nu mai pot tine pasul cu voi ... scrieti intr-un ritm absolut ametitor pentru mine ..

am o colega care a nascut in ianuarie la medlife, cu cezariana si a costat-o 9000 ron .. cazare 4 nopti, spitalizare, tratament .. e enorm .. pretul de pe site e strict ptr interventie la care se mai adauga alte costuri .. nu sunt corecti la faza asta.

despre dunga pe burta .. o sa apara ea la un momentdat, nu va faceti griji. si tot asa o sa si dispara.

o zi racoroasa va doresc!





Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008)
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Raluk..si eu merg saptamana viitoare la o nunta si sper sa nu prind loc langa boxa..ca imi iau burtica si plec; mie de fel nu imi place muzica tare, acum cu atat mai putin
sa stii ca am auzit si eu ca au crescut preturile in Ungaria ;astazi vreau sa ma uit pe situl baby outlet sa vad si sa compar preturile pentru ca ne-am decis ce vrem..sa vedem daca merita intr-adevar; tu ai luat la un pret super bun patutul si daca zici ca este din lemn masiv..

Dana 26s
www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput