A murit Michael Jackson!!!!

Raspunsuri - Pagina 60

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

Citat:
citat din mesajul lui danielac

Extraordinar:

http://www.youtube.com/watch?v=PqlpX0O6ZPk




FARA CUVINTE,cat de frumos dansa...si arata asa de bine aici,la vremea aia...



Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004)
Pozele noastre aici... http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001
...sau aici...
http://community.webshots.com/user/CRISMIR100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexia27 spune:

Dana: vacanta placuta, si nu, nu o sa lasam topicul sa se duca...

Fetelor, voi ce ati auzit ca o sa intample cu Neverlandul? Asa mi-ar placea sa il rascumpere familia si sa il faca muzeu MJ...

Eu l-am intrebat ieri pe al meu daca nu avem vreo 70 mil de$ rataciti in vreun cont sa cumpar eu NEverlandul...

Tot ieri: de cand s-a dus Michael ma vede fie-mea ca sunt vesnic trista si fara chef, si vine ieri la mine si incepe sa imi traga de colturile gurii in sus, sa ma faca sa zambesc...i-am spus ca nu sunt suparata pe ea, sunt trista pentru Michael.
ea: unde e Michael?
eu: a plecat mami...
ea: si Eileen e trista ca a plecat Michael


Fii TU disponibil cand vrea copilul, nu-l fa pe el disponibil cand vrei tu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Citat:
citat din mesajul lui cory_box

Citat:
citat din mesajul lui luminitaguba

si mi-am amintit ce zicea talismanul la o emisiune..ca numai michael putea sa faca o multime de oameni sa tipe si sa aplaude doar printr-o simpla miscare de palarie..nici nu era nevoie sa se miste si lumea era in extaz..

R.I.P Michael!!! You'll always be in my heart


da, am vazut si eu chestia asta.comentatorul povestea ca a intrat Michael si a stat nemiscat vreo 2 minute (nu stiu exact, nu vreau sa zic vreo prostie, dar ei cica au cronometrat); in timpul asta publicul il sorbea din ochi intr-o liniste perfecta, si doar la schimbarea capului de la stinga la dreapta lumea a fost in delir total.asta inseamna celebritate.


Neata fetelor! neavand somn si avand inca putin timp am intrat o fuguta pe aici. Multumesc pt urarile de vacanta

Cory_box cred ca te referi mai sus, la inceputul concertului din '92 din turneul Dangerous unde asa isi facea inceperea, demential!!! Dupa ce ca iesea DIN SCENA cu explozii si artificii, statea apoi inlemnit cateva minute...si intorcea doar capul si cei de pe stadion tipau de mama focului. Am dvd-ul si am studiat chestiile in amanuntime.

Uite aici:




Numai si prin modul de punere in scena al concertelor si era un inovator!




Dana mama lu' Radu Stefan




Hobby

**************************************
www.youtube.com/watch?v=S4s16pzRYqU" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and make a Change"

"Man in the Mirror" - Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Inca ceva si gata (deocamdata ): azi noapte l-am tot visat (probabil si din cauza ca m-am uitat mult la el aseara dansind) si dansa, era fericit, asa cum il stim pe scena toti...si imi rasunau in minte numai versurile de la Childhood Si pasajul din filmuletul pus aseara unde el spunea ca cel mai sincer cantec despre el (si avea lacrimi in glas cand spunea asta) este Childhood.

Intr-adevar, are versurile atit de clare, sincere si simple....el chiar se explica acolo si nu a fost crezut Ce pacat...

Si, ca sa nu plec cu un gand trist despre Michael mi-am amintit o faza de cand a venit in Romania si, conform protocolului, s-a intalnit cu Iliescu (ce combinatie ) care il tinea "prieteneste" de cot pe Michael (vroia sa il tina de brat, dar nu se lasa deloc MJ ). Si apoi, parca a doua oara cand a fost in '96, s-a intalnit cu Stolojan care i-a spus la inceputul discursului : "Draga domnule Michael"

Eu mi-am propus sa ma gandesc numai optimist la Michael de-acuma (fac eforturi), sa nu il mai "jelesc" atita, sufletul lui trebuie sa aiba liniste acolo unde se duce, nu trebuie regretata plecarea lui intr-atit pt ca ii facem rau, nu il ajutam.
Sa ne bucuram de ce a facut, atit de genial, pentru noi toti si sa ni-l amintim frumos si sa ne rugam pentru linistea lui acolo intre ingeri

De exemplu, asa :




Pup fetelor si spor la scris!


P.S. Editez: A "naibii" Naomi cat a pipait...nu se mai satura










Dana mama lu' Radu Stefan




Hobby

**************************************
www.youtube.com/watch?v=S4s16pzRYqU" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and make a Change"

"Man in the Mirror" - Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Citat:
citat din mesajul lui cory_box

uitati ce a aparut acum pe prima pagina de la yahoo :


http://news.yahoo.com/s/ap/20090703/ap_en_ot/us_michael_jackson


Ieri la stiri spuneau ca acelasi Propofol e cel ce a provocat si moartea baietelului de 3 ani, cel care a fost anesteziat la CMU. Am crezut ca trag ei stirea de par spunand ca e acelasi medicament ca in cazul lui MJ dar vad ca si pe yahoo se confirma asta...

Cat despre dansurile lui, ieri am vazut o frantura dintr-un interviu dat de Marcel Avram(fost impresar, cel ce l-a adus in Ro) in care spunea ca inainte de concerte ii tot spuneau sa vina sa repete dansurile cu dansatorii si ca el, MJ, spunea "nu eu trebuie sa repet, ei trebuie sa invete". Si apoi, cu 2 saptamani inainte venea si el la repetitii si era perfect, facea totul ca la carte ca si cum ar fi repetat coregrafia cu dansatorii de 1000 de ori pana atunci....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

ce sa mai.. e FOREVER THE BEST!! eu una ma bucur ca am fost contemporana cu el! un performer, un showman adevarat!!

ia sa faca asa ceva asa-zisii artisti din ziua de azi.. mai ales zecile de pipitze, aparute ca ciupercile dupa ploaie, care canta datorita calculatorului, ca live - nexam!! ca sa nu mai vb de dans..

pai frate omul asta dadea tot din el pe scena.. si cantat si dansat si tot ce vrei..

offf!!!



Mihaela, mamik fericit de Andra - 29 martie 2008

Pozici
www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul anisor
Povestea americancei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5211d37ef93faf418fe040&source=category&category_id=all" target="_blank">Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexia27 spune:

ACESTA este Michael. Aceasta a fost misiunea lui pe pamant.

Ascultati-l primele doua minute inainte sa inceapa cantecul.






Fii TU disponibil cand vrea copilul, nu-l fa pe el disponibil cand vrei tu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Just beautiful:

http://www.youtube.com/watch?v=5CfskGi1RBk



*********************************************************
Andreea si Eric, cel mai dulce ingeras (9 decembrie 2007)

ERIC IN 2009...
www.onetruemedia.com/shared?p=75b19b17740aa34e16575b&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Eric la aproape 1 anisor...
ERIC
Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!


HAIDETI SA-I AJUTAM! DONATII:
SMS 858 - 2 EURO (ASOCIATIA INIMA COPIILOR)
SMS 877 - 2 EURO (FUNDATIA MEREU APROAPE)


Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yoannamarie spune:

Aseara, venind spre casa, in masina, ascultam, in surdina radioul... De fapt.."ascultam" e mult spus...Eram cu gandul, in cu totul alta parte... Nici pe sot nu-l bagam in seama... Radioul doar "lalaia"...aiurea, de lene sa-l inchidem.... Si am auzit, ca prin vis, acordurile de inceput ale piesei... Am tresarit... Recunosc...de mult nu o mai auzisem...de mult nu o mai ascultasem... REGRET!!!
M-am trezit, cu volumul dat la maxim si cu lacrimile siroind pe obraz...
A fost o reactie si un sentiment pe care doar el, THE KING OF POP, poate sa le starneasca, poate sa le ofere...

De aseara...si, pana in prezent...nu ma mai satur sa o ascult... A "blocat" o stare de nedescris...in sufletul meu...

www.youtube.com/watch?v=-uIJdGXUINM" target="_blank">THAT'S WHAT I AM TALKING ABOUT

Reast in peace, Michael Jackson!
Enjoy your peace!

Flowers, tears and respect! For you!


Everyone else just seems fake!




www.mytickerz.com/tickers/g5982ekrufgklo7y.png" target="_blank">Maria-Elena, un vis devenit realitate!


Mitzu si...perlutzele...

Ioana, mami de Maria-Elena, alintata, Mitzu ( 5 septembrie 2006 )


De prin viata...adunate! ""

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yoannamarie spune:

Savurati, SI din acest LIVE:


http://www.youtube.com/watch?v=yNzcMBd_KOQ

De mare exceptie!!!

www.mytickerz.com/tickers/g5982ekrufgklo7y.png" target="_blank">Maria-Elena, un vis devenit realitate!


Mitzu si...perlutzele...

Ioana, mami de Maria-Elena, alintata, Mitzu ( 5 septembrie 2006 )


De prin viata...adunate! ""

Mergi la inceput