Colectia de toamna - iarna 2005 (241)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Io cu Vali, tatal Dariei in parc, cu cele 3 fete, ante-ploaie. Io:"ia uite, Vali, ce se grabeste lumea casa...las' ca o sa fie ca anul trecut de 1 iunie: o ploicica rapida si apoi ramane parcul gol pentru fete." Vali, de acord cu mine: stam sub copac, se scutura norul si gata.
Incepe ploaia, noi ranjim cu satisfactie si cu un aer de superioritate scoatem umbrela. Erika dormea in carut cu husa de ploaie, Sarah la mine in brate, Daria la Vali in brate, noi toti pe banca, ingramaditi sub umbrela. Idilic. Primele bobite de grindina. Wooow, ce frumos.Ploaie torentiala...da' las' ca trece. Copacii ne protejeaza...apoi incepe grindina cat unghia...incepe furtuna care indoaie copacii de numa'. Sarah isi aminteste de gheata si de cum a degerat ea la patinoar iarna. Incepe urletul. Daria trebe musai sa se jeleasca sincron. Si ca solfegiul sa fie complet, Erika se trezeste si incepe trio-ul. Afara, prapad, turna apa cu galeata, fulgere, tunete, grindina. Cool. Fugim ca bezmeticii prin ploaie, prin balti si prin apa-valuri, fiecare cu plodu' mare in brate, Vali si cu erika in carut....
O dupa-amiaza relaxanta in parc.



Poze cu noi 1 si 2
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


There are no shortcuts to happiness!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Noki ! Speranta moare ultima!
Nu stiu ce-i cu vara asta ca ploua aproape seara de seara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Lavi, sa fii tu sanatoasa, ca saptamana cealalata, ultima a ta in Croatia, a ploauat ZILNIC, fara exceptie. Deci zilelel astea a fost parfum... Parca acum 2 ani a fost tot asa vara, cu ploi de ziceai ca e toamna.

Madau, sanatate multa Mirunei. Sa se repare repede de tot, ca nu e vreme de bolit amu.

Poze cu noi 1 si 2
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


There are no shortcuts to happiness!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Lavi, puschea pe limba ta
Noki,

Cristina & Elise-Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

O-ho, deci am prins chiar bine in Croatia, doar 4 zile de ploaie, si alea plimbabile.... si eu care ma consideram ghinionista
Doar ca dupa ploaie s-a racit apa. Noroc ca ne balacisem ceva in prima saptamana.

Acu ghici ce fac studiez "destination Austria" pt 1 saptamana la anul. Nu doresc sa epuizez Austria intr-o saptamana caci e imposibil, m-as impusca. Nu doresc nici Viena. Doresc cazare in statiune misto pe malul unui lac si de vizitat in jur in principal chestii naturale si montane.

Nu ca-s sigura ca mergem dar sa fiu eu cu temele facute
Sunt de groaza. I know.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Noki , super plimbarea voastra in parc ce mai fac Daria si Mimi? dar mica Erika?

Lavi , la noi nu se pone acum problema de bebe2 , poate peste cativa ani...
am vazut pozele din Croatia si chiar vroiam sa-ti spun ca mi-a placut ca va plimbati mult, nu mergeti doar la plaja
sa ne spui ce gasesti pentru anul viitor in Austria

CristinaN , ce telegrafica esti! ce faceti voi, cum este Elise, nu ne mai spui nimic de ea?



Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil


Bucatareala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Valeu, am facut in seara asta o praji cu zmeura si caise (excelenta combinatia de arome, v-o recomand!), a mai ramas in tava un rand
Impreuna cu Virgil am topit juma' de tava si pana browsam eu de Austria, nush ce-a mosmondit Virgil ca a ramas doar un rand.

catutza pai noi ne plictisim de 2 plaje pe zi, una dimineata si una dupa amiaza (ca pe caldura de la pranz nu stam). Primele 1-2 zile ne place, apoi preferam plaja dimineata si plimbari dupa amiaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Lavi , baga reteta de praji cu caise ca ma tenteaza si pe mine eu mai fac un pandispan si pun deasupra caise jumatati
Si noi tot ca si voi : doar o tura de plaja dimineata iar dupa amiaza plimbari .
de azi AMR : 2 saptamani pana la concediu



Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil


Bucatareala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Da, mai, vara secetoasa, ce sa mai zic

Madau, sanatate Miruniciului, dar cum Doamne s-a lipit de-atatea deodata, mai merge la gradi?

Meems, vazut poze cu lume vesela, auleo, dar chiar ati tras un frig zdravan in toiul verii.

Ina, sa-ti traiasca puii frumosi! Pai cu asa curte dotata, nu mi-as face probleme ca astia mici s-ar plictisi toata vara Mi-a placut mult camera lui Bob. ai sa te descurci f bine cu amandoi, ai sa vezi!

Lavi, vazut placut poze. cel putin alea cu cascada erau super super. Placut mult fetitele in rochite. Citind comentariul cu Tudor frecand masinuta pe pietre ma gandeam ca asta o sa ne astepte si pe noi cu Stef.

Sa va povestesc. Fiul nostru este innebunit dupa tot ce are roti. I-am luat o chestie din lemn care se impinge cu un bat, este nedezlipit de ea, azi am intrat in Selgros la cumparaturi cu ea, nu se putea altfelare si nume, o chema ziiiiiiziiiiii, probabil dupa cum se aude cand se misca rotile (are si ceva bile pe ea, care trancanesc). Se opreste si ofteaza la orice masina mai maricica din parc, din aia condusa de copii. L-am tras doua ture cu o masinuta electrica = a fost in extaz,nu se mai dadea dus. acum doua zile, intr-o plimbare, am trecut pe langa un gard acoperit, s-a lasat pe vine sa observe masina de dupa gard, brum, brum, brum, brum
Orice masinuta o studiaza, o freaca de parchet, plimba orice carut dotat cu roti (inclusiv alea de papusi)

Noi ne minunam zilnic de cate preocupari de baiat are, fara sa-l fi incurajat nimeni.

Dar e comic cum se analizeaza in oglinda de la masuta Mariei, cum vine sa-i pun clame in par, ca asa vede ca facem sora-sa, ia papusa si o aseaza in carut: bebe, bebe si o plimba, ii da biberonul sa pape

gata, va pup, noapte buna!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

ioana cam asa cu baieteii, din cati am vazut eu cel putin... multumesc de aprecieri!
Mama lui Tudor are prin toate posetele cate o masinuta - doua - trei (ea are obiceiul sa schimbe des posetele, eu una vara - una iarna ).

catutza este clasica prajitura cu fructe sau gem, reteta de la strabunica-mea - aluat fraged, fructe (sau gem), spuma. Cred ca o stie toata lumea. Mie imi aduce aminte de copilarie si imi place foarte mult.

Cu Austria, m-am lamurit bustean, va trebui sa ne limitam la o zona mica, oricum sunt destule chestii de vazut. Daca ne va placea, revenim.

Mergi la inceput