Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (185)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ceaooo feteleeee!!!

petro, silviuta e o scumpica, e frumoasa foc!!

wowww ank ce mare e ceci deja !!!! si raul......s a inaltat tare!!! cat despre catel......chiar iti place sa ai ocupatie non-stop....

ellis, multa-multa sanatate micutei!!! si tie felicitari pt kg date jos....."la cat mai multe"..... de dat jos bineinteles...

_
"Inima mamei este un adanc abis la capatul careia gasesti de fiecare data iertare!!"

happy mom Lavi & ladybird Iasmina Alissa 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura1713 spune:

Ellis, pupam fetita bolnavioara!

Laura si Rares 11.11.2007
O mamica recunoscatoare lui Doamne Doamne pentru minunea de copilas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kiva spune:

Buna seara ,
nici nu stiti cat ma bucar sa va gasesc aici , mesajele pe forum , s avad poze cu copiii despre care stiam candva fiecare detaliu !
Sunt emotionata pana la lacrimi .
Sa aflu vesti si sa va vad copiii frumosi si sanatosi .
Nu reusesc sa scriu cand o am pe Irisa mea acasa!
Acum e la bunici , pt ca eu ma pregtesc de examen ,la naiba.
Citesc ca unele deja lucrati ,ca ati fost in concedii , ca mancati mancaruri .......
Toate vestile sunt coplesitoare.
sunt mult prea emotionata ca sa pot spune ceva concret
decat ca sunt fericita , ca am un copil sanatos si frumos , ca v-am avut alaturi , ca va regasesc cu bine
sunt foarte fericita !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ank83

Plus ca am exemplul Amirei ..(Apropo cumatra felicitari ) .. care nu a fost pusa pe olita timpuriu si uite ca a lasat pampi inaintea tuturor...


Eeee si cumatra daca mai ai pampi ramasi ...iti trimit PM cu adresa .... ca e nevoie mare la noi in casa

Multumesc cumatra!
Daca ziceai mai devreme chiar iti trimiteam...acum nu mai am nici un scutec in casa.Aveam un bax de chilotei primiti de la prietena din Franta,un bax de aia de apa de la Huggies si juma de bax de Happy.Pe toate le-am dat,sa nu le mai vad!


Miha si comorile
Vreau sa nu mai fiu diferit
De la lume adunate si-napoi la lume date...

Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

buna searaaaa!
a reusit si Ana sa adoarma intr-un final....
ma cam ingrijorez...sunt deja 3 zile de cand avem probleme cu mancarea....incepe cu nu nu de cum vreau sa o asez in scaun...nu vrea nici macar sa guste ce i se pregateste......toata ziua cere iaurt si mai nou lapte(toata ziua buna ziua "oate,oate)...
in rest e vioaie de zici ca-i trasa cu cheia...vorbeste vrute si nevrute...repeta ca un papagal tot ce aude...il pronunta din ce in ce mai bine pe "s"...pana acum cateva zile toate "s" erau "t"....acum sasaie intruna...
a mea face diferenta intre cald/rece(cand o spal pe maini si simte apa fierbinte zice "ade", cand e doar calda..cada...cand simte rece zice "iece"(gresia la picioare, iaurtul din frigi)...mare/ mic...aaa si tot ce e mai mult de o bucata e "doi"...daca reuseste sa ia mai multa mancare pe lingura/furculita striga ...muuuu= mult
azi am avut o surpriza...am ntrebat-o cine merge in parc si a raspuns "io" asa dulce a fost...pana acum zicea fara echivoc Ana...
ce sa va mai zic ca si cioara...sunt inebunita dupa ea...dar cateodata imi vine sa o scot in strada!
i se nazare ca vrea sa se spele pe maini(de 5-6ori/zi) ...si incepe...baie...tanana(scaun)...spei(spele) (isi freaca mainile) si apoi imi arata "botu= gurita" si oche=ochi
adinag...stie sa bea cu cioc...dar o singura data am incercat sa-i dau laptele dimineata si nu a baut mai nimic...nu stiu daca din cauza asta sau nu a vrut ea laptele...oricum maine primesc sticlutele si tetinele de la baby ono...sunt tare curioasa sa vad daca le accepta...
abramburika..fiecare cu ale lui..Ana zice primele litere sau ce e mai accentuat...compot=po, Paul=Pa, biscuiti =bi, bisssu...oricum...sunt extraordinare...si haioase
pussi...pai daca nu beau laptele asa de dimineata normal ca nu le trezesti...dar Ana are masa la 06-06,30....si apoi somn pana la 10...
ancadragoman...concediu placut si spor la treaba cu olita!
ank...referitor la olita sunt cam in acelasi stadiu ca si voi...deci nu mai stiu cum sa fac...mi-am pierdut elanul...am lasat-o balta...o sa mai incerc cand vin din concediu...atatea discutii despre olita asta...bat-o ploaia! 2 copii extraodinari....si olita sa nu lipseasca din poze...poate o va folosi cutu!(sincer , nu cred ca va lipsea animalutul ala!)
ellis...vai vai... si sa se refaca fata repede repede!
dany 26...eu am .luat pangasius dar apoi am auzit de ceva filmulet de pe net si mi-a cam pierit pofta...am luat somon...dar mie nu imi place si vad ca si pe Ana o cam deranjeaza mirosul/gustul puternic de peste...asa ca de vreo 2 saptamani nu a mai mancat peste...eu puneam la steamer...
bb...tu n-ai plecat??...
kiva...salutare....spor la invatat!termina cu exam...si apoi o sa ai timpsa ne povestesti mai pe indelete despre voi, cum e, cum a fost si ce ne mai asteapta!
vaiii..m-am intins....cat o zi de post!

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)http://picasaweb.google.ro/popbiancaflavia/AnaSofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

In alta ordine de idei...sunt foarte suparata... In seara asta un cretin a dat cu bicicleta peste Robert,l-a izbit la pamant.S-a lovit la cap,pe un obraz are o vanataie mare,care acu la culcare se intinsese spre ochi ...o lovitura in barbIa,de unde a curs mult sange ...si o julitura pe partea dreapta,in dreptul ficatului...
Am mers cu el la urgente,ma speriasem ca l-a luat somnul.Dar el mititelul era obosit ca n-a vrut sa doarma la pranz,la care s-a mai adaugat si plansul si sperietura...Nu are nimic grav,trebuie tinut sub observatie cateva zile...i-au facut si antitetanos...
A zapacit-o pe dr de cap cu intrebarile... Intruna avea ceva de zis sau de intrebat,ca s-a mirat si dr cum de n-am capul patrat.
Apoi am mers la Neuro...si apoi la politie...ca daca-l mai prind mai intai ii rup oasele si p-aia il dau pe mana politiei...

Am vazut pozele cu Silviuta cea draguta si cu Raulito si alintatura de Ceci ...sunteti frumosi cu totii.
Nu mai am putere acum...sper maine sa fiu mai in forma sa pot participa la discutii...
Va pup,noapte buna!


Miha si comorile
Vreau sa nu mai fiu diferit
De la lume adunate si-napoi la lume date...

Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

mariussimiuc...vai de capul meu! sarmanul copilas....cum asa...si "persoana " nu s-a oprit sa vada ce-a facut!?...imi vine sa mor oftica cand aud asa ceva...nimeni nu mai are constiinta si macar vreo 6 ani de-acas...dar nu mai pot sa zic nimic....ca mi s-au intamplat si mie azi 2 faze....plec cu copila in masina spre piata..ma opresc sa alimentez...unul parcat aiurea la benzinarie...si cand sa plec imi dau seama ca nu prea am loc...(poate daca ma chinuiam...dar ce de sa o fac?!)si il rog pe respectivul..care manca inghetata langa masina sa traga bolidul...;la care el ..da' ce nu ai loc...pai zic nu...nu pot sa o trag ca nu am cheile la mine...asa ca m-am repezit la vanzatorii de la benzinarie....pai cum il lasa asa acolo!
bun..trece si asta...ajung in piata...vad marar si altele...ma opresc ...era in toi o cearta peste randuri p-acolo...eu ii cer marar de vreo 2 ori pana sa ma auda..ii cer o plasa ca mai vroiam si morcovi...leustean...alea alea ..la care aia ...pai cum ...plasa pt. o legatura de marar..pai lasa-l doamna aci!....asa ca ii traznii cativa d-zei si la asta si plecai ....(pe alt rand sa-mi fac si eu cumparaturile)
ma duc sa pip si eu una si la culcare....ca e tarziu...


mami de Ana-Sofia(15.11.2007)http://picasaweb.google.ro/popbiancaflavia/AnaSofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Miha, imi pare rau sa aud de ce a patit Robert, bietul pui ! Sper sa ii treaca cat mai repede si sa dati si de autorul accidentului.

Noi suntem in pauza de masa aproape totala, Sophia nu mananca mai nimic, decat niste pufarine cu cacao, si pe alea aruncate pe jos su pigulite cu gura direct de pe covor. Ieri cand spuneam si eu ca si-a revenit pentru ca a mancat binisor micul dejun (sau ma rog, branch-ul, ca ea se scoala pe la 10.30), a adormit fara sa manance si cand s-a trezit iar n-a vrut. Ba chiar cand a luat-o taica-su in brate sa manance impreuna s=a dat jos urgent si s-a intors spre el "manc mimica" si "mimic" a ramas. Azi a renuntat si la micul dejun, si la pranz iar la cina a dorit "paspan" asa ca am facut pandispan. Din care a ciugulit cateva visine. Hmm, sa se adauge la bucatica de nuca, cele 2 guri de iaurt si cele 2 lingurite de cereale mancate azi. Plus o stafida si jumate - depinde cum consideri, ca pe a doua a mestecat-o un timp si apoi a mancat-o. Macar am schimbat pufarinele cu unele fara zahar. Na.Ma face sa ma simt mai bine.

Voi ce mai gatiti pentru copii? Sophia gusta din diverse chestii dar parca nu-i mai place nimic. Cand i-a spus taica-su "N-ai mancat nimic" a raspuns nonsalanta "am mancat". Corect gramatical dar o mare minciuna.

A reusit sa slabeasca un kilogram intr-o luna, are acum sub 13 la aproape 90 de cm, cand la 1 an avea 12.5. Bine, nu asta era problema, cat anemia ei cu sideremia 9 (Ellis, vad ca Alessia o are si mai micuta). Cred ca imi cresc mie rezervele de fier cu chiftelute de ficat si carne rosie cat cuprinde din meniu.

Am citit despre radiatiile solare, eu am dat-o dar fara mare exces de zel pe Sophia cu crema de protectie, din fericire a mostenit pigmentul inchis al tatalui ei, s-a innegrit direct, in timp ce eu m-am ars ca mamicile, pe umeri spate si un picior.

mami de Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura1713 spune:

Buna dimineatza, fetele!
Miha, bietul Robert! la baietelul ranit...
Mai sunt si specimene d'astea de oameni. Cum spunea si vecina mea intr-o zi, la o faza asemanatoare, astfel de exemplare nu s-au nascut pe vremea lui "scuzati, pardon, etc." Si la noi pe alee, unde teoretic nu se circula cu masini si alte alea, trec cu ATV-uri, motociclete in viteza, desi avem o gasca de vreo 10-15 copilasi la bloc, toti sub 10 ani. Si stam mamicile de paza, ca trec chiar si pietoni printre copilasi fara sa se uite, fara pic de grija, si ei zabauci cum sunt... pica cateodata ca mustele

Laura si Rares 11.11.2007
O mamica recunoscatoare lui Doamne Doamne pentru minunea de copilas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura1713 spune:

Na, ca uitai de cafea!


Laura si Rares 11.11.2007
O mamica recunoscatoare lui Doamne Doamne pentru minunea de copilas

Mergi la inceput