Burtici fericite de septembrie-octombrie (88)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Lullaby_2009 este foarte simplu sa pui un link , trebuie doar sa fi putin atenta si sa fi calma.
Deci sus ai un link , mergi cu mousul pe el si dai clic dreapta si se face linkul albastru si iti apare o fereastra , mergi pe copy si dai clic , apoi te intorci in fereastra unde ne scrii noua mesaj , pui cursorul mousului in fereastra unde ne scrii , dai clic dreapta si selectezi paste ... si apare linkul aici
spor la incercat , avem rabdare



Sa il ajutam pe Sebi , puiutz de DC


Aida ... 29+ ... cica
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Citat:
citat din mesajul lui unombun

revin cu intrebarea-v-a spus med de fam.ca nu va primeste cu bebe la el?Auziti voi raspuns primit:cautati din timp ptr.copil,ca putini medici de fam primesc.Eu stau cam la pat,cum sa gasesc,prin corespondenta?

pagini aurii iti pot fi de real ajutor incearca



Sa il ajutam pe Sebi , puiutz de DC


Aida ... 29+ ... cica
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaG spune:

Citat:
citat din mesajul lui unombun

revin cu intrebarea-v-a spus med de fam.ca nu va primeste cu bebe la el?Auziti voi raspuns primit:cautati din timp ptr.copil,ca putini medici de fam primesc.Eu stau cam la pat,cum sa gasesc,prin corespondenta?

Medicul meu de familie l-a primit pe Alex doar dupa ce Alex a terminat vaccinarile obligatorii, adica in jurul varstei de 4 ani.
Ideea e ca ii trebuie specializare in pediatrie si asistenta de pediatrie (care doar asta face).
Poti sa o rogi pe ea (med de familie) sa iti recomande pe cineva, sau poti sa intrebi in stanga si in dreapta de un pediatru bun, caruia trebuie sa ii faci o vizita la cabinet, sa discutati, el/ea iti spune cand sa o suni si dupa aia incepe un sir luuung de vizite tu la cabinet si ba medicul ba asistenta la tine acasa.
Tu in ce zona locuiesti?

Maria
Alex (5 mai 2004) si BB nou 23+
http://cealalta-realitate.blogspot.com/
http://www.copaculdehartie.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Alex: in principiu trebuie sa iei cam 5,6,7 exemplare din fiecare articol, pentru masura 56 de exemplu: 6 body maneca lunga, 3-4 maneca scurta sau maieut, 5,6 salopetele de somn, 5-6 flanelute de corp si pantalonasi intregi, 2 bonetele pentru dupa baie, 1-2 costumase pentru exterior, etc. Ideea e ca chiar daca ei cresc repede, daca ii schimbam de 2-3 ori pe zi cu hainute curate...deja la 3-4 zile trebuie sa spalam hainutele.
Eu cel putin cam asa am luat.
Ce ziceti fetele cu copii, asa este?

Gianina 27+ cu Loris Stefan/Matei

bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaG spune:

Unombun: acuma am sesizat ca esti in Ploiesti, da' tot intreb, pe unde prin Ploiesti, ca poate te ajutam...

Maria
Alex (5 mai 2004) si BB nou 23+
http://cealalta-realitate.blogspot.com/
http://www.copaculdehartie.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Kemsy, merci de info, deci sa mai iau salopete si pataloni cu talpitza, asa m-am gandit, ca poate mai primesc si cadou, nu?

----------------------------------------------
Alexandra 27+ se pare ca fluturasul va fi Alessia Ruxandra
Da Doamne sa ne nastem sanatoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaG spune:

Alex: eu m-am gandit sa-l intreb pe dr cam cat estimeaza el ca va fii de mare bebelusul (da' asta mai spre sfarsit) ca kg si ca lungime. Si cu valorilea alea te poti orienta, eu pana acum i-am luat doar hainute de 0-3 luni si 3-6 luni (si doua costumase dulci-dulci pentru 9 si 12 luni ca erau asa frumoase si asa ieftine ca nu m-am abtinut). Mai trebuie sa ii iau body-uri cu maneca lunga si fara piciorus, da' le las pe ultima luna ca Alex desi a fost slabut (2,800) a fost luuung si a intrat in hainute de 3 luni direct si n-a stat mult in ele, desi in primele 3 saptamani arata pierdut intre haine...

Maria
Alex (5 mai 2004) si BB nou 23+
http://cealalta-realitate.blogspot.com/
http://www.copaculdehartie.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Gata am ajuns acaså!

Am uitat så ii trasmit si eu un pupik dulce pt Uve..La multi ani!! Sa fii fericitå si så ai parte de o zi frumoaså..

Da eu am ajuns de la muncå..Am låsat toate hartzoagele..De acum stau linistita..DE azi am intrat in medical..S-a terminat concediu de odihna.Am intalnit si cativa colegi..Am stat la cafeluta frumos si sotu se cocea in masina .

Am mai cumpårat 2 pijåmalatute pt bebe..Nu m-am abtinut..Voi pune poze mai tarziu..Acu nu am timp så fac..M-am apucat sa fac o mazåre .. Si apoi ma scoate sotu la o inghetatå moale cum ii zic eu din aia la dozator ..ce imi placeee

Lutoniana doar moasul sau doctor ce era tare batut in cap ..Imi imaginez ca ai mers degeaba..Acum conteaza så iti revii tu repejor ca nu cred ca a apårut raceala aia care så te rapuna pe tine..Eu stau mai bine..A fost o micutza racealå..

Iulika, cea mai fericitå 31+cu Bruce Nicholas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

DEvylla ce burtica frumoaså si ce pronuntata e la tine linia aia..Si vreau så te rog ceva...Si pot sa pap si eu o bucata din mogaldeata aia micå..E o frumusete.Ptui ptui..E adorabilå

Iulika, cea mai fericitå 31+cu Bruce Nicholas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Roxxy nu stiu daca e la fel infectia care o ai tu cu cea care o am eu..Eu am streptococ B.Am luat antibiotic cel care e oki in sarcina.Maine il termin.Mi-a zis ca nu e periculos daca e depistat..Si voi avea perfuzie in timpul travaliului orice ar fi chiar daca dispare..E mai sigur..Acum nu stiu daca e la fel dar e tot infectie urinara ce am si eu..



Iulika, cea mai fericitå 31+cu Bruce Nicholas

Mergi la inceput