A murit Michael Jackson!!!!

Raspunsuri - Pagina 62

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Am fost in vacanta o saptamana si a fost asa...dulce-amar gustul, mi-a zburat gandul tot timpul la Michael (era si imposibil de altfel, inca tine prima pagina a ziarelor si stirilor tv). Inca doare rau plecarea lui dintre noi...

Am urmarit repetitiile, nu stiu daca s-a scris deja dar am inteles ca cei de la AEG planuiesc sa scoata pe dvd inregistrarile, stiti ceva sau e doar zvon? Se aude ca au inregistrari de aprox 2 ore.

De asemenea am inteles ca mai multe clipuri de la repetitii vor fi transmise marti in timpul memorialului.

--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

Cu siguranta se va scoate un dvd cu ceea ce au filmat la ultima repetitie. Nu lasa ei neexploatata o asa treaba (ma refer la cei care organizau concertele).
Chiar abia astept sa scoata dvd-ul ca sa vedem totul, nu doar cateva secvente. Din cele cateva minute pe care le-au dat publicitatii cred ca va fi ceva super, la fel ca fiecare aparitie a sa.

Si apoi asteptam cu interese piesele compuse si nelansate. O alta mare surpriza pe care ne-a lasat-o. Macar asta sa mai indulceasca putin plecarea lui...

Cauta si pastreaza mereu o bucata de cer deasupra vietii tale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

Asa este OANA,mi-ar fi placut sa-l strang in brate,sa simta ca este cu adevarat iubit,sa stie ca pt noi a insemnat enorm ce a facut in viata asta,offffff,ce greu trebuie sa-i fi fost....foarte frumos spus HANNEN...ma uitam ieri la CNN,au facut o analiza a vietii lui,ultima realizare despre el...foarte frumoasa si obiectiva ,zic eu...asa este,televiziunile americane sunt la inaltime,incep tot mai mult sa arate ce ar trebui...desii nu evita sa spuna si uraciunile din viata lui,insa pana la urma au fost,dar imi place ca puncteaza NEVINOVATIA lui..muzica va dainui pt totdeauna...a fost si va ramane KING OF POP



Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004)
Pozele noastre aici... http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001
...sau aici...
http://community.webshots.com/user/CRISMIR100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

ceva inedit:

http://www.youtube.com/watch?v=vMcYrrudAT0&feature=related

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns z333 spune:

am gasit niste poze cu michael si primii doi copii..eu nu le stiam..ce dragalasi erau aia mici in pozele alea

http://forum.desprecopii.com/forum/post.asp?method=Reply&TOPIC_ID=139121&FORUM_ID=1

R.I.P Michael!!! You'll always be in my heart

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vianne spune:

Citat:
citat din mesajul lui hannen

Acum descarc colectia de 5 CD-uri de pe link-ul care s-a dat aici la subiect.Apoi tre` sa aflu cum sa le descarc in telefon.Ceva idei?

In alta dezordine de idei,citeam pe net ca desi adevarul a inceput sa iasa la iveala in legatura cu acuzatiile care i-au fost aduse ,sunt oameni care inca il cred vinovat.
si-am stat asa pe ginduri ,am realizat ce simt eu o persoana neutra si mi-am imaginat ce a simtit Michael.Da,intr-adevar este o situatie care te poate distruge.Este ceva de care nu vei putea scapa niciodata,un stigmat de care oricit vei incerca,nu te vei putea ascunde pt. ca oamenii nu iti vor da voie.Iti vor aminti pe orice cale .
Pt. ca oamenii sunt rai,invidiosi si pt. ca unora le place sa faca rau!Pt. ca oamenii te judeca dupa ce "ai" sau dupa ceea ce isi imagineaza ei ca ai.Nu se vor gindi ca desi esti un STAR,esti si tu doar un OM.Pt. ca oamenii nu se uita la tine,la sufletul tau,nu vor sa te cunoasca!Pt. ca oamenii cred ca stiu tot despre tine doar pt. ca ti-au auzit numele sau pt. ca ti-au ascultat melodiile si au vazut valul de admiratori care te-au adulat.Cu alte cuvinte ai tot,bani,faima,femei care lesina cind te vad...esti fericit

Am incercat sa ma transpun cumva in pielea lui .Ce a simtit ,ce a gindit,de ce a ajuns sa-si doreasca amnezie,somn lung ...fara dureri fizice sau psihice.
Probabil ca o imensa durere!
Durerea ca ai fost "tradat" de ceea ce ai crezut pur si inocent.(copii sunt puri si inocenti,ei nu-ti pot face rau,ei nu mint,doar in preajma lor pot sa fiu eu insumi!-Michael Jackson)
A aflat ca si copii pot minti!cu toate acestea nu a incetat sa-i iubeasca.
Chiar daca procesele s-au sfirsit (unul platind pt. ca nu a mai suportat calvarul ,pt. ca avocatii lui convinsi de nevinovatia lui l-au sfatuit sa o faca doar pt. ca juriul insetat ar fi muscat din el tot din aceleasi motive -celebritate,bani...dar si rasiale)El prea fragil sa mai indure ,i-a ascultat.A facut tot posibilul ca acest cosmar sa ia sfirsit.cine nu ar fi facut??
Pe de alta parte,ce parinte normal la cap s-ar fi multumit cu bani daca intr-adevar copilul i-ar fi fost molestat???concluziile le pot trage singuri asa cum am zis,oamenii normali la cap.
Dar oare durerea a disparut?chiar daca ai fost gasit nevinovat,chiar daca acuzatorii au iesit la rampa si au recunoscut ca au mintit.

Nu,nu a disparut.E tot acolo,in noptile cind incerci sa dormi si nu poti.E tot acolo,in bratele care ti-au fost invinetite si in umerii disclocati de cei care sunt desemnati "to protect and serve".
Nu,durerea e tot acolo!E pe fiecare pagina a ziarelor,in stirile televizate.Se face tot posibilul ca sa-i fie alimentata omului setea de singe,de mizerie,de scandal!Oamenii iubesc scandalul si birfa!

E tot acolo pt. ca inca 72% din po****tie inca te crede vinovat!
Mass media!Mass-media te face faimos !Mass-media te afunda in mizerie.
Mass-media iti da,si mass-media iti ia!Iti ia si sufletul!

Ce iti ramane de facut?Poti sa ignori?Poti sa pretinzi ca nimic nu s-a intimplat?
Poate!
Poate ai putea daca nu ti-ar fi reamintit pe orice cale posibila,la orice ora posibila!
Poate ai putea daca nu ti-ar pasa!Daca nu ti-ar pasa de oameni!
Poate ai putea uita daca nu te-ar lovi acolo unde te doare cel mai tare,in suflet!Pt. ca sufletul iti este copil si ca in sufletul tau iubesti copiii mai mult decit orice pe lume.

Dar nu,tu nu esti unuia caruia nu-i pasa!Nu esti puternic ,nu poti infrunta atita rau!Nu te poti apara,nu-ti poti striga nevinovatia!nu poti pt. ca nu-i asa,tu ai bani!Iar banul te scoate din orice,ai bani,esti fericit...deci NU nevinovat.nu vei fi considerat nevinovat,vei fi considerat doar fericit ca ai bani sa platesti...sa-ti platesti "nevinovatia"
Ce-ti ramane de facut?Evadarea!Evadarea in ceva ce ti-ar lua durerea,memoria,amintirile!Ceva ce ti-ar aduce un somn lung si linistit.Fara fantomele trecutului!



Hannen mamica de trei printzese Amira Israa Inas


I want to tell the world... a Story

Occupation 101: Voice of the Silenced Majority

The Future`s So Bright I Gotta Wear Shades

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson




Hannen, foarte frumos ai scris... Sa stii ca si eu exact asa am simtit.. M-am gandit la durerea lui, ce-o fi fost in sufletului lui.. Pe noi ne doare cand un prieten ne tradeaza..dar el cum s-o fi simtit cand toata lumea l-a tradat???? Tare, tare trist!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

MTV difuzeaza acum concertul lui Michael de la Bucuresti din 1992. De asemeni concertul mai poate fi vazut pe www.mtv.ro sau www.stirileprotv.ro .

Criss si Alex (11.05.2003)

Printisorul meu

EMMA, printesa primaverii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

interesant:

http://www.mtv.com/videos/news/406521/michael-jackson-collaborated-with-william-and-akon.jhtml#id=1614746

Michael Jackson Collaborated With Will.I.Am And Akon
Unreleased tracks recorded by Michael Jackson are from throughout the singers life, according to Tommy Mottola. (7.2.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Citat:
citat din mesajul lui danielac

ceva inedit:

http://www.youtube.com/watch?v=vMcYrrudAT0&feature=related




Cat de frumos era acolo, mai ales in secventele sub ploaie...

--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Nu stiu daca s-a mai postat, iertare daca da, imi place tare versiunea asta cu Britney la The Way You Make Me Feel.



--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Mergi la inceput