A murit Michael Jackson!!!!

Raspunsuri - Pagina 45

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:


Fetelor, ascultati versurile, cititi versurile, urmatoarei piese:



Melodiile lui erau strigatul lui catre noi.


Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
www.desprecopii.com/info.asp?id=1443" target="_blank">Cum ne-a schimbat diabetul viata

Copilasi din 2002
Scorpiutze

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Fie-ti ingerii aproape, Emma, licurici scump !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crialex06 spune:

Si eu m-am trezit azi cu ochii umflati de plans...am plans in timpul concertului,am plans cand am vazut documentarul,cu toate ca l-am mai vazut de zeci de ori,plang si acum cand ii ascult muzica...ma doare atat de rau,parca din ce in ce mai rau,numai cand ma gandesc cat a suferit in viata asta...si cat era de bun,de cald,de sensibil,plin de dragoste si afectiune pentru toata lumea,un copil prins intr-un corp de adult,un copil pe care nimeni nu a reusit sa-l inteleaga,copilul care nu a crescut niciodata...Peter Pan.
Aud intr-una vorbele lui..."I am Peter Pan" si plang din nou.
Mi-as dori din suflet sa apara si sa spuna ca totul a fost o inscenare,o strategie de marketing,o gluma proasta,orice...

Cat despre inmormantare,cineva de aici spunea ca cel mai bine ar fi sa participe la funeralii doar familia si prietenii care i-au fost aproape tot timpul.Cine i-a fost aproape???Care au fost prietenii lui,cu adevarat prieteni???Chiar el a spus intr-un interviu ca isi poate numara prietenii pe degetele de la o mana.
Iar familia lui,cum bine a spus cineva mai sus,era formata din copii si fani,caci ei au fost singurii care l-au iubit cu adevarat.

Nici macar mama si sora lui,Janet,dupa parerea mea,nu i-au fost aproape,nu au facut nimic pentru el.Daca el era cu adevarat dependent de calmante si analgezice,sut sigura ca ele au stiut si ar fi trebuit sa faca orice pentru a-l vindeca de aceasta dependenta.
Stiau cat de mult isi iubea copiii,ar fi putut sa-l ameninte ca vor cere custodia copiilor,orice numai sa-l faca sa mearga la un centru de dezintoxicare,orice numai ca sa-l vindece si sa-i aduca din nou zambetul acela superb pe fata si sclipirile din ochi.

Am scris o gramada,dar sunt atat de trista...daca as fi stiut ca ar fi suferit de o boala incurabila si nu s-ar fi putut face nimic,poate ca m-as fi resemnat si as fi trecut mai usor peste asta...dar asa pur si simplu,nu pot sa inteleg.

Ah,si vorbea cineva mai sus de varsta...eu am 22 de ani,si cu toate astea,l-am iubit din tot sufletul,si va ramane pentru totdeauna in inima mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Citat:
citat din mesajul lui Amina_Marina

Eu c-o prietena de-a mea, bocim amandoua la telefon de zici ce nea- fost sot. As vrea sa nu fie asa, ci sa -si fi facut operatie estetica , si sa fi fugit undeva sa nu mai stim de el.Dar cel putin sa traiasca .

.............................................
Doi Trandafiri Albi,
in Rasaritul Primaverii.
...........................
"The kingdom of God is inside you and all around you, not in buildings made of stone.... Break a piece of wood and I am there... lift a stone and you will find me."


















Hehe,din categoria de mai sus si cu riscul sa-mi mearga buhul pe forum ca la popa ras,barbatul a luat fraiele bucatariei .A fost la cumparaturi si mi-a luat doo borcane imense.Acum pune castraveti la murat
Pai daca`i lasa in baza mea se cloceau linga frigider asa cum s-a clocit si varza chinezeasca de`o aruncai ieri.Bai,mirosea in bucatarie de-ti muta nasul si io nu stiam de unde,hehe,varza mea intrase in putrefactie...m-am timpit de tot.

Hannen mamica de trei printzese Amira Israa Inas


I want to tell the world... a Story

Occupation 101: Voice of the Silenced Majority

The Future`s So Bright I Gotta Wear Shades

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unombun spune:

si eu l-am visat azi-noapte.Era linistit,vesel,glumet...offf.Aseara la mihai morar era un invitat care spunea ca l-a cunoscut pe Michael si ca era un om absolut normal,fara exagerari.
Pe zi ce trece ma gindesc ce de dusmani a avut el,l-au lucrat sistematic si au supt bani de pe urma lui.Iar el a fost asa bun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns z333 spune:

ati vazut ce penal e bashir?..cum dracu isi permite sa se arate indurerat de moartea lui michael, cand l-a calcat in picioare??..abia acum are mustrari de constiinta?..numai pumni in gura i=as da

http://www.youtube.com/watch?v=-2ZnggVanrc

R.I.P Michael!!! You'll always be in my heart

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

La www.profm.ro/" target="_blank">ProFM s-a lansat o statie radio online dedicata in totalitate lui Michael Jackson.
Au si o www.profm.ro/michael-jackson/stiri-michael-jackson/adu-omagiul-tau-lui-michael-jackson-4598770" target="_blank">pagina unde cei ce l-au iubit pe Michael Jackson ii aduc un omagiu.

