Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (148)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Citat:
citat din mesajul lui gaia.nevia


Si sa va zic ce inebunit e Teo dupa masini In carrefour era expus un seat, a ramas lipit de el, l-a mangaiat, s-a bagat pe dedesubt "are esapamente", de jur imprejur "are faruri, are stopuri, are sigla, are usi, are roti, e negru, e seat", dupa 20 de minute cand l-am luat de acolo a plans!
Asa ca i-am luat doua pliante si i le-am dat cate unul in fiecare mana, si l-am dus pe unde aveam treaba ... de sapca!...
ei bine, acum, dupa masa de seara, stie din pliant toate modelele de Seat si le-a repetat pana a adormit :ibiza, leon, alhambra, altea, cordoba... si io nu mai stiu...

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri





Bravo Teo!



de Luca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gaia.nevia
Si sa va zic ce inebunit e Teo dupa masini In carrefour era expus un seat, a ramas lipit de el, l-a mangaiat, s-a bagat pe dedesubt "are esapamente", de jur imprejur "are faruri, are stopuri, are sigla, are usi, are roti, e negru, e seat", dupa 20 de minute cand l-am luat de acolo a plans!
Asa ca i-am luat doua pliante si i le-am dat cate unul in fiecare mana, si l-am dus pe unde aveam treaba ... de sapca!...
ei bine, acum, dupa masa de seara, stie din pliant toate modelele de Seat si le-a repetat pana a adormit :ibiza, leon, alhambra, altea, cordoba... si io nu mai stiu...


Ada, parca zici de Victor al meu. La fel facea si el cand era mai mic. Si nu pleca de langa masina fara sa urce un piculetz si la volan, spre deliciul tuturor celor care-l vedeau asa mic si pasionat.
Nu stiu daca-am mai zis, dar dac-am zis mai repet : avea 1 an si ceva si eu ma straduiam sa-l invat culorire, asa ca de fiecare data cand ieseam la plimabare ii spuneam "uite un BMW alb, uite un Audi verde, uite o Dacie rosie", etc. Si el ce-a retinut?? Doar marcile masinilor, astfel incat la 1 an si 10 luni stia toate marcile de masini cu siglele lor. Culorile nu le stia nici la 3 ani corect . Acum recunoaste masinile dupa linie, fara sa le vada sigla, sau le recunoste si pe cele modificate.

Mama lui Dragos si a lui Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Capitol nou? Nu face nimeni?

Mama lui Dragos si a lui Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Fac eu acum

Babytza si puiiValentina David

Poze

Vot pt Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Citat:
citat din mesajul lui babymom75
Acum recunoaste masinile dupa linie, fara sa le vada sigla, sau le recunoste si pe cele modificate.


Exact!!! iti arata un bmw sau un audi si daca e deghizat in corcodus... ma termina.
Uneori zice ceva de la distanta. Si noi ne chinuim sa ghicim unde e ce a zis el, ca daca a zis, 100% a si vazut-o
Stie si culorile, cand are chef si in Ro si in En, de vreo luna.


v-am trimis tabelul pe e-mail

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sept-oct2008 spune:

Capitol nou

Mergi la inceput