Licurici de ianuarie-februarie 2009 (32)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jasmi spune:

poze cu moi se gasesc tot acolo, da' inaintea alora puse azi noapte

mara multa sanatate flaviei si felicitari pt andreiut


Jasmi - de Iulia scumpa (10 februarie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Buna dimineata si de la noi,

Jasmi, Iulia e o dulceata si de aceea o pupam!

Aresa, buna faza cu Aptamilul! Acum stii ce inseamna la unii "good night"

Cami, ma gandesc la cumnata ta. Luni va fi totul bine, Dumnezeu vegheaza si stie EL cel mai bine ce este de facut!

Stai relaxata, ca eco de sold se face si la o luna si la 5 luni! Asa ni s-a zis noua. Noi am fost si la ortoped pt ca la eco nu iesisera nucleii de osificare si ortopedul a ras de mine, ca acestia apar spre 6-8 luni si ca bb e ok.

Cristi, sa nu te mai doara maseaua! Fugi la dr.

Irina, nu vazusem ca mi-ai scris de forum si de aceea te-am dat ieri buzz.

Ieri am fost la masaj anticelulitic si apoi de relaxare la un salon care e la 2 case de noi, Physiomins. A fost ok, ma mai duc dar cu abonament ca sa fie mai ieftin. Cand bb va fi mai maricica, o aduc pe kinetoterapeuta mea care are niste maini de aur si care ma relaxeaza total. Aici fac si anticelulitic si e mai dur, doar spatele si burta sunt de relaxare.

Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Neata gagici

Multumim de aprecieri pentru noa mea freza

Jasmi m-am apucat si eu de ascultat Michael...mare voce

Jasmi eu acum trebuie sa citesc lucrarea lui Mircea sa vad daca are cuvinte scrise fara diacritice sa le corectez ca apoi sa poata lista

Cristi eu pentru masea am luat nurofen si nu aveam nici o treaba.

Bee vad ca te-ai rasfatat ieri, trebuia sa imi trimiti si mie o invitatie....



votati-ne http://www.helpnet.ro/?mid=53&kinderID=372

Mami puiutului Vlad Mihai


http://www.flickr.com/photos/33042663@N07/?saved=1

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

FETELOR VA ROG NU UITATI SA NE VOTATI, MAI SUNT DOAR CATEVA ZILE

votati-ne http://www.helpnet.ro/?mid=53&kinderID=372

Mami puiutului Vlad Mihai


http://www.flickr.com/photos/33042663@N07/?saved=1

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

capul ma doare fetelor

maseaua nu mai este - de aia trebuie sa fac implant

Cristina, mama fericita de Stefan Carol (29.12.2008)

http://b1.lilypie.com/hQRfp2.png

http://s288.photobucket.com/albums/ll162/cristi_2003/CAROL/


http://www.helpnet.ro/?mid=53&kinderID=256 daca doriti sa ne votati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IRINA.C spune:

Mi-e somn...el inca doarme.Cel de la parter insa NUsi are o amica buna(ii doresc sa ramana doar cu ea): bormasina.si sa faca ce vrea cu ea, sau ce ..poate.

Ma doare capatzana..ce noutate?Am facut si erizipel...de la o muscatura de tantar din padure la nivelul gleznei am tot ..frecat --era pruriginoasa rau--si din pacate nu mai trecu, arata tipic pt erizipel, ..speram sa scap fara antibiotic dar nu prea vad cum

Dupa ce ieri ne am intors la sucul de mar cu un insucces total,mama chiar umbland cu biberonu' dp el toata ziua fara sa inteleaga ca oricum ii da ceva oxidat, nu a luat evident nici o gura dar ne-a chinuit pe aman2.Mi-am amintit de certurile noastre pe tema sa ne indopam...ce bine a fost cand a plecat...abia la 6 juma aseara.La pranz i am dat piureul de morcov: saracu am intins lingurita si s-a strambat, intors capul si cand am insistat sa simta gustul a intors capul dp lingurita sa o pape cu totul.Sper sa il tina.Mi-am luat papara de la dr mele ca de ce o tin langa cu sucurile,sa bag legume si gata.Acum ma intorc dimin la mar copt si vreau sa l mixez bine bine si la pranz supa in care adaug la mixat si pastarnacul si dc totul e bine maine si alta leguma.Asta pt ca ele zic sa le pun pe toate de la inceput mi se pare ca am gasit o formula de mijloc asa cu un ritm mai alert dar tot pe rand.La urma urmei Andreitza e micut are abia 5 luni si 10 zile

In alta ordine de idei Milupa bio de ce are MIERE???si Zahar? milupa bio cu orez de la 4 luni...dezamagire totala

Offf imi e asa dor de papacelul meu atunci cand doarme nu-i asa ca sunt canutza om sucit?

va pup ma duc sa vad de ce pute bucataria???sa fie maru copt??

ps: va rog ajutati-ma si pe mine cu idei ...eu ma ingras, am 73 kile de la 68 cand avea puiul 6 sapt.Cum inlocuiesc dulcele ca pe mine asta ma da gata????voi PRACTIC ce halitzi???

