Mamici si Gravidute Italia (56)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Roxali-


Georgyiuli-


sa aveti o zi minunata,sanatate si multe multe impliniri




de Giulia -20 iunie'07
Giulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Daraban-cum e vacanta in it?
mai stati?
nu-mi venea numele la produs stiam de care zici da imi scapa
Ely-imediat vine si botezul
abia astept sa facem o scapata in concediu
de parca nu as fii mereu libera
piti e mai bine,multu de intrebare,papa bine bea multa apa si se joaca mereu
i-am luat mini cucina de plastic si am aranjat-o are ce face si gati in week mergem si luam una mai mare sint tare dragute si asa are ocupatii noi
Chiccutza-eu astept sa treaca acum si augustul si sper sa gasesc ceva,cresele sint inchise toata luna august si n-am ce face cu piti nici n-are rost sa caut,bafta in continuare
Monica-o verisoara de-a mea i-a pus numele Denis baiatului,l-a nascut la San-Francisco
Beratpiri-come va? sper ca au mai trecut din greturi



de Giulia -20 iunie'07
Giulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

ROXALI SI GEORGYIULI La multi ani!!!!!!!
Ely: chiar m-ai facut curioasa, fa o poza la tampoanele alea gigant ca m-am speriat . Si acum intrebare de 2 lei...si cand se rupe apa trebuie sa purtam tampoane??
Monica: mult succes, sa ai parte de o nastere usoara, si un bebe mancacios . Sotul e plecat departe?Poate veni la spital repede daca se da startul? Eu nu stiu ce as face fara sot...al meu vrea sa asiste la nastere, si probabil o sa fie sacul meu de box, de descarcat nervii, ajutor cu masaj, suport moral, galerie, si persoana care o sa ma vada bocind de fericire (numai cand ma gandesc la bebe mic imi dau lacrimile de emotie- si eu nu-s prea sentimentala de obicei ).
O sa ma uit si eu pe lista cu lucruri ce trebuie sa le am la mine, sa vad daca mi-au cerut .
Nellacris: pleci de tot, de tot??
Sotul meu este in Romania, si in fiecare zi mi-a spus: nu mai e frumos aici (referindu-se la faptul ca totul e foarte scump). I s-a parut mai ieftin aici decat acasa .
Va


Gianina 27+ cu Loris Stefan/Matei

bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Nelia-eu din mesajul tau am inteles ca pleci cu Cris pina in septembrie
sau ramai acolo?
treci la apel!
Kemsy-asa sint preturile la alimente mai mari ca aici
am fost in martie si m-am convins,nu faci fata cu un salar mediu care nici ala nu-l iei ca nou angajat
tot nu mi-ai raspuns la intrebare? la foto ti-au facut bb a bordo personalizat?
e normal sa fii emotionata si sa ai schimbari bruste de stari,hormonii sint de vina
e normal la o graviduta
al meu a stat in timpul travaliului cu mine nu pe toata durata timpului si cind m-au mutat in sala parto a iesit afara,non c'è la faceva
Monica-cit de departe e sotul? bine macar ca ai cumnatii cu tine
apropo cumnatica gravida cum se mai simte?
daca se declanseaza nasterea ajunge si sotul tau ca nu nasti asa repede
cred ca e suparat si ingindurat dar da-i tu curaj si spune-i ca esti forte forte si daca e sa nasti o sa ajunga in timp



de Giulia -20 iunie'07
Giulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

buna...
Deci....am facut multe planuri,multe au cazut,unele au ramasa,altele s-au ivit...si uite asa...
Am hotarat sa plec in tara...si sotul sa stea aici cu fratele lui(eu nu as pute sa mai locuiesc cu el stiti din ce cauza)si eu plec la ai mei...Cumva reusim si noi sa pune mceva deoparte si sa ridicam casutza de care v-am spus...eu in tara mai am alocatia copilului de 250 ron adica 2 mil 5oo,asta daka nu cumva mi-au suspendat cei 500 de mii pe motiv ca"voi locuiti doar in italia"...deci mai am 2 mil...plus ce imi mai da sotul pe luna cat sa traim,acolo o am pe mama,are salariu,o sa fie bine,unde mananca 3 o ciorba mai intra inca 2
sotul ar mai strange si el aici cureaua,lui ii place sa pape fasole,care e fr ieftina,nu e fr pretentios la mancare,si daca vine acasa la 6 seara,nici curentul nu il plateste mult...
Am sa va zic peste 2 sau 3 luni daca sau adeverit lucrurile sau daca am cheltuit mai mult asa despartiti..eu sper ca nu...
a...SOtul vine 1 data la 1 lun jumate acasa,cu avionul,deci nu e rau..oricum ne prinde bine o separare,ca deja incepusem sa o luam razna...,si sta 4 zile...ne iubim un pic,ca ce e prea mult strica..
SI aseara nu am avut somn...ma gandeam deja cum o sa fie fara el,sprijinul meu

