Puiuti de Randunici 2008!! (277)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Neata
E vara ,week-end si soare afara...se vede, nici o randunica in cuib
Cum Maia nici Vladutul tau nu zice inca mama??? Ca eu am crezut ca al meu e ultimul mohican In cazul asta, sa facem galerie , sa i se dezlege limba mai repede!
Ariel viata lunga si tinerete fara batranete iti doresc! Sa te auda Dumnezeu si asa sa fie !
Naty pacat ca n-ai facut achizitia totusi, ca ea saraca isi face datoria si usuca rufele...acum , ca nu le scoate pe toate si calcate si nu le aseaza si in dulap pe culori cum as vrea eu Dar ai si tu dreptate, poate inventeaza astia una mai performanta intr-un an-doi
Sper ca Davidutul e deja mai bine, m-am tot gandit la ei...e si week-end , fir-ar sa fie! Daca afli ceva, da-ne de veste!
Va pup si va doresc weekend placut!

Simona,mamica de Teo (15 ani) siVlad Alexandru (UN AN)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Da, Mimo, Davidutul e mai bine, tocmai ce am vorbit cu Ioana, la Babes i-au luat iar analize si le asteapta rezultatul, nu i-au mai dat antibiotic, adineauri avea 37,6 si se comporta ca nou, doar ca tot nu prea vrea sa manance (si nici nu e cazul sa-l forteze). Ea sta cu el la spital, sunt bine si nu au deocamdata nevoie de nimic.

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

'Neata! pe la pranz, ca se facu 12...

Mimo, ce frumos, ca ploua afara...
Vroiam sa plecam in parc...si pana la urma l-am trimis pe Cata si pe Vlad la piata...apoi il duce pe Vlad la socrela pana maine, sa fac si eu curat si sa fac dulceturi

Naty, si eu de ieri sunt pe MTV si pe VH1 si cant cu MJ...mare pacat...are niste melodii superbe!

Ce ma bucur de vestile bune de la Ioana! Doamne Ajuta sa iasa a analize bine si sa-i dea tratamentul corect!

Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
www.onetruemedia.com/shared?p=774cd5d8b8e87294224ee2&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete
Poze
www.bucataras.ro/" target="_blank">Bucataras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Ce facea dragul meu Stef cat am scris eu adineauri????
Eu auzeam balanga-zdranga, am crezut ca e in camera la jucarii...
Era in baie, se juca cu o lopatica in wc si plescaia apa cu mana si lopata
Acum 2 zile a venit si a aruncat o jucarie in wc

Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
www.onetruemedia.com/shared?p=774cd5d8b8e87294224ee2&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete
Poze
www.bucataras.ro/" target="_blank">Bucataras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maia37 spune:

Naty ma bucurca avem vesti de la Dvid si ca-i este mai bine!Cand vor iesi analizele se va sti cu siguranta ce a avut pui scump.
bubu-pai stai sa vezi.....cum ai scapat wc-ul din vizor cum el va fi prezent acolo.Parca stiu copii astia ca nu au voie ,dar vor sa vada si ei de ce?Pai,Vlad a aruncat cu ce nimerea in wc sandale,jucarii in cada cu apa telefon mobil si uite-asa.Dar nu-mi pot scoate din minte o intamplare.Varul meu cu vreo 7 ani in urma avea un baietel de 5 ani iar sotia lui a ramas gravida.Bucurosi peste masura va vor avea si al doilea copil si mai ales sperau ca va fi fata.Dar au fost gemeni..baieti..Buuun ,matusa mea a ajutat-o mult in calitate de socrela si cand aveau nevoie o chemau.Erau puiutii cam de varsta puisorilor nostri si au ramas supravegheati de buni intr-o zi cand toti ai casei erau plecati cu treburi.Buni cand era cu ei mai facea si curat,calca daca era de calcat,gatea si uite asa...pana intr-un moment cand era ocupata la bucatarie iar copii cu jucarii in alta camera.Cand s-a dus sa vada ce fac ei ,dragutii erau la wc cu doua linguri si luau apa,sorbeau si bombaneau pe limba lor cred ca impresii.Va dati seama ca au incuiat baia dupa aia
mimo- daaa,sunt in suferinta ca Vlad o striga pe Andreea Andeea,Ada, pe mamaia aia, pe tataie aie,pe tata,tati,spune cah,tztzi la,arata ai,aia ce vrea el,intelege aproape tot ce-i spun si cand ii cer ceva imi aduce deci comunicam foarte bine DARRRR unde-i MAMA?VLEAU si io...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca2107 spune:

Si noi suntem in subiect. La mare, cum scapa in baie, peria de WC era o mare fascinatie pentru el. Iar acasa daca nu am grija sa cobor capacul, garantat se spala in vasul de toaleta. Intr-o fractiune de secunda e spalat, aranjat si cu mana in drum spre gura.

Raluca - mami de Briana Maria (06.06.2001) si Sabin Matei (13.03.2008)
poze
www.onetruemedia.com/shared?p=831d37be48d348ed78a9b4&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj primul anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

heeellooooo...
mie nu mi-a mers netul de aseara pana acum..
am trudit prin casoi toata dimineata/ziua, am pe foc ardei/dovlecel umplut ptr Mufarin, care oricum e in greva foamei si nu l-am mai pus in scaun de...nu stiu cand, este exclus, nu vrea! ii dau sa manance prin casa, pe blatul de bucatarie in timp ce se balaceste la robinet, cu ochii la tv la reclame, in balcon la cartofi si ceapa si cateodata nici asa nu merge! mananca greu si putin si nu mai pot sa ma lupt..
afara insa isi papa banana si iaurtul din canita, fara probleme...ce-o avea frate?? ca daca ar fi bolnav, ma gadesc ca ar refuza orice..am ajuns sa ii dau o masa in mai bine de o ora jumate, il mai alerg, ii mai dau putin..cat o mai tine-o asa??
ma bucur ca David se simte mai bine, multumim de vesti, Naty
eu sunt singura azi si nu stiu ce sa fac cu Muful dupa masa, unde sa iesim afara...as merge in IOR cu tramvaiul, dar parca nu..dar lasa ca recuperez maine, continuam party-ul de sarbatorit sotul si stam la aer iar toata ziua!

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

La noi ploua,tuna..urata vreme!
Ma bucur mult ca e mai bine David:Doamne ajuta!
Iar am ,si sunt pe 3 carari...ma duc in pat

Simo,mami de DAVID- 3 iulie 2002,si de SAMUEL -1 martie 2008




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

La noi e soare si frumos momentan....

Diana a inceput de pe la 8 luni sa zica mama, acuma spune mama intr-o veselie, dar tata abia de curand a inceput sa spuna
Avem si 8 dintisori si 2 maselute, sper sa fie o perioada de liniste acuma pana apar urmatorii.

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:




La multi ani Honey,mami de AJ!!

Mergi la inceput