Puiuti de Randunici 2008!! (277)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

mamaaaa, ce furtuna!!!

bubule, teo al meu rade tot! gatit, negatit, zici ca e vesnic flamand! in schimb sor'sa....jale!

miha , sa treaca oboseala...curios, de cand nu mai merg la servici, cu toate ca muncesc inzecit,zi si noapte, nu ma mai simt asa obosita. poate din cauza ca muncesc pentru mine?? daca ar si merge cred ca mi-ar creste si aripi de bucurie...dar inca nu disper. stiu ca intr-o zi va merge bine!
curaj cu "buba". carpicon (supozitoare) ai incercat? am inteles ca fac minuni.

naty, vreo veste de la ioana?

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
"Copilul rade:
Intelepciunea si iubirea mea e jocul !
Tanarul canta :
Jocul si intelepciunea mea-i iubirea !
Batranul tace :
Iubirea si jocul meu e-ntelepciunea !"
Lucian Blaga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

LA MULTI ANI ZOZELICILOR! sa fiti mereu fericiti!
LA MULTI ANI DAVIDUTILOR! sanatate si numai bucurii in viata!
La multi ani surioara de Nicoleta!


Doamne Ioana ce rau imi pare de David! Doamne ajuta!
Cami si Raluca sanatate si la puii vostri!

Bravo Vladut pt strigatul "fericirii"!!

l-am vazut si pe Andrei cum inchide si deschide tv-ul!



Mihaela, mamik fericit de Andra - 29 martie 2008

Pozici
www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul anisor
Povestea americancei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5211d37ef93faf418fe040&source=category&category_id=all" target="_blank">Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Chiar asa, ce furtuna frate, a traznit pe aici de cateva ori de am inlemnit!
I-am administrat deja Rebeccai jumatate de fiola de calciu si 2,5 ml de aerius, n-am gasit aici zyrtec si mi-au zis ca asta este un inlocuitor bun. Nu i-am dat inca vitamina C ca nu stiu exact cate picaturi...Raluca, parca 3 picaturi de 3 ori pe zi? Farmacista mi-a zis 10 picaturi dar banuiesc ca asta e doza pe o zi intreaga, daca ar fi sa-i dau o data pe zi i-as da direct 10, dar cum este mai bine? In fine, Rebe a fost mai calma si parca nu au mai mancat-o bubitele asa de rau, sper sa fie spre bine si de maine sa inceapa sa mai treaca din ele...

Merg sa vad si eu pozici de Andru ca le-am ratat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Clau iarta-ma ca n-am raspuns, ti-au raspuns fetele mai bine si mai "la zi" ca de pe vremea mea pana acum multe s-au mai schimbat. Bubele trec si fara medicatie in vreo 5 zile (de tot) dar depinde cat se scarpina si pentru asta e medicatia...o mai moleseste si mai calmeaza din mancarimi. Cred ca va dormi mai mult si va manca mai bine, deci rau n-au ce-i face siropelele

Noi am ajuns acasa 10 minute inainte de furtuna Baiatul meu a zis azi ma-ma-ma-ma de un catralion de ori, sunt fff multumita si fericita In plus a invatat sa tropaie pe loc ba chiar si sare usor din cand in cand si asta il amuza f tare.
Va multumesc pentru felicitari si va pup pe toate Promit ca maine sa mai vad poze si filmulete mai noi ca azi sunt rupta si nu mai pot. Cand am scos o tura noua de rufe din masina si mi-am dat seama ca si alea sunt de calcat am crezut ca mor! Cine o mai cumpara camasi, bluzite cu snurulete, pense, incretituri, etc sa le si calce
Noapte buna



Simona,mamica de Teo (15 ani) siVlad Alexandru (UN AN)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Clau, 10 picaturi odata.
Ramo, felicitari studentzico pt terminarea sesiunii!
Bubu, eu iti inteleg baietii; in 80% din cazuri detest mancarea gatita Aaa, iar daca e sa o fac eu-maaare minune daca mananc o data.
Nu am vesti de la Ioana; i-am dat sms, i-am spus inclusiv de ofertele de ajutor ale fetelor si ca astept vesti dar nimic; o sun maine, azi am lasat-o in pace ca imi inchipui ca a avut o zi absolut cumplita.
Eu tot trista si nostalgica; incredibil cate amintiri m-au navalit odata cu moartea lui MJ. Si ce batrana ma simt

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Naty, Vlad e mai mofturici, Stef manca de toate, dar vad ca nu a vrut dovlecei umpluti...hmmm...incepe cu fitzele sau are toane...i-am facut apoi rapid un piure din cartof, morcov si dovlecel si a papat un castronel plin, de se mira Vlad cat de repede mananca
Cum sa fii batrana, mai?

Miha, imi pare rau ca te supara uratii aia...stiu ca ziceai ca sunt nasoi, dar mai bine opereaza-i si gata...stii ca si eu ma plangeam, dar nu am mai avut probleme de luni bune...f.rar ma mai doare putin, dar nu mai sangereaza...curaj!

Mimo, si eu am mai spalat o masina intre timp...rufele astea ma enerveaza...prea multe, frate!

Noi n-am mai iesit afara, pana s-au trezit baietii deja ploua cu soare si apoi s-a innegrit cerul si a venit torentiala...

Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
www.onetruemedia.com/shared?p=774cd5d8b8e87294224ee2&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete
Poze
www.bucataras.ro/" target="_blank">Bucataras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

naty, s-a intors lumea cu susul in jos!!! de ceva timp tot aud femei de 30-35-40-45 de ani ca sunt batrane si acum vreo 2 zile m-a sunat o amica care lesina de ras ca e invitata la nunta buncii lui barbat'su!!!. "miresica" are 75 de ani, iar "ginerelul" a implinit curand 90. traiesc impreuna de 15 ani, de cand au ramas vaduvi si sunt amanti de inca 5 ani (pe ascuns)...ciudat ca au ramas vaduvi cam in aceeasi perioada...pe mine ma pune pe ganduri ...
ehhh si acum a cerut-o "craiul" de nevasta, caci un testament e atacabil, o vanzare cumparare la notar e scumpa, cea mai ieftina varianta e cununia .
tareeee!

sau alta "tinerica" de vreo 60 de ani, pe care o stiu de cand mergeam la sala ...DA, ati citit bine!!! in fiecare seara e in parc si alearga in jurul lacului!!!

DECI, cum spuneti voi, ca la 30-45 de ani sunteti batrane???
Eu la 80 voi spune ca am cam imbatranit si pe la 100 ma voi gandi sa ma retrag mai la liniste, ca sa petrec urmatorii 10 ani calma .

Oricum...gluma, ne-gluma, care e faza cu pragul de la 30 de ani? ca eu nu m-am prins si au trecut 2 ani de atunci.

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
"Copilul rade:
Intelepciunea si iubirea mea e jocul !
Tanarul canta :
Jocul si intelepciunea mea-i iubirea !
Batranul tace :
Iubirea si jocul meu e-ntelepciunea !"
Lucian Blaga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maia37 spune:

mimonix-Uraaa pentru Vladut!Bravo lui ca stie puiut sa te faca fericitaEu mai astept de la zgarcitul asta mic poate se indura si el si-mi va zice si mie cuvantul magic
clau vad ca fetele au raspuns deja caci si eu vroiam sa te sfatuiesc inlegatura cu claritine sau aerius,peritol.
ramocata- felicitari penru examenul luat!
bubu-nici d-ra mea nu sare imediat cu antibioticul si asta apreciez mult la ea dar acum fac comparatie intre ziua de ieri fara antibiotic si ziua de azi cu antibiotic.E mai bine puiutul mic.
mihatp- tu vrei sa te operezi chirurgical?Eu am o matusa care a mers la o clinica aici in c-ta si ii strangula cate un hemoroide iar acesta se usca si cadea.I-au dat si niste alifii pregatite de ei si a mers pana s-au terminat.Ea vedea pe monitor ce se intampla.N-am mai auzit-o sa se planga.Ma gandeam ca e o procedura mai putin dureroasa.Multa sanatate!
fetele merg si eu la va pe toate fara exceptii.Am uitat sa va spun ca Vladut a mancat multumitor azi tinand cont de situatia in care se afla.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Neata! Repede ca suntem pe pagina 2...
Mimo, imi pare rau ca o sa calci, dar asta ma face sa ma simt mai usurata ca nu ne-am luat masina de spalat cu uscator...ca vroiam, in urma dicutiilor de aici. Si cand am fost cu barbatul la Media Galaxy sa ne luam scule electrocasnice l-am intrebat eu pe nene ajutorul de acolo de asa ceva si a starmbat din nas: nu va recomand, nu e asa mare minune. Ok, gata! Am luat masina simpla care sa spele si la revedere...Asa ca te inteleg. Urasc de cand ma stiu sa calc!
Ariel, ma plangeam ca-s batrana contempland efectiv cati ani am in spate, nu pt ca m-as simti asa...Noi suntem de fapt o generatie cu mult mai tanara ca spirit decat cele de dupa noi. Care la petreceri asculta manele si house, fumeaza si beau la o varsta la care noi il ascultam pe MJ, ne dadeam de ceasul mortii dupa o palarie ca a lui, suvite sau tinte, ne inregistram primele casete sau ii imitam celebrul "moonwalk" (precum al meu sotz de 42 de ani aseara; si cu tot genunchiul lui paradit zau ca nu-i iesea rau)

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:



Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

Mergi la inceput