A murit Michael Jackson!!!!

Raspunsuri - Pagina 43

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crisiacob spune:

Nu ma pot opri din plans! S-a terminat concertul si am realizat ca lumea parca s-a oprit in loc odata cu moartea lui. Atata bucurie ne-a adus omul acesta...odata cu el ne-am trait anii adolescentei, am iubit, am urat, am dansat, am plans.
DUMNEZEU SA TE ODIHNEASCA IN PACE MICHAEL!
Si sper ca acolo sus sa simti dragostea si linistea de care nu ai avut parte in mirifica ta viata pe acest pamant!
Te iubim Michael si o sa ramai vesnic in sufletele noastre!


Floricel & comp.(D.N. 09.09.2004)


Traieste azi ca si cum ar trebui sa mori maine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crialex06 spune:

Acum canta impreuna cu ingerii...un inger printre ingeri.
Un om prea bun pentru lumea in care traim,un om care ne-a daruit atatea si nu a cerut nimic in schimb.

Odihneste-te in pace,suflet cald si bun,caci noi nu te vom uita niciodata,vei ramane pentru totdeauna in inimile noastre.

Nici eu nu ma pot opri din plans...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

Ce rau imi pare ca nu am putut vedea concertul din 1992.. dar macar acum pot sa ma uit pe Protv sa vad documentarul ala..

cat am putut am vazut si ce s-a dat aici pe posturile de tv.. uff... nici nu vreau sa ma gandesc cum o sa fie la inmormantare..

Youtuburile alea cu funniest moments sunt super, si cel mai mult imi place faza cand zice de turneu, ca nu ii place si cand ii zic producatorii sa faca sa sune pozitiv cu asa o inocenta zice "i love to tour" .. offff..



Mihaela, mamik fericit de Andra - 29 martie 2008

Pozici
www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul anisor
Povestea americancei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5211d37ef93faf418fe040&source=category&category_id=all" target="_blank">Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Acum incepe pe pro un interviu cu Michael.

Dumnezeu sa-l odihneasca!

www.flickr.com/photos/bijuteriiunicat/" target="_blank">Creatiile mele


Andreea mama de Filip si Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

Doamne cat a suferit din cauza lui taica-su.. e normal sa se identifice cu Peter Pan..

Mihaela, mamik fericit de Andra - 29 martie 2008

Pozici
www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul anisor
Povestea americancei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5211d37ef93faf418fe040&source=category&category_id=all" target="_blank">Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Pe zi ce trece sint tot mai afectata de moartea lui! Eu nu sint chiar innebunita dupa muzica pop, dar pe el l-am ascultat cu placere si l-am considerat intotdeauna un mare dansator si artist! Acum am descarcat si eu colectia si il ascult, iar copiii mei danseaza pe muzica lui. Agata il stia de mult, ca a avut revista de patinaj pe muzica lui doi ani la rind si il imita prin casa. Si m-a intrebat pe ce muzica va mai dansa de acum la patinaj, ca parca dintre toate, pe a lui dansau copiii cel mai bine.

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexia27 spune:

Oh fetelor, oh fetelor, azi noapte l-am visat...Era la procesiunea organizata la Neverland pentru ca lumea sa-si ia la revedere. Era plin locul, veneau autobuze pline cu oameni, si toti erau tristi si asteptau sa-l aduca. Eu eram undeva inauntru cu copila mea cand l-au adus in caleasca alba. Oamenii au inceput sa vina langa el, cineva plangea, si la un moment dat...MJ a inceput sa fac mutre. A deschis ochii,se uita in stanga si in dreapta, se stramba...eu ma gandeam ca ce spectacol prost au regizat unii, sa-si bata joc de el asa...dar nu. S-a ridicat din sicriu si s-a dus pe scena (cumva era o scena acolo in fata tuturor oamenilor de acolo) si a inceput sa cante! Era un cantec nou, nu-l stiam. Toti erau socati (inclusiv eu) si se asteptau cumva sa se rupa vraja si sa cada la pamant ca o papusa cu sforile taiate...nu a cazut. A continuat sa cante Billie Jean si eu incercam sa fac cu blitzul de la aparat patratelele alea luminate pe care danseaza...cineva mi-a facut semn sa ma opresc. A inceput ploaia, si s-a retras de pe scena salutand publicul.
Eu am incercat sa ma duc din nou inauntre, eram de data asta cu cineva (o fata) care avea ceva legaturi cu familia. La usa ne-a dschis un mosulet siimpatic ce ne-a lasat sa intram. In prima camera dormea fie-mea (habar nu am cum a ajuns acolo), in a doua MJ. Ne-am uitat dupa o perdea...era acolo, dormea linistit...la un moment dat s-a dus fie-mea sa-l trezeasca
Eram asa de fericita ca totul nu fusese decat o strategie de marketing. Le-amlasat telefonul meu, am zis ca daca vreodata o sa fie in Europa si vrea sa stea de vorba cu cineva, sa sune.

