A murit Michael Jackson!!!!

Raspunsuri - Pagina 97

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alexia27

Ia uitati-va aici:

http://derekclontz.wordpress.com/2009/06/29/michael-jackson-faked-his-death-say-sources-with-comeback-tour-to-be-biggest-ever/


asa ca a inceput...cate om mai vedea acum??

Fii TU disponibil cand vrea copilul, nu-l fa pe el disponibil cand vrei tu!



Sincer, as vrea sa fie adevarat, sa-si fi inscenat moartea. Din pacate nu e. Din pacate Michael a murit si a luat cu el o parte din sufletul nostru, al celor ce l-am iubit cu adevarat si il vom iubi.
Cica traieste in Europa de est, in Ungaria...
Penibil cine a scris acest articol.
Cat despre Tomecica, ignorati-o, nu trebuie sa-i mai dam importanta, pana la urma chiar ajunge sa se creada importanta.

Criss si Alex (11.05.2003)

Printisorul meu

EMMA, printesa primaverii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina spune:

Citat:
citat din mesajul lui corinadana

Alexandra, da! conteaza... La ceremonie/priveghi e "mondial"- nu stiu cat de mondial este iar la banuti doar CA... Din toti cei ce au organizat ceremonia vad ca nici unul nu a zis ca nu incaseaza.

Don't throw with stones if you live in a glass house.

corina mama Ralucai

http://community.webshots.com/user/corinaraluca



Corina nu cred ca cetatenii LA-ului trebuie sa se ingrijoreze. In cateva zile primaria isi va incasa banii la loc. Au venit peste un milion de oameni, care au stat la hoteluri, pensiuni, au cumparat din magazine, au folosit taxi-uri si autobuze, deci asa cum spunea CNN: "economia orasului" a crescut in cateva zile. Si va ramane asa pt. multe vreme, pt.ca probabil va incepe pelerinajul la Neverland. MJ isi va plati funeraliile, chiar fiind mort. Cat despre banii pe care primaria i-ar fi cheltuit pt. saraci...sunt m.m. ca sigur ca n-ar fi donat niciodata banii, dar si aici nu trebuie sa te ingrijorezi, MJ a donat sute de milioane, cred ca a intrat si in cartea recordurilor, deci sa zicem ca in 50 de ani de viata, a donat cu varf si indesat. Consider ca este chit cu politia LA-ului, ce cetatenii si cu saracii ei. Mai mult chiar nu cred ca le putea da.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Cati sacali vor incerca sa fabrice acum stiri pe seama lui...

Michael nu mai avea nevoie de ceva pentru a fi cel mai mare. Era deja! Nu mai avea nevoie de farse si tertipuri pentru a reveni pe scena. Umplea deja 50 de scene in cateva ore - (asa de repede s-au vandut biletele la O2).


We love you forever, Michael.



Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
iubesc:www.supereva.ro Blog: http://mirelablog.supereva.ro/dblog/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Neata!

buna sau rea, mergem inainte... nu am cuvinte despre ceea ce s-a petrecut ieri la Staples Center...a fost o ceremonie asa cum trebuia sa fie...impresionanta... iar copilasii...dragii de ei... offff...

sincer...a fost un moment in care ma gandeam: ce-ar fi ca acum sa apara Michael din spatele scenei, sa rada si sa zica : 'A fost o gluma..n-am murit..sunt aici???' si sa inceapa sa cante...sigur, ar fi fost cea mai horror gluma din istoria omenirii, dar cred ca toata lumea ar fi preferat-o in locul unui sicriu acoperit cu trandafiri rosii..

tocmai citeam pe tmz.com, o chestie:

Get ready to have your mind blown. Ready? Here we go ...

-- Michael Jackson signed his will on 7/7/02.
-- Michael Jackson's memorial was on 7/7/09 ... exactly 7 years after the will was signed.
-- Michael Jackson's two biggest hits -- "Black & White" and "Billie Jean" -- were each #1 for 7 weeks.
-- Michael Jackson's three biggest albums -- "Thriller," "Bad" and "Dangerous" -- each produced 7 top 40 hits.
-- Michael Jackson was the 7th of 9 children.
-- Michael Jackson was born in 1958 ... 19 + 58 = 77
-- Michael Jackson died on the 25th ... 2 + 5 = 7
-- Michael Jackson has 7 letters in his first and last name.

ce ziceti de asta...sigur, e numerologie..dar...

offff...

*********************************************************
Andreea si Eric, cel mai dulce ingeras (9 decembrie 2007)

ERIC IN 2009...
www.onetruemedia.com/shared?p=75b19b17740aa34e16575b&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Eric la aproape 1 anisor...
ERIC
Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!


HAIDETI SA-I AJUTAM! DONATII:
SMS 858 - 2 EURO (ASOCIATIA INIMA COPIILOR)
SMS 877 - 2 EURO (FUNDATIA MEREU APROAPE)


Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanaa spune:

ca tot ai mentionat de numerologie uite un articol postat la 3 ore de la moartea lui...

Trist. Am putea crede ca atunci cand cineva are la un moment dat totul are o viata fericita. Nu acelasi lucru se vede si din astrograma lui. Dupa o copilarie destul de zbuciumata (cu 4 planete in casa a 4-a, a familiei), cu o nevoie mare de afectivitate si de siguranta (guvernatorul asecnedntului in casa a 4-a) si sensibilitate emotionala neimplinita (Luna in Pesti in patrat cu Saturn), loviturile primite de la viata si pe care nu le-a inteles, acuzatiile false (Marte, guvernator de casa a 12-a in 12 in patrat cu Uranus, Venus si Mercur) putem spera ca macar acum si-a gasit linistea. Sfarsitul lui de viata a fost ceva brusc (Uranus in casa a 4-a) datorat unor probleme cardiace (casa a 4-a in Leu) care au fost consecinta unor probleme de sanatate necunoscute (Guvernatorul casei a 8-a in casa a 6-a conjunct cu Neptun, fie renale sau datorate unui abuz de medicamente, eroare de administrare dupa cum se vede si din tranzit). Probabil ca acum se vor spune multe caci Mercur in casa a 4-a va face ca despre moartea sa se vorbeasca mult iar acel Jupiter conjunct cu Neptun va genera acele suspiciuni si acea neclaritate pe care am vazut-o acum ceva vreme in cazul actorului David Carradine. Dar probabil ca timpul le va lamuri…

Dumnezeu sa-l odihneasca.

http://blog.astrospot.ro/2009/06/michael-jackson-a-murit/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Melodia lui preferata...Smile...in interpretarea lui MJ si imaginea din filmul lui Charlie Chaplin. Divin!!

http://www.youtube.com/watch?v=WNQCeAWlTV0

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei
**************************

Emma este iubire!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

Ieri dupa masa cand veneam acasa, la coltul blocului erau cativa pusti de pe strada, au maxim 6-9 ani. Simpatici toti. Fredonau MJ si incercau sa danseze ca el, iar unul dintre ei chiar il imita binisor la cantat. Stiau versurile.....si melodiile....Chiar am ramas muta de uimire si am simtit in suflet o alinare. Fenomenul Michael se intinde si peste tanara generatie. Clar o sa traiasca vesnic, fiecare generatie o sa il duca mai departe in timp.

O sa fie multi inapti care se vor gasi sa scrie in continuare despre el. Cel putin o vreme inca. Insa ceea ce sper eu e ca micutii lui sa fie lasati in pace. Sa poata iesi pe strada fara sa fie agasati asa cum a fost el. Sa poata avea o viata normala. Sa nu ajunga sa se simta la fel de singuri ca el.
Cel mic intr-adevar seamana tare bine cu Michael. Sper sa creasca frumos si familia sa le ofere in continuare o viata de basm, asa cum Michael s-a straduit sa o faca pana acum.

Cauta si pastreaza mereu o bucata de cer deasupra vietii tale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

Eu nu imi pot aduna gandurile. Sunt la birou, cu un morman de acte in fata si nu reusesc sa fac nimic. Nici macar sa gandesc logic.

Criss si Alex (11.05.2003)

Printisorul meu

EMMA, printesa primaverii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns @lex@ndr@ spune:

Corinadana, pentru linistea ta:
Prim#259;ria ora#351;ului Los Angeles le-a cerut fanilor lui Michael Jackson s#259; doneze bani pentru a acoperi costurile excep#355;ionale ale dispozitivului de securitate implementat cu ocazia omagiului public adus artistului, transmite NewsIn.
Foto (1)
Los Angelesul le -a cerut bani fanilor lui Michael Jackson pentru a acoperi costurile de securitate Vezi Galerie Articol

"Le cerem fanilor lui Michael Jackson s#259; contribuie online #351;i s#259; su#355;in#259; acest omagiu fabulos", a declarat purt#259;torul de cuvânt al prim#259;riei din Los Angeles Matt Szabo, pentru postul american de televiziune CNN, argumentând c#259; m#259;surile de securitate ar putea costa "între dou#259; #351;i trei milioane de dolari".

"Suntem obi#351;nui#355;i s#259; organiz#259;m evenimente cu impact planetar, dar, de#351;i sunt capitala mondial#259; a divertismentului, nu suntem imuni în fa#355;a recesiunii economice", care afecteaz#259; în prezent Statele Unite, a ad#259;ugat Szabo.

Nu o sa mori de foame.

A si:
Michael Jackson a adunat #351;i a donat milioane de dolari pentru scopuri de caritate prin intermediul turneului „Dangerous World Tour” #351;i a ajutat 39 de organiza#355;ii de caritate.

Devenit superstar apreciat la nivel mondial, Michael incepe sa-si foloseasca faima in scop caritabil. In mai 1984, Ronald Regan l-a invitat pe Jackson la Casa Alba in scopul de a-l recompensa pentru munca depusa in ajutorul alcoolicilor si al dependentilor de droguri.

In 1985, Michael a facut echipa cu Lionel Ritchie pentru a compune `We Are The World`. Piesa a fost interpretata de un grup de vedete din USA pentru Africa, iar fondurile stranse de pe urma ei au fost folosite pentru flamanzii Etiopiei. Melodia s-a vandut in peste 20 de milioane de exemplare.

Michael a lasat in urma o avere uriasa, la care ravnesc toti membrii familiei. Potrivit unui testament din 2002, bunurile lui Michael Jackson vor fi impartite intre mama sa, cei trei copii ai lui si mai multe fundatii de caritate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicel spune:

Am privit si noi ceremonia de aseara, si daca reusisem sa ma abtin din plans, la final cand a vorbit fetita lui Michael, pur si simplu nu m-am mai putut abtine.

Si dupa ce s-a terminat ceremonia, am avut placuta surpriza sa vad ca aici la tv, austriecii sa faca o editie in memoriam Michael Jackson, unde la sfarsit au dat aproape tot concertul lui de la Bucuresti, din 92.
Te iubim Michael! Mi-e foarte greu acum sa ascult melodiile tale, pt. ca imi vine tot timpul sa plang.

Mergi la inceput