Burtici fericite de septembrie-octombrie (85)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Citat:
citat din mesajul lui alex25

Buna dimineata si de la noi!

Chiar daca scriu intr-una dar nu prea ma baga nimeni in seama, va pup si va doresc o zi buna!

Eu habar n-am cum sta bbelina mea si mor de ciuda cand vad ca voi va puteti da seama de miscarile de trupe.

----------------------------------------------
Alexandra 26+ se pare ca fluturasul va fi Alessia Ruxandra
Da Doamne sa ne nastem sanatoase


Hai ca nu e chiar asa. Fii tu sigura ca te citim si pe tine ca pe toate fetele. Uite eu iti spun buna dimineata si iti trimit un mare ca sa te simti mai bine.

Sa stii ca nici eu nu stiu cum sta dar imi dau seama perfect ca se misca si se intoarce dupa cum se misca burta. Oricum, eu nu imi fac griji de pozitia in care sta. Eu sunt in extaz cand imi vad burta miscand, as vrea sa fie mereu asa.

Aida sa stii ca asteptam restul body-urilor.

Ramsan, multumim de toate bunatatile de dimineata. Eu zic mersi si pt pizza aia de ieri pe care abia acum am vazut-o.

Monica 23+ cu Rares Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

Citat:
citat din mesajul lui alex25

Buna dimineata si de la noi!

Chiar daca scriu intr-una dar nu prea ma baga nimeni in seama, va pup si va doresc o zi buna!

Eu habar n-am cum sta bbelina mea si mor de ciuda cand vad ca voi va puteti da seama de miscarile de trupe.

----------------------------------------------
Alexandra 26+ se pare ca fluturasul va fi Alessia Ruxandra
Da Doamne sa ne nastem sanatoase




Alex, eu ma raportez la cum statea la ultima eco si la cum ii simt eu cand mi se contracta burtica, ca se muleaza pe ei si mai simt un fundulet, un caput...Nu zic ca nu pot sa ma insel ca e foooarte usor..

29+ Matei Aram si Luca Ezram
Grasii mei iubiti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

neatza
mi-am trimis si eu sotzul la munca...

nu stiu cum simtiti voi unde-i capul si unde picioarele...pe mine ma loveste la fel, in toate partile

Liliac, f tare fata ta! sa ne mai povestesti din perlutzele ei

eu cica vineri ma duc la cursurile lamaze...s-ar putea sa fie bani aruncati pe geam, ca daca ajung la ceza, tot degeaba....dar sper macar sa invat ceva legat de ingrijirea nou-nascutului...si cica se face si gimnastica pt gravide...si oricum mai sunt sanse sa se intoarca, ca doar e si slabutza si are loc....

as fi vrut sa ma apuc sa fac o ciorbitza, cat e racorel acum....dar mi-e un somn, ca parca mai bine as mai dormi putin



30+ cu Ebru PRIMA POZA!


nunta
9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramsan spune:

Alex sa stii ca nu-i bai daca nu iti dai seama cam cum sta in bebe in burtik. Tudorel a sarit ieri numai cu picioarele in colul meu si pe vezica urinara (deci era cu picioarele in jos si capul in sus, nu?) de credeam ca ma scap pe mine sau il scap si pe el din mine. E o senzatie tare ciudata

Monikus si aida o pizzza merge de minune cu un pahar de


Ramona



Tudor Gruia 26+

Rares - puiutul mamei (8 nov. 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Buna dimineata

Sapatamana vitoare merg la eco,abia astept!!!!
Aida,f frumos costumasul
Eu in privinta hainutelor nu-mi fac nicio grija...am 5 saci mari de haine de la Alex (si cumparate de noi si primite) si inca 2 de haine care ii sunt mari acum...am provizii pt alti inca 2 copii.
Pe la sf lui iulie ma gandeam sa le sortez pe cele de 0-3 si sa le spal,sa le calc..

Poze cu noi

Noi

Melania, de Alexandru (2 noiembrie 2007)
si 30+, cu -Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

ramsan, asa mult imi place cum ii zici tu Tudorel.... Parca pui atata suflet cand ii spui numele... Adica sunt convinsa ca pui, dar se si simte...

29+ Matei Aram si Luca Ezram
Grasii mei iubiti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramsan spune:

Selen sunt sigura ca nu vor fi bani aruncati degeaba pe fereastra. Lamaze se axeaza pe nasterea naturala, dar se face gimnastica gravidei, ingrijirea nou-nascutului (igiena,schimbarea pampersului, schimbarea hainutelor) alaptarea (care cred ca e un punct fff important). Aaaa... exista niste pozitii intre cele de gimnastica gravidei pentru intoarcerea cu capusorul in jos, dar trebuie sa o intrebi pe instructoare, ca eu nu le mai tin minte exact. Am si o cartulie acasa, daca imi amintesc (stii cum e cu neuronul gravid...) unde se mentioneaza aceste pozitii (sunt vreo doua)
Baga o privire pe emailul comun ca am pus acolo niste fragmente din ce am facut eu la cursurile Lamaze.. poate iti vor folosi.


Ramona

Tudor Gruia 26+


Rares - puiutul mamei (8 nov. 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Citat:
citat din mesajul lui alex25

Buna dimineata si de la noi!

Chiar daca scriu intr-una dar nu prea ma baga nimeni in seama, va pup si va doresc o zi buna!

Eu habar n-am cum sta bbelina mea si mor de ciuda cand vad ca voi va puteti da seama de miscarile de trupe.

----------------------------------------------
Alexandra 26+ se pare ca fluturasul va fi Alessia Ruxandra
Da Doamne sa ne nastem sanatoase


nu mai plange , lasa ca o sa afli la urmatorul control cum sta



Sa il ajutam pe Sebi , puiutz de DC


Aida ... 29+ ... cica
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramsan spune:

Citat:
citat din mesajul lui mimika

ramsan, asa mult imi place cum ii zici tu Tudorel.... Parca pui atata suflet cand ii spui numele... Adica sunt convinsa ca pui, dar se si simte...

29+ Matei Aram si Luca Ezram
Grasii mei iubiti


Pai daca Rares este sufletul meu si lumina vieti mele, Tudorel este aidoma fratiorului sau. Sa vezi tu ce ma topesc eu cand Rares imi dezgoleste burta si "il pupa" pe frate-su si ii spune asa mai cantat Tudorel Vei vedea ce frumos este sa ai copii, ii vei iubi cum ii vei vedea pentru prima oara, neconditionat


Ramona

Tudor Gruia 26+


Rares - puiutul mamei (8 nov. 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

Mi se umplu ochii de lacrimi numai ce ma gandesc la ei, cred ca o sa plang non-stop vreo 2-3 zile cand o sa ii vad. De fericire si emotie, evident...

29+ Matei Aram si Luca Ezram
Grasii mei iubiti

Mergi la inceput