Cauzele opririi din ev.a sarcinii -Trombofilia-10

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Multumesc Kora, f optimista nu sunt , dupa 2 incercari care s-au sfarsit asa de urat ti se taie tot elanul. Voi mai incerca de max 2 ori si dc nu reusesc tb sa-mi conving sotul sa adoptam un bb dc nu .... imi iau catel/pisic/purcel/papagal. Mult succes la ET, pe cand este?




Miki Anul asta pun de-un pui
DOAMNE AJUTA!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Mihaela mai intai spune-ne la ce varsta ai pierdut sarcinile, ceva simptome de trombofilie sau dc ai rude cu accidente vasc cerebrale/ varice/ infract. Eu iti rec sa incepi cu anal de pe prima pag iar apoi mai vedem ce-ti mai tb.




Miki Anul asta pun de-un pui
DOAMNE AJUTA!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss_85 spune:

miki,sunt cu tot sufletul alaturi de tine!
dar de ce spui ca vitamina C a fost de vina? eu iau 2g/zi la recomandarea dr uscatescu si credeam ca ajuta nu ca ar face rau...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Criss85 multumesc.
Vitamina C intareste sistemul imunitar, deci se formeaza anticorpi si ac bombardeaza embrionul ca pe un intrus. De aceea zic ca ar tb intrerupta de la ovulatie pana ii vedem inimioara. Asta e parerea mea. De B12 si B6 tot asa zic ca ar tb intrerupe pe per ac pt ca embrionul e f mic si f sensibil ca sa-l bombardam cu cantit asa mari de B-ri. Dc faci tratam inainte 3-4-6 luni ai rezerve in ficat si poti relua mai tarziu B-rile cand bb e fixat bine. Dar tb facute anal regulate la Homocisteina, B6 si B12, ca sa nu avem surprize.




Miki Anul asta pun de-un pui
DOAMNE AJUTA!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

miki daca totul va fi ok am sa fac ET-ul luna aceasta, daca intervine ceva am sa aman pentru septembrie. Marti, zi 11 voi face prima eco. Eu si sotul meu am discutat si ...vom adopta un copilas daca nici cum nu putem prin FIV...catel avem deja si crede-ma, nu e de ajuns.... desi ne purtam si vorbim cu el ca si cu un copilas....Te ! Trebuie sa fie bine pentru tine pana la capat!

Kora

CARPE DIEM!(Traieste clipa!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

In legatura cu vitamina C, daca va e de folos experienta mea... eu am de cand ma stiu un sistem imunitar excelent, racesc o data la 2 ani, nu am facut infectii, etc etc, mai am si limfocitele NK crescute... cu toate astea am luat vitamina C 1 gr/zi dinainte de a fi gravida cu cateva luni incontinuu pana in prezent, si mai iau in continuare pentru ca fluidizeaza sangele.

Despre B-uri si eu sunt de parere ca "ce-i prea mult strica", in special cele injectabile. Eu nu am luat niciodata supliment de B12 in plus fata de ceea ce contin vitaminele B complex sau Omega3 cu B-uri sau vitaminele prenatale.

Despre IgG (IMUNOGLOBULINA G): numai daca valoarea ei iese in afara valorilor normale se recomanda IMNUOELECTROFOREZA, in rest IMUNOFENOTIPAREA LIMFOCITARA trebuie facuta independent de rezultatul IgG.

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss_85 spune:

am inteles miki.merci de raspuns!
stii,eu chiar ma gandeam ca ar trebui sa mai fac o pauza de vit c ca iau continuu de 2 luni cate 2g/zi si sincer si mie mi se pare cantitatea prea mare.acum nu stiu cat din ea se asimileaza,dar totusi este mult 2g/zi.
cred ca voi face si eu o pauza,mai ales acum ca am inceput sa lucram la bebe.
si vineri cand am fost la uscatescu mi-a zis sa continui cu acelasi tratament.hmmm...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

si eu am avut dubii cu vitamina C, chiar ieri am intrebat-o pe dr Uscatescu ca mi-a recomndat sa iau un gram pe zi si Elevit, care mai are si el 0.1 si ajungeam la 1.1 grame.a zis ca merge sa luam in sarcina pana la 2 grame, asa ca voi continua cu ea.eu m-am lamurit si cu B-urile, am vb si cu un dr oncolog despre B12 si a zis ca nu exista studii care sa demonstreze ca B12 ar favoriza aparitia celulelor canceroase si mi-a explicat si ce e cu "ciano" , ca otravirea cu cianura se produce atunci cand 6 atomi de cianura se leaga de fierul din sange si se formeaza un precipitat, adica cheaguri, dar in B12 este in cantiate foarte mica si nu am de ce sa-mi fac griji.profa poate ne explica mai bine cum e cu otravirea asta cu cianura.

Luni am facut si noi morfo de trim I si bebe e bine, translucenta nucala e 1, foarte bine, am dat si sange pentru bitest, acum astept rezultatul.

12+ Minunea din burtica

Puisori

Cristina, mamica de doi ingerasi in ceruri

Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danny1 spune:

miki,.nu am cuvinte.mi-e frica sa nu spun ceva sa te supere.eu cateodata obosesc.

mami de Amira, premiata cu argint la concursul de dans

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

tocmai a venit rezultatul la dublu test, dar nu inteleg nimic din el:

Free Beta-HCG ng/mL 60
< 2 ng/mL La gravide rezultatul va fi interpretat in functie de mediana corespunzatoare varstei sarcinii.



12+ Minunea din burtica

Puisori

Cristina, mamica de doi ingerasi in ceruri

Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput