America (169)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Nu imi pasa ce spun criticii, Transformers 2 e the shiznay!!!!! Ne-a placut la nebunie! Sa il fi vazut pe Aidan, facea intr-una bum bum bum!!Mama did you see Optimus? He killed that guy!! LOOOOL

Adriana si Aidan - 4 ani
A ticket to hell has never been funnier

"Friendship is like peeing in your pants, everyone can see it but only you can feel its true warmth."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Si ca sa nu fie seara noastra perfecta am venit acasa si am constatat ca am fost vandalizati
Gardul de lemn din fata casei de langa noi, e lipita de noi ca e duplex, a fost distrus complet de imbecilii de prunci care stau si beau la colt in fiecare zi. Am facut poze, am luat numele gardienilor ce stau de paza la magazinul de langa casa, ca au vazut tot si maine merem la politie sa raportam. Gardienii vor fi aici si sapt viitoare si au promis ca vor afla numele celor ce au distrus.Tot ce vreau e sa plateasca parintii lor asa poate ii invata sa nu mai distruga proprietatea altora...vai ce scarbita sunt de locul asta...si asta e un oras bogat in care stam ca mai toti lucreaza la Mercedes, Porsche, HP.Pacat ca odata cu bogatia nu vine si respectul fata de cei de langa tine...bleah!...Germania cea curata si bine organizata...my a$$!

Fetele ma demult a postat cineva numele unei firme ce vinde name tags in caz ca se pierd copiii. Daca va aduceti aminte ma ajutati cu numele firmei va rog?


Adriana si Aidan - 4 ani
A ticket to hell has never been funnier

"Friendship is like peeing in your pants, everyone can see it but only you can feel its true warmth."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arminad spune:

Eu am cumparat de la astia
http://www.mypreciouskid.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Multumesc mult!

Adriana si Aidan - 4 ani
A ticket to hell has never been funnier

"Friendship is like peeing in your pants, everyone can see it but only you can feel its true warmth."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cenia spune:

Fetele va rog urgent o informatie.
sotul pleaca doar el in Romania si desi stiam ca are voie cu doua bagaje pina la Bucuresti ceea ce e normal, ne impiedicam de urmatoarea situatie. pina in Bucuresti merge cu Air France. dar de acolo am luat bilet cu Tarom separat spre Iasi. a sunat cumnata la tarom si au zic ca daca nu ai bilet cu taromul atunci se schimba situatia. e voie doar cu un bagaj de 20 de kg si unul de mina de 10 kg.
a fost cineva in situatia asta? mi se pare o mare prostie! desi uite pe site-ul lor ce scrie:
" 2. Pentru c#259;l#259;toriile spre/dinspre S.U.A. #351;i CANADA

Clasa Business: 2 piese, având fiecare suma celor trei dimensiuni de maximum 158 cm (62 inches).
Clasa Economic: 2 piese, având suma total#259; a dimensiunilor de maximum 273 cm (107 inches), suma dimensiunilor pentru fiecare pies#259; nedep#259;#351;ind 158 cm (62 inches).
Greutatea maxim#259; admis#259; pentru fiecare bagaj nu trebuie sa dep#259;seasc#259; 23 kg. "

http://www.tarom.ro/zboruri-si-rezervari/despre-calatorie/despre-bagaje/norma-de-bagaj-gratuit.html

ce depaseste norma trebuie s aplatesti 3 euro de kg! !! jecmaneala

is in ceata totala. am cumparat cadouri, ca de stiam trimiteam niste esarfe, ceva usor dar eu am cumparat papuci, si prietenii ne-au rugat sa le trimitem , acuma ne e jena sa le zicem ca nu putem....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Macrina spune:

Pai Cenia, cred ca se inscrie la zbor intern, ce stiu ei ca sotul vine din USA... Stiu ca e enervant, ah, sunt niste figuri, dar ganditi-va la o alta optiune. Imparte bagajul nr. 2 in doua si sa ia sotul si pe avion ceva.. Succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Macrina spune:

Da' ce zboruri sunt in/spre USA cu Tarom?
Ah, cred ca stiu, parca au un agreement cu Air France, nu? POate sa te legi de asta, ca Tarom nu mai face zboruri fara oprire din NY, se merge cu AF acum ..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Krissy spune:

Citat:
citat din mesajul lui cenia

Fetele va rog urgent o informatie.
sotul pleaca doar el in Romania si desi stiam ca are voie cu doua bagaje pina la Bucuresti ceea ce e normal, ne impiedicam de urmatoarea situatie. pina in Bucuresti merge cu Air France. dar de acolo am luat bilet cu Tarom separat spre Iasi.

Cenia, parintii mei sunt "navetisti" si au incercat diverse trasee si linii aeriene, pe ruta Detroit-Sibiu, de multe ori avand, ca si sotul tau, zborul final cu Taromul, pt ruta interna pana la Sibiu. Din experienta am descoperit ca rezolvarea problemei cu rutele interne si limita de bagaj depinde de angajatul de la aeroportul de plecare. In alte cuvinte, la Detroit de cele mai multe ori la check-in au fost foarte cumsecade si le-au pus bagajele pana la destinatia finala, dupa ce le-am aratat toate e-tickets, si asa conta doar sa fi conforme cu limita normala de bagaje (si plata pe fiecare valiza cum e acum la Northwest de exemplu). O singura data o ciufuta de negresa le-a zis ca nu are cum sa le puna decat pana la Munchen, ca i-a fost ei lene. Noroc ca la nemti a fost OK, vazand ca veneau din zbor trans-atlantic si aveau doar connection flight intern, deci nu le-au facut probleme.
Asadar sugestia mea este sa mergeti inainte la departures si sa intrebati direct acolo, ca la telefon o sa zica standard ca nu se poate. Dar inca o data, depinde de politica aeroportului. Multa bafta!

Fetele, Happy 4th of July! V-ati dus pe undeva in long weekend?

Cristina, mami de www.totsites.com/tot/sophiantonia" target="_blank">Sophia Antonia - 1 martie 2007

Graduation, finally

"The past is history, the future’s mystery, the present is a gift – that’s why it’s called the present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

cenia, si soacrei mele i-au facut figuri la bucuresti dar s-a pus in gura cu ei si au lasat-o sa treaca cu bagajele fara sa plateasca. cred ca depinde peste cine da sotul in aeroport.

US

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Happy 4th!! Mergem si noi la artificii la baza

Adriana si Aidan - 4 ani
A ticket to hell has never been funnier

"Friendship is like peeing in your pants, everyone can see it but only you can feel its true warmth."

Mergi la inceput