Cauzele opririi din ev.a sarcinii -Trombofilia-10

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Rosca, bine ai venit!! Te-am trecut pe prima pag. Mai tb sa-mi spui cate sapt avea sarcina pierduta.




Miki Anul asta pun de-un pui
DOAMNE AJUTA!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Socant
http://www.msnbc.msn.com/id/21134540/vp/9457416#9457416
http://www.msnbc.msn.com/id/9438648




Miki Anul asta pun de-un pui
DOAMNE AJUTA!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Citat:
citat din mesajul lui Avalon

Ingeras, Profa, nu stiu ce sa zic... eu nu as pune prea mult accent pe ceea ce vad unii medici la eco, mai ales daca va monitorizati la doctori diferiti... mi s-au intamplat si mie de-a lungul timpului multe ciudatenii cand ma monitorizam, mai ales la doctori care nu aveau eco foarte [performante sau nu erau obisnuiti cu monitorizarea ovulatiei... asta cu "aspectul foliculului" mi se pare cam trasa de par, important e sa ovulezi si nu are el de unde sa stie ce calitate are ovocitul dinauntru... iar corpul galebn nu se vede daca ai ovulat foarte recent, abia dupa cateva zile se vede corpul galben... in schimb imediat dupa ovulatie se vede la eco lichidul in fundul de sac Douglas, asta e confirmarea imediata a ovulatiei.

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 19+


Avalon, iti multumesc pt lamuriri. Sunt de aceeasi parere ca si tine.
Ca sa ma conving, am mai fost la o eco ieri, la ecograf bun, nu ca cel de la Giulesti. Endo era 9.5, iar lichid in fundul de sac Douglas era, deci este ok. Se pare ca mai ovulez si azi, dar pe partea unde nu am trompa. Am fost la Giulesti iar si azi si endometrul era 8mm (ieri tot la acelasi ecograf era 7mm). Deci nu mai sunt in ceata, eco la spitale se face cu picioarele oricum am senzatia... Cu Dzeu inainte!
Nu am vazut deloc poze cu burtika ta, Avalon!

Ingeras, mami de Maya
Campania noastra
www.petitieonline.ro/petitie/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html" target="_blank">Petitia noastra - semneaza si tu!!
Infertilitatea este o boala!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rosca spune:

Karinuta;eu merg la d-na doctor Kriszan,o sa incep procedura pentru FIV in septembrie,iar la uterul bicorn a eliminat septul la o histeroscopie de diagnosticare pe care am facut-o in urma ci 2 saptamani.Oricum e impropriu spus operat fiinca am procedura pe dvd si mi se pare mai mult o incizie
Miki:Multumesc pentru primire ,sarcina am pierdut-o undeva pe la sase saptamani iar chiuretajul l-am facut la opt.Doctorul a tot amanat sa o scoata in speranta ca cine stie .Deci nu a fost avort spontan,sacul a tot crescut dar embrionul s-a dus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Citat:
citat din mesajul lui profa

multumin,lavinia,pentru urari!
ingeras,cred ca e asa cum zice avalon,probabil ca tocmai ai ovulat,ti-a zis ceva de lama de lichid in Duglas? Sau poate ca primul dr. s-a inselat si ceea ce a vazut nu a fost folicul,pe stanga.Eu am o prietena care e radiolog,si mi-a zis ca a intalnit multe paciente la spital carora li s-a spus ca au ovare micropolichistice,si luau si tratamente,si de fapt ceea ce se vedea erau doar vase de sange.Referitor la endometru,tind sa cred ca n-au fost tocmai ok masuratorile,fie prima data,fie a doua oara.Ia niste ginseng cu laptisor de matca, sa vezi ca-ti va creste vizibil dimensiunea endometrului si nivelul estrogenilor.Si pune-te pe treaba deseara si maine,ca foliculii aia doi nu-s de lepadat!!! Despre structura endometrului nu ti-a zis nimic?


La Giulesti nu mi-au spus nimic de lichid, dar dincolo mi-au spus, da. parca 3cm3, nu stiu exact, oricum, sigur da.
Azi cica ovulez iar pe dreapta, unde n-am trompa, dar cine stie de unde sare?!
Unde gasesc ginseng cu laptisor de matca?

Ingeras, mami de Maya
Campania noastra
www.petitieonline.ro/petitie/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html" target="_blank">Petitia noastra - semneaza si tu!!
Infertilitatea este o boala!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danny1 spune:

miki,o f mare greseala a medicilor.ras cu plans.

mami de Amira, premiata cu argint la concursul de dans

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danny1 spune:

fetelor,cum se voteaza un subiect?please....
rosca,sigur ca vom colabora.din pacate nu stiu nici un hematolog.dar tre sa gasesc.la ce gine mergi?aici cica gine se ocupa in totalitate de noi.

mami de Amira, premiata cu argint la concursul de dans

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karinuta spune:

miki iti multumesc fffffffffffffff mult pt mesaj si iti urez sa ai parte de tot binele din lume mai ales de bebe cat mai multi!pa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rosca spune:

danny:Eu merg la doctorul Butnaru,dar am mai fost si pe la Sbarciu Mihail de la Stanca. Oricum inca nu am vorbit cu nici unul despre rezultate fiinca deabea le-am primit.Am mai vorbit cu un medic de la Timisoara cu care ma cunosc dar zicea ca trebuie sa stea si el de vorba cu un genetician ca nu este foarte informat pe aceasta tema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jasmine30 spune:

Buna fetele. Am facut si eu intr-un final analizele pt Factorul V, factorul II si MTHFR si mi-a iesit MTHFR mutatii C677T; A1298C, genotip heterozigot. Analizele le-am facut la Genetic Lab.

Fetele ce sa fac mai departe? Trebuie sa iau tratament inainte sa raman insarcinata? Oare cu tratament voi avea sanse sa duc o sarcina la bun sfarsit? Ca aici am citit si povesti fericite cu gravidute care au aceasta mutatie, care au pierdut sarcini dar care acum au reusit...

Offf, imi e frica sa nu iasa ceva si la cariotip...

Mergi la inceput