Iata un montaj minunat realizat pe melodia "Unbreakable":






Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
www.desprecopii.com/info.asp?id=1443" target="_blank">Cum ne-a schimbat diabetul viata

Copilasi din 2002
Scorpiutze

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Fie-ti ingerii aproape, Emma, licurici scump !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory_box spune:

hannen : "Michael mania" e cumva normal sa nu fie inteleasa de cei de 20 de ani.sa ma explic de ce.de ex.Elvis imi place (bine acum nu ma dau pe spate dupa muzica lui-o fi si genul de vina, nu zic), pot sa inteleg si isteria care a creat-o cu stilul lui frenetic si pantalonii aluzivi (cum zicea un critic), et., etc., dar pe mine personal e departe de a ma emotiona.e valabil si pt. Beatles si altii.cred ca e si din cauza ca nu am fost in pas cu ei.pe Michael dupa Thriller, care a facut istorie, il asteptai cu sufletul la gura sa scoata altceva.imi amintesc si acum ce vrajita ascultam remember the time, ca prima data cind am vazut clipul am uitat si sa ma pun pe canapea.am ramas in picioare cu ochii pironiti in televizor.schimbarea fizionomiilor din final o stiam pe de rost.nu are rost sa mai scriu ca toate astea le stiti si voi.
si eu am crezut ca adorarea starurilor trece cu teribilismul virstei.bine, ceva a trecut (faza cu posterele ca nici nu mai e in voga), dar a ramas in schimb ceva mult mai profund.care nu tine de virsta.sau asta sa fie oare din cauza ca ai ramas tinar ?!.sa nu uitam ca Michael era copil si la 50 de ani.si ati vazut ca el avea la neverland un parc de distractii, un zoo, se dadea cu masinutele, se juca diverse jocuri, etc.cam astea erau lucrurile care ii faceau lui placere si era frumos ca era asa.
si pot sa zic ca am o mare tristete, dar si o satisfactie malitioasa ca am trait in acelasi timp cu ascensiunea si succesul unui megastar si nu va mai fi altul ca el.un critic de muzica a dat explicatia ca acum muzica se indreapta spre segmentul de nisa.eu habar n-am ce-i aia, nu ma pricep sa spun decit ceea ce simt, si simt ca da, nu va mai fi altul ca el.cum zicea Michael, from the bottom of my heart.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory_box spune:

anina_n: si eu am dat acelasi videoclip cu tine (si tot with lyrics).ma bucur ca-ti place, chiar ma miram ca nu a fost prea mediatizat (ma refer la prison version) si nici ca lumea nu vorbeste prea mult de el (inclusiv pe forum).pt. ca mie mi se pare cel mai superb (scuze de pleonasm, dar am simtit nevoia).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns z333 spune:

fetelor nu stiu daca v-am spus si voua( pe alt topic le-am povestit fetelor), pentru ca ma gandeam ca o sa credeti ca-s cu capul..dar vad ca nu=s singura extrem de afectata asa ca va povestesc..in prima zi cand am aflat de moartea lui michael am fost devastata( intamplator era si ziua mea de nastere, prin urmare a fost degeaba )..de atunci au inceput cosmarurile..in prima noaptea( vineri seara) l-am visat pe prietenul meu mort, a doua noapte l-am visat pe michael in cosciug la mine in casa( era f alb la fata, avea ochelari de soare si era imbracat in alb sau crem) si eram extrem de disperata in visul meu ca ma gandeam de ce trebuie sa il vad eu asa, eu vreau sa mi-l amintesc plin de viata..cred ca am si plans ptr ca m-am trezit cu fata umflata...duminica si luni iar l-am visat, dar era viu, eram undeva la un concert parca..de marti nu am mai visat nimic..

R.I.P Michael!!! You'll always be in my heart

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

http://www.tabu.ro/articol_4858/uri_geller_catre_michael_jackson_o_sa_mori.html






Dana mama lu' Radu Stefan




Hobby

**************************************
www.youtube.com/watch?v=S4s16pzRYqU" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and make a Change"

"Man in the Mirror" - Michael Jackson

Mergi la inceput