Cauzele opririi din ev.a sarcinii -Trombofilia-10

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Goldi as face si anal alea dar la mine in oras cred ca nu se fac si tb sa ajung in Buc pt ele. La Synevo se fac? Totusi nu cred sa am pb de ac gen deoarece prima sarcina am dus-o pana la 8 sapt si 2 zile, deci trecuse de faza cu anticorpii, de data ac am luat prednison sa fiu totusi acoperita dar vad ca a fost invers. Merci pt sfaturi




Miki Anul asta pun de-un pui
DOAMNE AJUTA!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaele spune:

Miki eream convinsa ca va fi bine offffffff

Puisori dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia78 spune:

Miki imi pare rau sa aud ca analizele nu au iesit bine
multi si suntem alaturi de tine .

Goldistii cumva daca la Synevo se fac si fenotiparele? Eu maine ma duc sa imi fac pachetul de trombofilie ereditara si avand in vedere ce ai scris, ma gandeam sa cer sa imi faca si asta, eu toate cele trei sarcini le-am pierdut in jur de 6 saptamani.

Aveti idee in cat timp o sa imi dea rezultatele?

Multumesc anticipat.

Lavinia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jasmine30 spune:

Buna fetele.

Miki-miki imi pare rau pt valori, insa cred ca e bine sa speri in continuare. Pana nu vezi rosu, poti spera cat de mult.

Ce analize se fac pt fenotipare? Asa se numeste setul? Daca da, ce analize mai exact include acesta? Voi pe unde ati facut si cam cat a costat?

Eu am luat azi rezultatul analizelor de la Fundeni. Mi s-au facut cele clasice de coagulare, adica prot C, S, APTT,LA, fibronogen. Nu stiu ce inseamna prescurtarea APS(SAFL)., dar si aceasta a iesit negativa, adica e de bine. Nu mi s-a dat nici un tratament, dar mi s-a spus sa revin in august pt un nou set, pt ca valoarea proteinei S e cam mica - desi eu vad ca se afla in intervalul normal, dar e apropiata de limita inferioara. Voi stiti ce rol are proteina S in coagulare?

Eu inclin sa fac si setul de trombofilie ereditara de la Synevo, ca poate aflu vreo cauza. Ca tare m-am saturat sa caut si sa nu gasesc nimic.

Mai erau 2 fete care pierdusera mai multe sarcini si care venisera la dna dr. Offf cate cazuri sunt... Ce cauze ciudate sa pierzi sarcina... Si cata munca, chiar si din partea noastra, sa ne documentam, sa citim, sa cheltuim o groaza de bani pe tot felul de analize, care ies bune, etc... Mie pur si simplu niciun doctor nu mi-a indicat nimic. Eu am venit mereu cu propunerile-histeroscopie, analizele alea, sau alea, etc... La mine toti doctorii spun ca sunt bine si eu pierd sarcini la greu. Si sa nu credeti ca am fost la niste doctori no name. Nu, am fost numai la somitati ca Marinescu, Tutunaru, etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia78 spune:

Jasmine dar analize genetice ati facut?

Lavinia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jasmine30 spune:

La care te referi? Strict la cariotip sau si la cele referitoare la trombofilia ereditara-factorii genetici - V Leiden, etc? Urmeaza sa le fac si pe acestea. Oricum daca iese ceva nasol la cariotip, nu prea avem cum trata, dar asta este....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia78 spune:

Da, la cariotip ma refeream.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

miki-miki of draga fata, i-mi pare asa de rau!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

miki sunt aici alaturi de tine.

11+ Minunea din burtica

Puisori

Cristina, mamica de doi ingerasi in ceruri

Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

eu nu pot dormi.imi este din ce in ce mai frica sa nu se intample ceva cu bebe drag, il iubesc atat de mult.de cateva zile plang tot timpul.se apropie perioada cand celelalte sarcini s-au oprit in evolutie si imi e frica rau, cred ca mor si eu daca se mai intampla ceva cu puiul meu.

11+ Minunea din burtica

Puisori

Cristina, mamica de doi ingerasi in ceruri

Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput