Mamici de fulgusori de nov-dec 2009 (51)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Buna dimineata... azi facem 21 de saptamani...intram in 22..
Doamne ce frumos trec saptamanile..azi iar l-am simtit pe bebe Flavius..
Abia astept sa ajung la medic sa-l vad, sa-i vad fatuca lui frumoasa, manutele si piciorusele...
Sa ne ajute DD sa ne intoarcem cu vesti bune!

...dau de mancat si de baut azi...pt schimbarea saptamanii

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

21+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Cami, sa iti dea Dumnezeu inca 18 linistiti, fara dureri si probleme si un bebe Flavius asa cum l-ai visat. Vor trece si lunile astea cumva si de Craciun veti fi toti 3 foarte foarte fericiti acasa, ai sa vezi 17 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Diamisha,Multumim frumos de sfaturi, cu siguranta ne vor ajuta. Uite, pe mine m-ar ajuta sa stiu concret, ce inseamna "nu cumparati prea multe". De cateva zile ma gandesc ce inseamna prea mult sau prea putin. Daca ai timp si chef, poti sa scrii ce ai cumparat tu concret? Adica, de ex, 3 body-uri sau 6? La fel si pentru alaptat, care sunt produsele / cremele care ne vor fi utile? Nu vreau sa te bat la cap, dar chiar am dilemaasta si nu as vrea sa cheltui in plus, dar nici sa nu aiba bebele meu tot ce ii trebuie. Iti multumesc de pe acum. 17 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

buna dimineata fetelor,
ieri mi-am facut sumar de urina si a iesit totul... PERFECT
am fost si la medicul de familie care mi-a luat tensiunea si cica e buna, totul e ok, insa m-a certat ca am slabit 2 kile... pe 2 aprilie cand am fost prima oara aveam 58 si acum m-a cantarit si am 56
dar eu nu ma supar.

dimisha - multumim, intr-adevar foarte utile sfaturile tale. te mai asteptam.



Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor www.flickr.com/photos/11125714@N02/2227425419/" target="_blank">Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pirelia spune:

Neata, in timp ce citeam toate posturile voastre bebelul meu a miscat. Si-a lovit mamica in burtica. Doamne ce sentiment frumos iti induce.
Eu deja am inceput sa fac lista de cumparaturi pentru ca din septembrie, cand intru in CO si apoi concediu prenatal sa incep sa le cumpar, rand pe rand, imediat ce am banii.
Andre, este vorba sa nu luam multe hainute din doua motive: bebelul creste repede si toti care vin in vizita aduc hainute. este ok 3 body-uri, 3 pantalonasi cu labute, 2-3 compleuri mai grosute, scutece, o parturica mai groasa. Si apoi, cele utile: biberoane, tetine, suzete, saab simplex, glicerina boraxata, pompita de nas, cadita de baie, prosoape de baie, sapun cu glicerina, sampon bebe, etc.

Sa aveti o zi cat mai buna si cu bebei miscaciosi.

Viitoare mamica in culmea fericirii 16+ (18+)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Buna dimineatza!

Diana

Doris eu am luat elevit cand am fost insarcinata cu Iannis si cred ca m-am ingrasat suplimentar de la el! CU sarcina asta iau Omnibionta inca de la 6 sapt si am luat doar 1 kg!

O zi buna tuturor!



mami de Luca(02-02-2006) si de Yannis-Cristian (13-02-2008)si acum cu bb 3 in
15+
www.flickr.com/photos/12117325@N08/" target="_blank">Poze cu baietii mei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Pirelia felicitari mamico ptr primele miscari ale lui bb!!! Intr-adevar...e minunat!

mami de Luca(02-02-2006) si de Yannis-Cristian (13-02-2008)si acum cu bb 3 in
15+
www.flickr.com/photos/12117325@N08/" target="_blank">Poze cu baietii mei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns broscuta_80 spune:

Buna dimineata!!!
Multumim diamisha pentru timpul acordat si sfaturile impartasite. Te asigur ca sunt de nepretuit pentru cele care se afla la inceput de drum ( asa ca mine ).
Fetelor felicitari pentru miscarile bebeilor. Parca parca simt si eu ceva, dar nu sunt sigura inca...
Felicitari Pirelia pentru bebe miscacios.


18+
broscutza
bubu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Buna dimineata

Pirelia felicitari pentru primele miscari

Ramonika... si grija cu slabitul... stiu ca tu faci sport mult, si e normal sa saczi in greutate.... dar eu stiu? Oricum.... daca la eco bebe e bine dezvoltat nu prea ar fi de ce sa-ti faci griji... numai sa nu fie el afectat. Pentru tine.... e clar ca esti de invidiat... toate luam in greutate... mai mult sau mai putin.... numai tu slabesti



17+
Un copil poate oricānd sa-l īnvete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodataa si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste.-Paulo Coelho īn "Al Cincilea Munte"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns broscuta_80 spune:

Asaaa, si ma scuzati ca am uitat sa SCHIMBAM SEMNATURAAAAA!!!!!
PENTRU TOATA LUMEA!!!!!


19+
broscutza
bubu

Mergi la inceput