M-am trezit atat de fericita...doar vreo 2 secunde, pana cand realitatea mi-a adus lacrimi in ochi...nu e marketing, e real, Michael nu va mai canta niciodata

Fii TU disponibil cand vrea copilul, nu-l fa pe el disponibil cand vrei tu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

Tocmai au anunta ca nu se mai face comemorarea la Neverland...nu se stie de ce,nu se stie nici unde se va face si daca vor sa faca publica...s-a schimbat totul in ultimele ore...e ceva tare ciudat...off...

ALEXIA frumos visul...pacat ca nu este realitate


Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004)
Pozele noastre aici... http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001
...sau aici...
http://community.webshots.com/user/CRISMIR100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Daca ar fi sa respect dorinta lui Michael pentru viata privata si as face parte dintre cei care pot influenta deciziile luate pentru inmormintarea lui, nu as face-o publica. As aranja un loc simbolic unde fanii se pot reculege, iar inmormintarea as face-o in cerc restrins, cu copiii lui, familia si prietenii apropiati care l-au iubit, inteles si au fost linga el tot timpul. Daca nu a avut parte de o viata privata, macar de o moarte sa aiba. Nu stiu ce va fi pina la urma, dar sper sa se tina cont de dorinta lui pentru respectarea vietii private. Si asa e deja prea mult, ce s-a scris de-a lungul timpului, ce se scrie acum, cele mai multe sint neadevaruri sau chiar minciuni ingrozitoare (cum era acel asa zis interviu cu fosta guvernanta a copiilor, in care aceasta i-ar fi facut spalaturi stomacale de multe ori si ca il prezenta pe MJ ca un monstru, de care copiii lui erau speriati... a venit apoi femeia aceasta si a zis ca ea nu a spus nimic de genul acesta etc.). Niciodata nu am fost mai dezgustata de nemernicia acestor indivizi care alearga ca niste corbi dupa stirvuri sa adune stiri senzationale, murdare despre oamenii publici. Adevarul este ca vad din ce in ce mai mult cum noi, omenirea, devoram tot ce iubim! Distrugem cu indiscretia noastra tot ceea ce ne face mai fericiti: idolii, mediul si lista ar putea continua. Am simtit asta la fel de acut la moartea Dianei, dar acum, cu toata nebunia asta creata in jurul unui singur om, si care nu e recenta, atit l-au disecat si l-au intors pe toate partile incit nu stiu ce s-ar mai putea scrie sau spune despre el... Cel mai tare ma doare cind vad cu litere de-o schioapa: nu e tatal biologic al copiilor! Ei, si? Sint atitea familii care concep sau au copii pe toate caile posibile si imposibile si nu se mai leaga nimeni de ei. El si i-a dorit mult, i-a avut cum a crezut el de cuviinta (nu e tocmai ortodox cum a procedat, dar nici nu sintem noi in masura sa-l judecam), i-a crescut si le-a lasat toata averea, care nu e deloc mica chiar dupa ce se scad toate datoriile pe care le avea in momentul mortii. Si va creste, pentru ca munca lui se va vinde multi-multi ani de acum inainte si totul va apartine copiilor lui. Oare cum se simt ei sau se vor simti cind vor citi toate acestea? Si daca erau adoptati, mai conta daca e tatal biologic sau nu? Sint ai lui si cu asta punct, fratilor! Trasati-va singuri o linie a bunului simt si macar din respect pentru acesti copii, lasati-i in pace! Stiu ei mai bine decit voi care e viata lor si cine a fost tatal lor!

Iertati-ma, dar atit de rau m-am enervat cind am vazut ce au scris ziare care cica se respecta, m-am enervat. Oare de ce trebuie sa fie oamenii atit de rai cu semenii lor!?! Si ca se uita alte evenimente cu moartea lui MJ... Pai, mie mi se pare ca Internetul asta este destul de mare ca sa se scrie si despre el, si despre Farah, si despre avionul cazut in Oceanul Indian, fiecare alege sa citeasca si sa se informeze despre ce il intereseaza. Of! Tare trista mai sint!

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

NELIA,poate ai si tu dreptate...dar eu zic ca el cel mai bine s-a simtit pe scena,alaturi de fani...ar fi pacat sa nu faca o slujba de comemorare...pt ca toti fanii vor sa-si aduca un ultim omagiu...el nu cred ca a avut prea multi prieteni adevarati..iar familia au fost doar copii lui...cred ca mai repede s-a simtit aproppiat de fanii care il iubeau si-l iubesc si acum,decat de familie...e greu sa iei o decizie in aceste momente

Presa este oribila






Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004)
Pozele noastre aici... http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001
...sau aici...
http://community.webshots.com/user/CRISMIR100

Mergi la inceput