Mamici de fulgusori de nov-dec 2009 (50)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralia spune:

cu multa placere, simina!
as vrea atat de mult sa ma timp sa va citesc si sa va scriu, dar o fac numai e fuga :)


oli 14 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lalu_79 spune:

Buna ziua, fetelor.Mai e loc de o gravi in odiseea voastra?Va citesc de cateva saptamani, am gasit in randurile voastre raspunsuri la multe din intrebarile mele si pentru asta va trimit multi
Datele mele:
DN: 07/05/1979
UM: 12/02/2009
DPN: 20/11/2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

In sfarsit vin si eu sa urez La multi ani! miany 75 . Am petrecut weekendul la tzara (unde este de-a dreptul divin si relaxant) si am avut de citit din urma, nu gluma.

Felicitari pt carucioare!

alina.a Imi pare nespus de rau pt ceea ce ti se intampla dar sper sa gasesti resurse sa mergi mai departe cu o noua sperantza.

andrecluj Intrebai mai demult de utrogestan...eu stiu ca el suplimenteaza hormonii de crestere pana preia placenta aceasta functie, deci teoretic de la inceputul trimestrului II placenta functioneaza la intreaga capacitate si nu ar mai fi nevoie de progesteron. Eu am luat 4/zi si dupa ultimul control de la 13s am redus la 2/zi inca 2 saptamani, nu ca ar mai fi nevoie, dar asa ... de siguranta.

camy_pus Si noi suntem in renovari, dar inca din decembrie si cred ca vom termina in decembrie , desi eu sper ca in septembrie sa fie gata tot ca sa ma apuc de shopping. Problema e ca dupa multi mesteri nesuferiti si nesimtiti, sotzul s-a apucat singur si face in timpul liber...si se misca precum melcul, plus ca nu e meserias si mai trebuie sa si invete. Dar daca tot e sa faca prost macar face cu mana lui, nu plateste pe altul.

simona1999 Iti tin pumnii sa treci cu bine peste acest test - amniocenteza si sa vii sa ne spui ca totul e ok.

P.S. Pt info de pe prima pagina - eu voi naste cu dr Ioana Lutescu - Euromaterna Constanta

13+

odiseea noastra
nepoteii mei
viatza la tzara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

hello si la pranz fetele

Pirelia... super socrii..si lasa ca se face casa...la fel se cumpara si masina...important este ca te vad linistita si multumita...asta ii prinde bine lui bebe...si de aerul la tara..nu mai zic nimic ca-s neagra de invidie

Am vazut si pozele cu Larisel..ca tot vb de viata la tara...offfff.. vreau si eu...


Bine ca m-am lamurit cu placenta aia....m-am mai linistit putin..

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

20+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralia spune:

am o intrebare mai veche, dar nu am pus-o pana acum sa nu par idioata. dar o fac pana la urma:
eu ca sa vad mesajele noi, tb sa ies si sa intru de fiecare data din mesajele mele sau de pe forum.. iar daca vreau sa vad mesajele private, tb sa inchid celelalte sau sa deschid de 2 ori DC..
e normal asa sau sunt eu cu capul?

oli 14 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralia

am o intrebare mai veche, dar nu am pus-o pana acum sa nu par idioata. dar o fac pana la urma:
eu ca sa vad mesajele noi, tb sa ies si sa intru de fiecare data din mesajele mele sau de pe forum.. iar daca vreau sa vad mesajele private, tb sa inchid celelalte sau sa deschid de 2 ori DC..
e normal asa sau sunt eu cu capul?

oli 14 saptamani+


poti da un refresh pe pagina si se vor incarca mesajele

18
http://www.popasmusic.com
www.inimacopiilor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

ralia - nu prea am inteles cum e cu mesajele la tine. daca dai refresh la pagina, nu-ti apar mesajele noi?


Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor www.flickr.com/photos/11125714@N02/2227425419/" target="_blank">Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralia

am o intrebare mai veche, dar nu am pus-o pana acum sa nu par idioata. dar o fac pana la urma:
eu ca sa vad mesajele noi, tb sa ies si sa intru de fiecare data din mesajele mele sau de pe forum.. iar daca vreau sa vad mesajele private, tb sa inchid celelalte sau sa deschid de 2 ori DC..
e normal asa sau sunt eu cu capul?

oli 14 saptamani+


Pai asa fac si eu...adik ca sa vad mes noi dau pe "odiseea sarcinii in 40 sapt" , ca dc las cap deschis nu-mi apare nimic

20+ cu Andreea

Mariana
bebe

www.youtube.com/watch?v=oc_rSsZri9g" target="_blank">Pentru iubirea mea!Poate ca nu stiai cat TE IUBESC!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Larisel, , Multumesc, asa stiam si eu. Probabil ca la mine placenta nu presteaua inca sau habar nu am, eu sangerarile le-am avut abia la saptamana 13 si atunci am inceput cu 4 pe zi, apoi cu 2, acum stau cu 1 si mor de frica sa renunt ca cine stie cum ajung eu la urgente. Dar chiar ma gandeam adineauri oare cand apucam sa traim sarcinile? Adica in fiecare zi ne intrebam daca asa si daca pe dincolo, de ce aia si de ce aialalta, daca pot, daca-s in stare, dar de trait cand traim? Probabil sunt sictirita de la atata stat in pat, dar chiar m-am saturat sa ma trezesc in fiecare zi cu o grija noua, de 14 saptamani de cand stiu de sarcina. Sa stau sa le admir pe fetele care merg in concedii, care lucreaza atat demult, si eu sa tremur de frica pana la colt, zau mi s-a acrit. Ca sa ajungem sa nastem niste copii frumosi si sanatosi si sa regretam apoi ca nu am stiut sa traim sarcina. Miany, Simonette, bafta la controale, sa ne umpleti paginile de vesti bune. 17 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

camy si eu sunt posesoarea unei "placente situate anterior"..asa se explica de ce -ii nostri sunt mai lenesi ..de fapt suntem noi mai nesimtite.Noroc cu netu' asta si cu Simonette..Doamne ,am scapat de un stres!!

miany
21+ DAVID ANDREI

Mergi la inceput