Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti(36)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

Citat:
citat din mesajul lui Moniland

Am intrat in sapt 39. Daca nu le-as stii pe Clara si Bogdana, as zice ca e imposibil. Si eu care ma rugam sa ajung la 34 sapt de cand se diminueaza riscurile pentru prematuri, si apoi la 35-36 cand se nasc gemeni. Am sperat la 37 sapt pentru termenul de gemeni si acum am incheiat si saapt 38 cand era optim. Dar ma gandesc ca au mai crescut, ca au dezvoltarea completa, dar sunt f. atenta cat misca. Azi am simtit-o pe Irinus, si acum incep sa o agit pe Laurici sa stiu ca e bine. Deh... piticii pe creier. Asa ca tot nu stau linistita.

38+Laura Ioana Irina Maria



Mi-au dat lacrimile, Moni, la faza asta. Tin minte starea care o aveam si eu atunci. Exact, exact cum scrii tu. Apoi mai aveam stresul sa nu se nasca de 1 martie, apoi nu de 8 martie etc... si uite asa.
LA mine nu se prea mai miscau in ultimele 4 saptamani si eram nervoasa de ce dr nu ne cheama la monitor in fiecare zi. Apoi l-am sunat in saptamana 37 ca vreau sa merg la monitor macar la 2 zile ca nu prea simteam miscari si decat sa stau stresata si sa alint piticii de pe creier preferam sa fac deplasari la spital. Apoi in saptamana 39 am stat internata Am stat cu totii linistiti in felul acesta.

Bine ca sunt mari bebeii si sanatosi, cand nu vor mai avea loc tot or sa perforeze vreo membrana. In ce prezentatie sunt?
Ale mele erau f nasol puse. Anto saraca cu capul in jos privirea in fata, gatul rasucit la stanga, fundul in fosa iliaca dreapta si picioarele in fosa iliaca stanga, ca un "L" (toata fata era in profil, numai capsorul era drept in fata), iar Iuliuta peste ea in transversa.
Anto a si ramas cu gatul sucit 3 luni si cu corpul in pozitie fetala - asa statea ea comod. Abia acuma se mai poate relaxa si se intinde, ca Iulia de la sine. Mereu o intindeam eu ca sa ii amintesc sa se relaxeze. Saracuta s-a obisnuit cu trosoneala.

Va pupam si tinem pumnii.
... o sa te apuce un dor de burtica de numa' - numa', asa ca memoreaza starea asta.

Clara, mami de gemenute Antonia si Iulia (din 19 Martie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laraa spune:

Am fost si noi azi si am depus actele pentru cei 6 mil in plus...au spus ca ei le trimit si sa astept dar nu stiau cat..o luna, doua ,trei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Citat:
citat din mesajul lui laraa

Am fost si noi azi si am depus actele pentru cei 6 mil in plus...au spus ca ei le trimit si sa astept dar nu stiau cat..o luna, doua ,trei

POZE BURTICA SI GOGOSICI

ce acte laraa?ca mie mi-au spus ca nu se depunde nimic..ci se primeste din oficiu..decizie..si apoi banii

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006
Fa un gest umanitar

POZE

produse naturale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

Bogdana tu ai inceput sa primesti macar cei 6 milioane? Ca kla noi se dau peste 4-6 luni dupa nastere. O prietena a nascut in ianuarie pe 24 si ridica banii incepand cu august, sigur si cei retro, dar tot e f tarziu, nu?
Intrebai cum ma descurc cu fetele. MA ajuta soacra si sotz. S-a mai invatat si socra cu ele.

Lara si eu incerc sa pun link cu numele de MAMARUTELE MAMEI si nu reusesc. Cum ai dibuit pana la urma?

Clara, mami de gemenute Antonia si Iulia (din 19 Martie 2009)

http://picasaweb.google.com/clara.acs/Trimis4Luni?authkey=Gv1sRgCPzhr7vlt8yKag#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Clara , ti-am admirat si eu fetitele . Si mie imi place ca sunt foarte diferite fizic. Poate asa o sa fie si ale mele.
Da, imi amintesc cand treceau saptamanile si erai usor ingrijorata, si apoi cand spuneai ca una din fetite are o asimetrie. S-a remediat, nu?
La mine Laura e la parter, cu capul jos stg oblic, iar Irina e la etaj transversal si isi sprijina caputul pe funduletul Laurei, adica in dr. Chiar daca Laura se va angaja pt nastere, Irina nu are nicio sansa. Asa mi sa zis in 01 iulie la ultima eco. Tot atunci am primit recomandarea la control peste 3-4 sapt in lipsa declansarii travaliului.
Dara zi tocmai am aflat ca dr. meu va fi de garda in 22 iulie 2009. Parca arata si bine data pt nasterea fetitelor. Acum vreau sa mai stea fix o saptamana. Mai lucrez un pic la psihicul lor .
Petrean, sa stii ca ma miram cand treceau saptamanile si nu nasteai si ne spuneai ca nu mai poti. Daca totul merge bine, ale mele ies la fix 39 sapt implinite. Adica fix peste o saptamana


38+Laura Ioana Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laraa spune:

Citat:
citat din mesajul lui IliesClara

Bogdana tu ai inceput sa primesti macar cei 6 milioane? Ca kla noi se dau peste 4-6 luni dupa nastere. O prietena a nascut in ianuarie pe 24 si ridica banii incepand cu august, sigur si cei retro, dar tot e f tarziu, nu?
Intrebai cum ma descurc cu fetele. MA ajuta soacra si sotz. S-a mai invatat si socra cu ele.

Lara si eu incerc sa pun link cu numele de MAMARUTELE MAMEI si nu reusesc. Cum ai dibuit pana la urma?

Clara, mami de gemenute Antonia si Iulia (din 19 Martie 2009)

http://picasaweb.google.com/clara.acs/Trimis4Luni?authkey=Gv1sRgCPzhr7vlt8yKag#


sa stii ca n-am dibuit singura ..petrean a intrat pe contul meu si mi-a modificat, ca eu n-am priceput nimic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Citat:
citat din mesajul lui IliesClara
Lara si eu incerc sa pun link cu numele de MAMARUTELE MAMEI si nu reusesc. Cum ai dibuit pana la urma?

Clara, mami de gemenute Antonia si Iulia (din 19 Martie 2009)




Uite asa:
MAMARUTELE MAMEI

Da un quote la mesajul meu si poti copia MAMARUTELE MELE

38+Laura Ioana Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Continuarea ...

Capitolul 37

Mergi la inceput