Cauzele opririi din ev.a sarcinii -Trombofilia-10

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubulina1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mcrissa

eu nu pot dormi.imi este din ce in ce mai frica sa nu se intample ceva cu bebe drag, il iubesc atat de mult.de cateva zile plang tot timpul.se apropie perioada cand celelalte sarcini s-au oprit in evolutie si imi e frica rau, cred ca mor si eu daca se mai intampla ceva cu puiul meu.

11+ Minunea din burtica

Puisori


Cristina, mamica de doi ingerasi in ceruri

Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia




Mamica fericita de Raducu (11.04.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_let spune:

Off miki, , pentru tine si noi toate. Imi pare tare rau. Voi ati facut testele genetice care se fac dupa mai multe pierderi de sarcini (de regula dupa 3 pierderi)? Nici eu nu stiu prea bine care sunt dar am sunat la institutul Parhon (aici in Bucuresti) si costa, pentru ambii parteneri, 550 ron si mi-a spus dna de acolo ca sunt cele ce se fac in urma pierderilor repetate de sarcini. Ma voi interesa. Si inca ceva, o Histeroscopie poate? Eu am sa ma duc sa fac asta, poate am rams cu ceva sinechii uterine in urma curetajelor (2 la numar) desi nu prea cred ca la eco e ok(stiu ca eco nu e suficienta) si prima sarcina am pierdut-o fara sa fi facut vreun avort inainte, deci nu vad legatura, dar la recomandarea unora merg si fac si asta. Mai e ceva eu am luat aprox 4-5 ani, cu intreruperile de rigoare, anticonceptionale, dar nu mai iau de 6 ani....deci eu am pierdut sarcinile acum 2 ani, iar nu vad legatura.
Nu stiu ce sa mai zic pt ca nici eu nu mai stiu ce investigatii sa mai fac.....Caut si eu peste tot, insa...si cand vad ca nu reusim, noi cele care ne dorim acesti bb, zau ca imi vine sa .

miha79

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Mihaela, cred ca eu am dat cel putin 2000 ron pe analize...

Mcrissa, ne rugam sa nu se intample nimic rau cu bb, ai incredere,. spera si incearca sa fii pozitiva

Miki, nu am cuvinte, imi pare atat de rau...

Ingeras, mami de Maya
Campania noastra
www.petitieonline.ro/petitie/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html" target="_blank">Petitia noastra - semneaza si tu!!
Infertilitatea este o boala!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_let spune:

Ingeras, asa e, ca si eu pe eco si analize depasesc de 6 ori sal minim brut pe economie, dar ma referema la astea genetice de cariotip si ce naiba se mai face, ca nu stiu exact ce implica....Stiu ca sunt f scumpe, ca si eu le fac pe toate la Medlife, si numai pe anticorpii antifosfolipidici si anticardiolipinici(analize) am dat 88 ron acum 2 luni, dar asta e, ce sa facem, mergem mai departe... cu incredere.
Curaj mcrissa, tinem pumnii, trebuie sa fii bine

miha79

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss_85 spune:

Buna dragelor! Am revenit si eu dupa o perioada de pauza de forum,ce-i drept fortata... din cauza vremii(vantul puternic)imi tot pica netul.

Miki,sunt cu tot sufletul alaturi de tine!

Mcrissa,trebuie sa fi increzatoare.Stiu ca e greu mai ales acum,cand te apropi de 13 saptamani,dar incearca sa gandesti pozitiv.De data aceasta sigur o sa fie bine!

Si sa va spun despre mine...am primit rezultatul la listeria de la CMU(unde imi iesise pozitiv) si acum este NEGATIV.Clar a fost vorba de o eroare de laborator.Acum ma pot apuca linistita de bebe...

Pentru cele care au in plan sa mearga la dr Uscatescu,va anunt ca pana pe 7 iulie mai este de gasit la Fundeni.Pleaca din tara si se intoarce pe 25 iulie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Fetelor va multumesc ca sunteti alaturi de mine. Pe mine inca ma dor sanii si parca sunt mai durerosi decat ieri. Mi-e teama sa nu fie extrauterina Dureri de trompe nu am deloc, nici burtika nu ma mai doare , doar sanii care pe mine in afara sarcinii nu ma dor absolut deloc. Maine fac un eco, m-a chemat gine sa ma vada, inca iau utrog si clexan .... azi tb sa fac 5 sapt de sarcina.

Mcrissa nu ai motive de ingrijorare, faci tratam care tb si deci esti ok. Verifica-ti totusi homocisteina sa vezi cum stai cu ea.




Miki Anul asta pun de-un pui
DOAMNE AJUTA!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaele spune:

Miki eu tot sper ca bebe este bine si este la locul unde trebuie poate crezi ca sunt nebuna dar eu astra cred

Puisori dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Mihaele dc ma iau dupa cum ma simt as zice ca sunt dar analizele arata altceva din pacate. BHCG nu are voie sa stea pe loc sau sa scada, tb sa cresca, sa se dubleze la 48ore. Iar dc creste f f incet e extrauterina Eu pt ca am luat pregnyl si am schimbat si laboratorul nu stiu sigur dc BHCG-ul meu scade sau creste f f incet... de aceea imi e frica sa nu am extrauterina.




Miki Anul asta pun de-un pui
DOAMNE AJUTA!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelia1172 spune:

buna fetelor
stiu ca nu scriu ca nu am timp dar va citesc tot timpul


mihaela_let vreau sa-ti spun ca am vrut sa fac si eu cariotipul la Parhon insa inainte de asta am avut o programare la Dr.Bajenaru (endocrinolog) si mi-a spus ca stie ca este mai ieftin la Parhon dar ma sfatuieste sa nu fac acolo pentru ca nu ies bine
se pare ca dintre spiatlele de stat singurul bun este Institutul pentru Ocrotirea Mamei si Copilului Alfred Rusescu dar acolo fac doar la copii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaele spune:

Miki eu am avut extrauterina deaia am juns la fiv eu nu cred ca ei extrauterina eu una avema dureri mari de burta eu nu cred ac eset extra te pup

Puisori dragalasi

Mergi la inceput