Cauzele opririi din ev.a sarcinii -Trombofilia-10

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

Miki,




"Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !...
In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

Miki, eu nu prea stiu sa imi gasesc cuvintele in situatii de genul asta...
Iti doresc multa putere, ca sa treci cu bine de incercarea asta .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristal1995 spune:

Miki: Ma rog pentru tine sa ai forta sa o iei de la capat!
Pupici

Aly-"Sper sa ne fie de ajuns viata in doi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:


Miki, nu am cuvinte, degeaba spun cat imi pare de rau...stiu prin ce treci

Citat:
citat din mesajul lui profa

ingeras,eu am luat fraxiparina(Fragmin,de 2500 UI),in sarcina mea cea mai lunga,si voi lua dupa ficare stimulare pe care am s-o fac,imediat dupa ce s-a confirmat ovulatia.Se face zilnic,la fel ca si Clexane,vezi ca miki a postat la inceputul fiecarui cap. aici un filmulet in care vezi cum se face.Eu o faceam in burta,ca in filmulet,dar vezi ca se face mai spre "aripioare",nu chiar asa central ca hormonii pt. stimulare.Si,la inceput,imi faceam din 2 in 2 sapt, anal. de sange,sa vedem cum influenteaza heparina.Scadea si inr-ul,si alti parametri de coagulare,si trombocitele au mai scazut,dar nu au scazut ingrijorator.Mie dr. meu mia zis ca el are experienta cu Fragmin,asa a dat el,Clexane nu a dat pana acum,mi-a zis ca in principiu,astea doua fac acelasi lucru.Fragminul costa 7 RON bucata(seringa preumpluta),si se poate compensa 50%.Tu esti deja graviduta?
la toata lumea,si mai ales pentru miki si puiutul ei...


Profa, Mcrissa, multumesc pt lamuriri!
Profa, hi, hi, as vrea eu! nup, nici n-am ovulat inca...dar ... sa ai gura aurita! ca poate reusesc si eu cu o trompa :)


Ingeras, mami de Maya
Campania noastra
www.petitieonline.ro/petitie/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html" target="_blank">Petitia noastra - semneaza si tu!!
Infertilitatea este o boala!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karinuta spune:

buna fetelor!Stie cineva cum as putea sa-mi fac o programare la dr.Uscatescu de la Fundeni? eu am mutatia factorului V Leiden, si nu gasesc un dr. in orasul meu care sa stie cu ce se mananca acest lucru.Azi am fost la un dr. hematolog si mi-a dat sintrom ,a mai luat cineva asa ceva.Mi-a zis ca clexane e prea puternic.Eu cum stiam de la voi ca acesta este tratamentul nici nu ma gandesc sa-l iau.Va multumesc mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Multumesc tuturor fetelor care au fost alaturi de mine cu o vb de incurajare. Mi-am mai revenit, nu m-a durut asa mult ca la sarcina care am pierdut-o in dec, probabil pt ca era mai mica sau ca m-am obisnuit cu durerea.... acum sunt deceptionata/frustrata pt ca nu inteleg ce s-a intamplat. Banuiesc ca vitamina C 1 gr/zi mi-a intarit f mult sistemul imunitar iar o pastiluta de prednison/zi a fost f putin... sper sa fi fost asta . Mai am 2 embrioni de transferat si vreau sa fac tratam cu vitex fruit inainte, merg in continuare cu B-rile si vit C pana la CM-ul cu trasferul cand am sa le opresc (in afara de acid folic) si am sa le reiau in trim II cand bb e fixat bine. O sa-mi verific regulat homocisteina si anal B6 si B12 sa vad cum stau cu ele si dc este o modificare le reiau imediat.
Pt ca tot vb de vitamine am gasit un link f interesant www.acubalance.ca/content/infertility" target="_blank">aici unde am gasit explicatia prog meu f mare , B6 creste progesteronul.
Nu mi-a venit CM-ul nici acum, aveti idee cand vine?

Karinuta la dr Uscatescu nu-ti tb programare, tb sa fii la Fundeni la prima ora cu copii dupa toate anal de hematologie care le ai, vei da sange si te cheama apoi peste cateva ore pt interpretarea lor. Vezi ca dr Uscatescu e plecata pana pe 25 iulie. Dc te grabesti du-te la dr Avram de la Coltea, am auzit ca e o dr buna.




Miki Anul asta pun de-un pui
DOAMNE AJUTA!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaele spune:

Mikisor

Puisori dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ala77 spune:

KarinutaSintromul face parte din clasa anticoagulantelor cu administrare orala, neexistand forma injectabila. Se prefera in administrarea indelungata. Din pacate e contraindicat in sarcina, din cate stiu eu, de aceea, in sarcina se da Clexan sau Fraxiparina sau Clivarin, toate acestea fiind heparine cu greutate moleculara mica.
Eu nu stiu de ce ti-a dat dr. Sintrom, de regula acesta se da in cazul in care ai avut deja un episod de tromboza sau embolie, eu nu stiu sa se dea si profilactic, la cei care nu au avut nici un eveniment de acest gen. Pentru profilaxie, la noi, cele care suntem posesoarele trombofiliei, stiu ca se da Aspenter, alaturi de vitamine. Clexanul se adauga suplimentar in sarcina.
Nu stiu daca te-am lamurit...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Lavinia astept rez de trombofilie, nu te pot trece de acum pe prima pag deoarece lista este pt fetele care si-au descoperit cauza opririi din ev a sarcinii
Karinuta ai avut sarcini oprite din ev? Dc da da-mi datele sa te trec pe prima pagina.

Mi-a venit CM aseara tarziu iar acum sunt pe antibiotice 7 zile. Am un CM f maron si putin cantitativ... azi dimi gasii ceva mai solid... o fi fost saculetul?

Uff... nimeni nu ne mai voteaza




Miki Anul asta pun de-un pui
DOAMNE AJUTA!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Am fost de dimi cu Mcrissa la Fundeni, se vede burtik deja mergem dupa-amiaza dupa rezultate. Dr. Uscatescu, dar si asistenta ei sunt atat de dragutze, nu am cuvinte.

Miki

Ingeras, mami de Maya
Campania noastra
www.petitieonline.ro/petitie/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html" target="_blank">Petitia noastra - semneaza si tu!!
Infertilitatea este o boala!!

Mergi la inceput