deChristian Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

am uita un gand bun sarbatoritelor noastre,multa sanatate si fericire,impliniri,alaturi de cei dragi

deChristian Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Katiapam, scuze . Habar nu am de unde l-a luat (l-am primit cadou). Dar cred ca gasesti la o cartolerie de alea unde sunt si placute de lemn, cu nume, sau in oricare cartolerie. Tu cumperi triunghiul, iar daca nu ai gasit cu numele dorit, iti lipesc ei litere.

Gianina 27+ cu Loris Stefan/Matei

bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica2008 spune:

buna fetelor
KATIAPAM sotul e la CERVIA ajunge nu_i problema.cumnatica mea e bine burtica creste si printesa e bine.
KEMSY multumesc pt urari
ROXALI si GEORGYULIsa va dea dumnezeu numai sanatate si tot ce va doriti
eu sunt bine un pic nervoasa ca mor de cald .bebe e bine si el se tot apasa in jos creca vrea sa iasa de acum.ma doare si stomacul de mor of am niste nervi.asta e ma calmez eu

monica mamica in devenire+39denis stefan
doamne ajutane sa avem bebici sanatosi
amr 3 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:

Fetelor multumim de urari!!!
Ofer si eu unvirtual si o !!!

Nu prea am mai avut timp de net ca bebelina inca mai maraie, vrea mereu in brate si dupa amiaza trebuie sa adormim impreuna ( doar asa mai doarme si ea).Azi cred ca stie ca e ziua mamei si inca mai doarme!!!
In rest suntem bine, laptele praf l-am pus in cui( oricum nu-l vrea decat in situatii extreme) ca fata mea creste bine (6,800 kg avea luni)

Roxali si tie, multa sanatate s numai bucurii!!

Katia am citit ca ati fost bolnavioare s tu si Giulia.sper ca sunteti mai bine!!!
Triunghi pt masina cu nume personalizat eu am vazut la Toys dar cele cu Giulia erau toate vandute !!!( daca despre asta o ntrebai pe Kemsy).

Monica iti doresc o nastere cat se poate de usoara..si mai ales sa stea Denis in burtica pana iti vine sotul acasa!!!

NeliaCris ...asadar pleci acasa???Ce bine ti-o fi!!!

Ely ma bucur ca sunteti bine si ca Denise e cuminte ( nici nu avea cum altfel ).Va urez de acum pt maine La Multe Lunite Denise, cuminte, sanatoasa, mancacioasa si fara dureri de burtica!!!

si celelate fete, mamicute si gravidute!!!

georgiana

mamica de Giulia
http://s431.photobucket.com/albums/qq32/gogoasha27/giulia%203luni/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Bonsoar
daca am scris bine
Roxali-pe unde te rasfeti azi?
Georgy-multumim de cinste
am fost la toys des si inca n-am vazut,am gasit la un alt magazin targa de masina cu Giulia dar nu am pus-o la masina ca nu-mi place sa o afisez pe masina doar de placere am luat-o
n-ai aflat daca sint gingiile ?
Nelia-pe cind pleci?
la mama ta ai net? sper ca da daca nu sa pui sa ne dai de vesti
nu disparea si tu in ceata ca multe altele ca ma iau de tine
succes in ceea ce va propuneti,e greu dar nu imposibil
Kemsy-intrebam ca mi-a placut si nu am zarit,imi place
apropo de tampoane dopo parto am luat din farmacie chicco cu 5-6 euro parca pachetul atunci erau atit si mi-a fost de ajuns
sint foarte comode ca o sa ai usturimi si daca mai ai si puncte sint bune ca sint moi si nu jeneaza chiar daca sint asa mari dar sint facute apposta si chiloti am gasit tot in farmacie tip rete elastica nu deaia ca de hirtie
Monica-nu mai fii nervoasa,gindeste-te ca in curind nasti
poate e stresul ca nu mai ai rabdare si ai tot felul de stari
sa vezi pe mine ce ma apuca nervii citeodata de disper de toate

aseara piti era f dulce ne pupa pe amindoi pe frunte pe rind cind mami cind tati si noi ce sa zic eram topiti
a mai invatat cuvinte noi o gramada si cel mai important e ca se simte bine e f vesela se joaca si papa bine
apoi incet pune ea inapoi ce slabise



de Giulia -20 iunie'07
Giulia

Mergi la inceput