A murit Michael Jackson!!!!

Raspunsuri - Pagina 51

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cory_box spune:

m-am uitat si eu la repetitiile pentru concert.si nu stiu.o fi autosugestia de vina, or fi costumele (care nu erau glamour), habar n-am, dar mi s-a parut obosit, iar miscarile cam robotizate.poate asa o fi fost scenariul, cine stie.in rest, per total arata ok, si deloc de 50 de ani (poate de 30), asta-i sigur.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexia27 spune:

Danat, Cory, acum am vazut si eu filmuletul de la repetitii (eu sunt cu 4 ore inaintea voastra, asa ca pierd multe chestii amuzante cat dorm). Ma gandesc ca totusi era vorba de repetitii, nu dadea tot din el ca la un concert. Imi imaginez ca se concentrau pe sincronizarea miscarilor, pozitia pe scena, chestii din astea...de aici si senzatia ca era obosit...zic si eu...

Fii TU disponibil cand vrea copilul, nu-l fa pe el disponibil cand vrei tu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Salut,salut!
Da, si eu am zis ca pare putin obosit dar la fel ca alexia m-am gindit ca poate din cauza ca erau doar repetitii.sigur nu era asta tot ce avea el mai bun de dat!Erau doar repetitii,pe cind live-ul el il traia intens.Oricum,nu parea pe moarte!

Acum si eu despre Freddie,Elvis...altii mari ,normal ca ne plac tuturor si ii ascultam cu placere ,dar ce sa fac daca Michael a fost prima mea dragoste.Nu trebuie sa fii contemporan ca sa admiri pe cineva ,totusi atunci cind esti contemporan unui artist...e mai greu.

Vroiam sa mai zic ceva dar am uitat.

Hannen mamica de trei printzese Amira Israa Inas


I want to tell the world... a Story

Occupation 101: Voice of the Silenced Majority

The Future`s So Bright I Gotta Wear Shades

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

L-am ascultat putin pe Mat Fiddes.A vorbit frumos si mi-a placut ca a specificat ca Michael nu a fost homosexual ,ca a fost nevinovat de toate mizeriile de care a fost acuzat si ca avea o iubita.
Ma gindesc acum la ea,saraca!

Hannen mamica de trei printzese Amira Israa Inas


I want to tell the world... a Story

Occupation 101: Voice of the Silenced Majority

The Future`s So Bright I Gotta Wear Shades

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexia27 spune:

Hannen, uite, acum pe CNN discuta cu un alt medic al lui MJ...se pare ca inca din 1995 avea o tulburare de somn si avea medic anestezist cu el in turneu.

Cica si debbie Rowe isi baga coada in procesul de custodie...ma rog, inca nu s-a hotarat definitiv dar se gandeste.

Fii TU disponibil cand vrea copilul, nu-l fa pe el disponibil cand vrei tu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexia27 spune:

Hai mai...iti dai seama, omul avea o problema de mai mult de 10 ani...chiar NIMENI nu a fost in stare sa-l duca la detox? Evident ca el a refuzat, orice addict refuza initialsi neaga problema...dar familia aia iubitoare, iubita, prietenii? Ce pazeau?

Fii TU disponibil cand vrea copilul, nu-l fa pe el disponibil cand vrei tu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

Nu cred ca era vorba de dezintoxicare...el avea probleme din cauza stresului si altele de genul...adica avea insomnii din cauza de stres...mi se pare normal ca la asa nivel de spectacole si viata tumultoasa ce avea sa aiba si stres...de aici nevoia de medicamente...probabil a ajuns la un nivel alarmant..sunt sigura ca i-au zis si prietenii si cei din familie care-l iubeau sa renunte....dar cred ca altfel nu putea face fata la tot ce era in jurul lui....am intels ca s-a si agravat dupa procesele din ultimii ani...nu stiu de ce dar si Elvis a avut aceleasi probleme...incredibil...oamenii acestia care noua ne aduc atata bucurie prin cantecele lor si prezenta scenica,de fapt nu sunt chiar asa de fericiti si de fapt este obositor si stresant sa faci asa ceva...abia acum mi-am dat seama cu adevarat ce viata duceau iei,trist...si cand ii vad ultimele repetitii,offfffff,cat ar mai fi putut canta,ce pacat

Important este ca MJ va ramne in inimile noastre pt ce a facut de-a lungul vietii,pt cantece,pt dans,pt partea umanitara...eu asa il vad,O MARE PERSONALITATE!




Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004)
Pozele noastre aici... http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001
...sau aici...
http://community.webshots.com/user/CRISMIR100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felix76 spune:

Fetele, melodia Smile ati ascultat-o? Are o voce ingereasca!



Pot ... pentru ca eu cred ca pot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Pai da, gandindu-ma la faza aia din clip cand spune ca uraste sa faca turnee, iar reporterul ii zice sa indulceasa un pic fraza, ca e prea dura, si Michael ii da replica: "Dar asta e adevarul! Urasc sa merg in turnee, trec prin iad..." va dati seama ce ii ajunsesera toate pina la os?
Artistii astia mari, geniile astea rare, sunt si ei, totusi, oameni! Pina la urma, dupa atitea mii de ori cantate aceleasi melodii, ajungi sa o faci automat, chiar daca te transpui in momentele acelea pe scena si dai totul din tine si devine o vraja, apoi esti istovit, esti un om stors, si totul se reduce ca si la un job. Foarte bine platit, unde esti extrem de apreciat, iti place ce faci, dar e foarte foarte obositor si te insingureaza.
Cred ca de aceea, din atita stress ajungi sa ai (cel putin) tulburari de somn. E ingrozitor, totusi!
Dupa ce l-am vazut spunand asta, ma uitam la alte concerte si pur si simplu fanii cu mainile in sus de bucurie, mi se pareau ca niste hiene care incearca sa smulga parti din el (din dragoste, of corse). Fiecare obtinea ceva din el, din energia lui, si atunci, lui ce i-a mai ramas?






Dana mama lu' Radu Stefan




Hobby

**************************************
www.youtube.com/watch?v=S4s16pzRYqU" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and make a Change"

"Man in the Mirror" - Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Spunea cineva deunazi, nu mai stiu exact cine, scuze, ca are acum numai muzica lui MJ pe ipod. As vrea si eu niste melodii mp3 daca aveti, imi puteti da si mie? Ca maine plecam in concediu si as vrea sa imi iau pe telefon sa il ascult cand am eu chef, sa nu depind de cd-uri pe care le-as putea asculta doar in masina.

Scuze de off-topic.







Dana mama lu' Radu Stefan




Hobby

**************************************
www.youtube.com/watch?v=S4s16pzRYqU" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and make a Change"

"Man in the Mirror" - Michael Jackson

Mergi la inceput