POZE BOTEZ ANDREI
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8069a40b05eaf331b3527d&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url/" target="_blank">VIDEO ANDREI
POZE ANDREI
mami cea mai fericita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crysyana spune:

buna dimineata si de la noi,
pupici la mamici si licurici
stiu ca nu am mai intrat cam demult, dar sunt terminata
Andrei e un copil tare vioi, si in ultimul timp foarte agitat, asa ca pot sa zic ca sunt tare obosita, chiar nu mai stiu de capul meu
nu stiu ce are de vreo saptamana plange non stop si nu vrea decat in brate, chiar nu stiu ce sa ii mai fac, pt ca sunt terminata si fizic si psihic ... si am o gramada de treaba, casa e vraiste, sunt rufe de spalat, calcat, mancare trebuie facuta ... dar nu are cine
Andrei nu doarme aproape deloc ziua, decat vreo 3 reprize de juma de ora si in rest maraie
am inceput si noi cu sucul de morcovi, care vad ca il accepta, desi se mai stramba cate un pic
stiu ca si voi le aveti pe ale voastre, dar chiar simteam nevoia sa ma descarc ...nu stiu, oare sunt eu nebuna? sau si voi va confruntati cu acelasi probleme?
hai va pup ca am facut varza mesajul asta ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

'neata

Hop si eu de la scarbici... da' ati scris ceva de aseara si pana azi.

La multi ani Lisa (cu intarziere)

La multi ani Robert bb de Porumbita

La multi ani Ana bb de Axis

La multi ani Ioana bb de Bleuberry

La multi ani Maya bb de Dya_Dy

Nu am mai intrat aseara ca am fost la dentist si m-a omorat: scos o masea, obturat canale la alta ... ce mai adevarata kilareala... azi noapte cine facea platoane prin casa pe la 3??? je ca ma durea de-mi venea sa ma urc pe pereti... noroc cu ketonalul ca am mai putut sa mai dorm si eu putin...

Azi pleaca mama acasa ... pt 2 zile nu va speriati (sa-l spele, calce, mancarica pt tata ramas singurel saracu') si raman singurica cu Razvi... sper sa ma descurc ca cu scarbiciul asta i-am cam pierdut obiceiurile...

Bebelusi scump foc Bladutz cum doarme el... asa a inceput si Razvi sa adoarma, adik: cu suzi in gura si peste un prosopel ceva... altfel nu merge...cel putin pt moment...

Irina bafta cu marutzul copt si cu supitza... Mami a incercat ieri sa-i dea pulpa de mar in suculetz si nu i-a placut...adevarul este ca i-a pus 3 lingurite de la inceput... poate d'aia.. luni incepem si noi cu supitza...

De mancat ce sa zic... io de cand m-am intors la munca mananc foate putin... o salata la pranz si in rest seara ce mai gateste mami peste zi... trebuie sa ma cantaresc si eu sa vedem in ce stare ma aflu

Crysyana mama nu ne incarci deloc, e bine ca te mai descarci si tu... rabdare ca trec toate si Andrei o sa revina la sentimente mai bune...

O zi usoara la toata lumea si multi



Votati-l pe Razvi http://www.helpnet.ro/?mid=53&kinderID=313

Crisspy mamica fericita de Razvan Andrei 16.02.2009


http://picasaweb.google.com/cristina.pereteanu/Razvanica#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Neata!

Nadia mea e bolnaviaora aseara si azi noapte a facut febra aproape 39, i-am pus supozitor cu paracetamol de 3 ori pana acum. In rest nu da semne de vreo boala. Vine azi dr. de familie s-o vada.

lisa LA MULTI ANI!

cami si Nadia are la fel al picioruse. Ne-a speriat dr. de familie ca e semn de displazie, dar dr. Culcer ne-a spus ca nu are fata nimic. Totusi am fost la dr. Stamate si i-am facut eco si e OK. Pentru linistea ta te sfatuiesc sa faci o eco de sold.

bebelusi la fel si Nadia, are capul in permanenta fierbinte, dar fata nu.

Vazut poze cu Iulia de jasmi. E tare frumoasa! Daca as avea baiat as cere-o de nora!

Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Naty, imi pare rau ca Nadia e bolnavioara. Sper sa se insanatoseasca repede repede!

Eu m-am necajit de dimineata pt ca bebe de 3 zile face kk mai moale, nu ca o diaree, dar mai moale decat de obicei. Eu incriminam ciclul, antibioticul care i-a distrus flora intestinala, vaccinul si azi m-am mai prins de o chestie: mancarea Alexiei facuta cu apa de la canal!!!!! In conditiile in care ni s-a spus clar sa nu folosim apa de la canal nici noi, adultii, apoi copila. E adevarat ca apa a fost fiarta, deci paramecii, e-coli sau alte organisme au fost distruse, dar clorul si celelalte substante chimice nu sunt distruse prin fierbere. Irina are dreptate ca nu asta e cauza, dar eu tot m-am suparat.

Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput