Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (185)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Da mai Anco dar Maria nu zbiera pana acum la vederea olitei... Miracolele astea se intampla de o saptamana ... si eu o consider un miracol avand in vedere ca pana acum nu dadea nici un semn ca ar sti ca face pisi sau caca ... Plus ca sa mai imprietenit cu olita
Eu sunt destul de optimista si sper ca intr-o luna sa scapam de pampi de zi macar... ca dehhhh cumpar 4 baxuri pe luna pentru amandoi

Ank Raul 17.10.2007 si Cecilia 11.12.2008
Poze pitici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Oooo si am ajuns sa ii zic ca olita vrea sa pepe caca,... ca toate olitele papa caca .... Poate are vreun alt efect ....doamne fereste ... si ca olita se supara daca face caca langa si nu in ea.... si incepe si rade asa smechereste... Il doare undeva de nevoile olitei

Ank Raul 17.10.2007 si Cecilia 11.12.2008
Poze pitici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Anco pai tu ai puso pe maria la olita de mult.... si nu se pune singura nici acum?
Si cand o pui face caca sau pisi?

Ank Raul 17.10.2007 si Cecilia 11.12.2008
Poze pitici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Tot intreb sa vad cum procedez la Cecilia ..incerc mai repede sau o las ca si pe Raul ca vad ca tot la aceeasi varsta incep sa ceara singuri olita sau sa iti zica ca fac caca... sau ...ma insel.???

Ank Raul 17.10.2007 si Cecilia 11.12.2008
Poze pitici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Plus ca am exemplul Amirei ..(Apropo cumatra felicitari ) .. care nu a fost pusa pe olita timpuriu si uite ca a lasat pampi inaintea tuturor...


Eeee si cumatra daca mai ai pampi ramasi ...iti trimit PM cu adresa .... ca e nevoie mare la noi in casa

Ank Raul 17.10.2007 si Cecilia 11.12.2008
Poze pitici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Acum daca o pun mai face pipio dar cand e de kk urla cand o vede,de la constipatia aia nenorocita a luat frica

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmuletepovestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca

Are mama o ratusca...
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=8&folder=Ratusca din viata mea" target="_blank">an1 si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca%20din%20viata%20mea&page=1" target="_blank">an2


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

nici nu stiu ce sa mai zic, am o cunostinta cu gemene de 3 ani, pana la 3 ani au folosit pampers. Dupa petrecerea de 3 ani le-a zis "de azi sunteti domnisoare mari, aveti 3 ani, asa ca nu mai folosim pampers ci olita" O saptamana a durat trecerea, inclusiv noaptea scos. Cu 2 sapt. inainte de eveniment le-a tot vb de asta.



PUSSI mami de gemenele ELENA & ANA 19.11.2007
Suntem mari



DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ancadragoman

Acum daca o pun mai face pipio dar cand e de kk urla cand o vede,de la constipatia aia nenorocita a luat frica

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmuletepovestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca

Are mama o ratusca...
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=8&folder=Ratusca din viata mea" target="_blank">an1 si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca%20din%20viata%20mea&page=1" target="_blank">an2





oo da... nasol cu constipatia asta... Ma cam infior si eu putin cu Cecilia ca nu prea e amatoare de fructe...Mananca in rest legume oridecare si carne daca ar fi ..ar manca la greu... Deocamdata nu e nici o problema ... dar o urmaresc sa nu se intample ceva pe drum

Ank Raul 17.10.2007 si Cecilia 11.12.2008
Poze pitici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Citat:
citat din mesajul lui pussi

nici nu stiu ce sa mai zic, am o cunostinta cu gemene de 3 ani, pana la 3 ani au folosit pampers. Dupa petrecerea de 3 ani le-a zis "de azi sunteti domnisoare mari, aveti 3 ani, asa ca nu mai folosim pampers ci olita" O saptamana a durat trecerea, inclusiv noaptea scos. Cu 2 sapt. inainte de eveniment le-a tot vb de asta.



PUSSI mami de gemenele ELENA & ANA 19.11.2007
Suntem mari



DOAMNE AJUTA!


da si eu sunt bulversata .... Stiu deja destule cazuri care au pus copii devreme si au scapat de pampi dupa 2 ani jumate, chiar 3 ani si cu cel de noapte... Deci ...de ce sa ma chinui atunci inainte???!!!... Si stiu si cazuri in care au scapat pe la un an si cateva luni
Si ma gandesc ca si asa am atatea de facut cu cei 2 pitici... sa ma mai apuc sa ii fac si un program de olita Ceciliei foarte des ca pe vremea bunicii ...ar fi un factor de stres pentru mine... ... ca si asa Raul profita de orice moment al ei de stat in fund sa o dea pe spate ... mai trebuie sa am grija sa nu o rastoarne cu tot cu olita

Iar vad ca si lasati in pace au cam tot aceleasi rezultate

Ank Raul 17.10.2007 si Cecilia 11.12.2008
Poze pitici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

fetelor eu plec si mai vb saptamana viitoare cand ma intorc de la mare

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmuletepovestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca

Are mama o ratusca...
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=8&folder=Ratusca din viata mea" target="_blank">an1 si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca%20din%20viata%20mea&page=1" target="_blank">an2


Mergi la inceput