**LMA Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007(101)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Si ca sa-mi scuz intr-un fel lipsa de activitate pe forum, profit cat nu suge cea mica sa pot sa si scriu despre noi.
Larisa creste frumos, o alaptez exclusiv, aseara am venit de la mare, unde am stat 4 nopti. Toate babutzele se cruceau ca am scos din casa fata la 10 zile, ca "e prea mica". Le ziceam ca n-am scos-o din casa, am adus-o din Bucuresti . Se vede clar ca la al 2-lea copil suntem si mai relaxati, cu Sabina am fost la mare prima data abia la 6 saptamani. Larisa s-a simtit atat de bine incat, cum a dat de alt aer, si-a pierdut setarile de somn continuu 5 ore noaptea si a cerut sa suga aproape continuu, si ziua si noaptea. Drept urmare sanii mei sunt franjuri si ea arata ca un copil de 2 luni .
Sabina este innebunita dupa mare, a fost foarte fericita sa mergem iar. Sper sa pun poze in curand.

Va citesc continuu cat alaptez, dar cu scrisul este mai greu, de aceea va rog sa ma iertati ca am mai pierdut zile de nastere si nu am felicitat pe toti copiii.

P.S. Era sa uit: mamicile din Bucuresti, unde se poate face un tort cat de cat bun si aratos pentru 2 ani? Imi trebuie fix peste o saptamana.

Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******mare2009 *******mare(2)2009 *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

liv ne-am intors azi noapte. Am pus poze aici:

http://family.webshots.com/photo/2916384650099064252kiQpYO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

Hello! Multumim pentru urari, toate sunt binevenite. Am pus poze aici http://family.webshots.com/album/573311623ApIhyt?start=0 . Sa-mi spuneti daca le puteti vedea.

Pantofiori sport, noi, din piele ext si int, marimea 20

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)
"La sfarsit nu conteaza anii din viata ta, ci viata din anii tai." (Abraham Lincoln)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

Citat:
citat din mesajul lui Graviduta

Hello! Multumim pentru urari, toate sunt binevenite. Am pus poze aici http://family.webshots.com/album/573311623ApIhyt?start=0 . Sa-mi spuneti daca le puteti vedea.

Pantofiori sport, noi, din piele ext si int, marimea 20

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)
"La sfarsit nu conteaza anii din viata ta, ci viata din anii tai." (Abraham Lincoln)



Superbe poze,iar MARA este intr-adevar o papusa

mica si pozele voastre le-am vazut ati avut o vcanta pe cinste


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vas spune:

Ceau.
Mica, ce frumos ati petrecut!!!!Maya e o scumpa.
Chris, da sunt din Petrosani. Daca mai treci vreodata anunta-ma poate ne intalnim. Mi-am amintit de tine pentru ca niciodata nu am privit natura asa cum o priveam atunci iar in minte mi-au venit exact ceea ce povesteai tu.
Am ajuns la concluzia ca trebuie sa ne multumim cu ceea ce realizam si sa multumim Domnului ca traim asa frumos. Sunt pe lume zeci de probleme care pe noi nu ne afecteaza asa ca faptul ca ne facem un concediu alaturi de familie, ca ne facem o casuta noua, ca ne plimbam prin locuri frumoase, "simplu" fapt ca suntem sanatosi ar trebui sa ne faca mai veseli. Eu sincer sunt de obicei optimista iar alaturi de voi imi pastrez doza de optimism destul de ridicata.
Gravi, nu ma pot uita la poze ca sunt la servici si merge tare greu netul , dar recuperez acasa, promit.
Florentina, l-am admirat ieri pe micutul tau, si am vazut comentariile. E impresionant cate cunoaste.
Cu prietenii am noroc ca suntem prieteni din copilarie si am ramas toti in acelasi cartier.


Sunt mamica
poze
13.05.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Florentina, ne organizam pt la anul cu Barcelona? Poate inchiriem un apartament in perioade identice/alaturate, ce zici?
Chris27, m-am uitat la filmulete, insa parca n-am vazut nimic de anul asta... Oricum sunt frumoase, imi place mult acel look de wild al familiei tale. Tu esti o frumoasa, ca o floare de gingasa, dar totusi puternica. Nu, nu stiu cum arata florile de afin, nici macar in poze nu le-am vazut. Cred ca era o splendoare covorul cu flori de colt si albastrele.
CarlaV, multumesc, o sa va arat poze, promit! Sa scap de un examen sapt viitoare si pe urma ma ocup mai intens de amenajari si pozat.
Gravi, multumim pt poza, Mara-balerina e un scumpica si are niste ochi patrunzatori, mama-mama. Pacat ca tu stai pitita, nu vrei deloc sa te vedem si noi.
Mica, sunteti tare frumosi si fericiti in poze, se vede ca v-ati simtit bine si v-ati relaxat. Mi-a placut ideea de sala fitness pt copii. Frumos si ca ati mai mers cu inca o familie.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
Vara 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns An@ spune:

Liviana, n-am inceput sesiunea de bronzat...maine decolam. acum sunt calare pe liste de bagaje. O sa ma gandesc la tine acolo si iti trimit (vad eu cum) un val inspumat, un fir de nisip si o briza. E bine? (ca sa nu mai fii trista ca nu ai anul asta concediu. casa e o mare realizare,care cere sacrificii). Abea astept sa vad camerele baietilor.

