Mamici de zmeurici de iulie-august (65)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

uitasem sa schimb semnatura

Cri mami de Ale ( 2003) & +31 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayda_m spune:

Multumesc fetele, sper sa stea bebe pana pe 7 iulie...desi am niste emotii...ca oricand pot sa nasc dupa ce am pierdut dopul...ideea e ca am facut zilnic monitorizari in spital si nu am avut contractii....
Elena ce ma speriasem duminica noaptea ca auzeam galagie pe holul spitalului si am intrebat o asistenta ce se intampla....si-mi zicea ca naste o graviduta de 34 sapt cu gemeni , pacienta dr Rotaru....prima grija am intrebat asistenta cum se numeste pacienta...si mi-am revenit cand mi-a zis alt nume, nu erai tu....Ma bucur f mult ca sunteti in formula 3 in 1, sa dea Domnul sa fie asa pana la programarea operatiei
Pup toate fetele


Ayda 38+


www.flickr.com/photos/12483841@N04/3659842592/in/photostream/" target="_blank">burtica 36 sapt
www.flickr.com/photos/12483841@N04/3659072363/in/photostream/" target="_blank">patut bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Wow,Ayda,inca un pic!!!!! Eu scot agitatele!Pooh,mami de Timea(15.06.05) si 39+(dupa calculele mele)38+(dupa calculele dr.)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Moni,ce ai gatit bun?Pooh,mami de Timea(15.06.05) si 39+(dupa calculele mele)38+(dupa calculele dr.)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Ayda eu am pitici cuminti si ascultatori. Nu ies ei asa de capul lor.
Maine am control si chiar ca il intrebam pe dr de tine. Cred ca il socam pe dr. Era el intr-o zi foarte nedumerit de unde ne tot stim noi. Ca mai cunosc inca doua paciente de a lui si nu intelegea de unde ne stim. Cate despre dop Kineta a mai stat cu piticii la purtator inca o saptamana. Asa ca relaxeazate stai cumintica in pat ca totul o sa fie bine. Pupici

Moni bineinteles ca nastem la termen.

elena +35 Ana Maria & Matei Stefan AMR 3 sapt
Burtica mea la 33 sapt
Lucrusoare bebelusi
Camera piticilor

Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Crixia, finet am luat de la un magazin de metraje din cartier. Mai trebuie sa-l tai si apoi sa-l cos la masina.
pooh, am gatit ceva f. rapid. Mazare cu pulpe de pui la gratar. Am zis sa mai profit pana pot de alimentele neindicate in perioada alaptarii: mazare, fasole.... Ieri am facut supa de fasole verde si azi cand sa o incalzesc era deja stricata. Desteapta de mine nu am pus-o la rece. Azi mai vreau sa fac cozonac, dar in masina de facut paine ca iti dai seama ca nu ma pun pe framantat.

35+Laura Ioana Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo_miha spune:

Intru fara sa fi citit nimic de ieri,am o intrebare la voi ;stiti ca v-am zis zilele trecute ca m-am trezit cu o iritatie ,e mi-a dat ovule MACMIROR insa acum cand le-am cumparat vad ca scrie contraindicate in sarcina si alaptare,a mai folosit cineva?
Nasterea s-a amanat pe saptamana viitoare,vineri am duc sa fac un test si apoi mai vedem,bebelusa este mica si placenta inca e gradul 1 in unele locuri 2.
Intru mai tarziu sa citesc ,acum o culc pe Teo.Astept raspunsuri!

Mami de Teodora Ioana(29.09.2007) si 36+ Erica Gabriela
AMR O SAPTAMANA !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayda_m spune:

Elena nici nu se pune problema sa nu fie ascultatori piticii, sa stea in burtica cat mai mult....si la mine se uita dr mirat cand l-am intrebat de Nusy atunci cand a nascut, ca vroiam sa o vad, i-am zis ca de la FIV ne stim, de la cabinet

Ayda 38+


www.flickr.com/photos/12483841@N04/3659842592/in/photostream/" target="_blank">burtica 36 sapt
www.flickr.com/photos/12483841@N04/3659072363/in/photostream/" target="_blank">patut bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MC2008 spune:

fetelor, mi-am gasit pasiunea!

sa nu radeti de mine: am fost la mercerie si mi-am luat andrele si mohair, si am inceput sa crosetez. desigur, cu ajutorul bunicii care era aici, iar acum parca nu m-as mai dezlipi de ele. Si cand fac, uit sa ma scarpin , ceea ce e super. Stau cu picioarele sus, si ma relaxeaza groaznic . Imi trece timpul super rapid, ca uit sa ma mai uit la ceas. acum, am tema de la "profa" sa fac un petecel mic, avand in vedere ca nu am mai crosetat din generala, de la lucru manual, insa o sa incep cu ceva mai complicat ptr bebe. Poate sosetele,ceva.

Va pupa "batranica" atomica!

34 saptamani Mami de Tudor !!!!

AMR 6 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Fetelor,vin si eu cu o intrebare....oare dupa ce se rupe apa,in cat timp trebuie sa ajung la spital? Pooh,mami de Timea(15.06.05) si 39+(dupa calculele mele)38+(dupa calculele dr.)

Mergi la inceput