Duamna Didi ne fu dor de tine, dar te iertam ca ai avut un concediu super la espanioli. Ma asteptam sa gasesc ceva poze...ntz, ntz (m-ai scos din lista?). Daca tot ai facu atatia km cu masina, da-mi si mie niste idei: cele dai tu sa manance baietilor pe masina? "Porecla" e urmatoarea pe lista, ma chinui cu ultimele 2 capitole dintr-o carte, dar pt ca in ultimul timp nu am mai mers cu metroul la serv, ci cu maina, nu reusesc sa o termin. Poate acum, ca tot plec in concecdiu (da, vezi sa nu...tre sa stau cu ochii pe cupil pe plaja).

Betty, felicitari pt nasterea rapida si pt frumoasa Alexandra!! e o scumpa! pup "obajorii roz" (cum ii zice Ana lu' var-su Andrei).

Arcadia, felictari pt vestile bune ca bebe e sanatos si e...fetita! Ma bucur pt voi! (si eu imi doresc multi copii...DACA castig la loto si renunt la serv, imi cumpar o casa la tara, una la munte si una la mare. Dar cum probabilitatea e cam mica...probabil ca voi ramane la un copil).

Carmen_So, ti-am admirat prinselele...mortale. Mi-au placut pozele in care sunt doar ele 2..sunt facute intr-un studio? oricum mereu fetele tale si povestile tale despre ele imi amintesc de mine si de sor-mea...2 pupeze "cochete".

Ella, drum bun si distractie placuta la turcaleti..Bob sa fie cuminte si sa va relaxati cu totii!

Carla, esti curajoasa, mama! te admir ca plecati asa des si usor cu bebe mic...ai fost mortala cu "abea la 6 saptamani". Eu cu Ana am fost prima data plecata l munte, abea la 3 luni. Cu tortul..eu, dupa muuuuuulte incercari cu diferite ocazii, am ramas la ideea ca la Alice se fac cele mai bune si aratoase torturi. au site si poti vedea acolo catalogul. Aaaaa, mai e o cafetarie la Unirii, cred ca acolo au facut unele fete tortul si am vazut s ieu la o prietena...nu stiu cum se numeste cofetarie, dar si acolo au tot felul de forme frumoase (prietena a avut anul trecut la fii-sa tort in forma de catel-canis, parea asa real si pufos...dar nu stiu cum era la gust, ca alergand dupa Ana n-am apucat sa gust). Deci nu stiu continutul....Dar la Alice nu dai gres, indiferent de compozitie. Parerea mea .

Vas, poate ne vedem la Eforie..daca sunteti asa multi, nu cred ca treceti neobservati .

Florentina, l-am admirat si eu pe micul IT-ist. Simpatic foc!

Chris, la multi ani! sa ramai mereu cu sufletul asta visator si frumos! am vazut montajul: sunteti o familie ff frumoasa ...semanati Kelly familly...asa, genul calatori de meserie si naturali si simpli (imi amintesc cum povestei tu cum gatesti la ceaun in varf de munte). Daphne a crescut tare frumos, pare asa puternica!

Ma duc sa ma uit la pozele Micai, sa o vad pe Maya cum s-a distrat in Turcia si de la aniversarea Marei (de Graviduta)

mami de Ana (22 mai 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns An@ spune:

scuze pt greselile de ortografie din mesajul anterior, dar nu am timp sa reiau ca vreau sa profit ca Ana mai doarme si fac mancare, plus mai strang din ce am de pus in bagaje.

mami de Ana (22 mai 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

Citat:
citat din mesajul lui lbelciug
Gravi, multumim pt poza, Mara-balerina e un scumpica si are niste ochi patrunzatori, mama-mama. Pacat ca tu stai pitita, nu vrei deloc sa te vedem si noi.

Pai uite-ma aici http://family.webshots.com/photo/2204370420102686232vTDiqK si aici http://family.webshots.com/photo/2635626980102686232wEncwL. Nu ma mai recunosti, nu?

Pantofiori sport, noi, din piele ext si int, marimea 20

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)
"La sfarsit nu conteaza anii din viata ta, ci viata din anii tai." (Abraham Lincoln)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

Citat:
citat din mesajul lui An@
[Cu tortul..eu, dupa muuuuuulte incercari cu diferite ocazii, am ramas la ideea ca la Alice se fac cele mai bune si aratoase torturi. au site si poti vedea acolo catalogul. Aaaaa, mai e o cafetarie la Unirii, cred ca acolo au facut unele fete tortul si am vazut s ieu la o prietena...nu stiu cum se numeste cofetarie, dar si acolo au tot felul de forme frumoase (prietena a avut anul trecut la fii-sa tort in forma de catel-canis, parea asa real si pufos...dar nu stiu cum era la gust, ca alergand dupa Ana n-am apucat sa gust). Deci nu stiu continutul....Dar la Alice nu dai gres, indiferent de compozitie. Parerea mea .

Cofetaria de care zice Ana este asta http://www.pasticceriagiuseppina.ro/ si trebuie sa dai comanda cu 2 sau 3 zile inainte eveniment. A mai facut o mamica de capsunica tortul acolo, dar nu reusesc sa-mi amintesc cine. Eu i-am facut Marei tortul la Agapitos, ca si anul trecut de altfel. Probabil ca la anul o sa i-l fac la Giuseppina.

Pantofiori sport, noi, din piele ext si int, marimea 20

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)
"La sfarsit nu conteaza anii din viata ta, ci viata din anii tai." (Abraham Lincoln)

Mergi la inceput