A murit Michael Jackson!!!!

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Pentru prima data dupa cele 4 zile de cand nu mai e ...Mirela m-ai facut sa rad cu ce le urezi pitpalacilor , ce copilareste si sincer suna

Cat despre acesti corbi, ca pitpalaci e prea blajin spus, l-au facut in fel si chip pentru ca sensibilitate si frumusete sufleteasca ca ale lui Michael gasesti rar in lumea asta a showbizului, si ca atare, idiotii (scuzati, dar mi-e ciuda!!!) i-au nascocit verzi si uscate ca sa nu fie prea iubit. Eu innebunesc de furie si astazi, cand s-a dus, si se gasesc nemernici sa tot comenteze despre Michael folosind cuvantul "pedofil".
Am vazut si emisiunea Guvernatorul despre care spunea Mirela, cu Bitman si Craioveanu....baaaai, pe mine m-a socat atitudinea, ranjetul cu subinteles al lui Craioveanu mai ales...

Limitatilor, daca voi nu puteti sa iubiti cu tot sufletul oamenii, planeta asta, rasul unui copil, nu va puteti bucura de orice raza de soare, de pomi, de natura, inseamna ca unul care o face e alien? E ciudat? Are musai niste apucaturi ciudate?
Astia l-au mincat cu zile

Cat despre familie...mi-e sila de cand am auzit cum s-au purtat parintii de cand era mic. Ce pretentii sa ai de la ei acum, cand era o vaca buna de muls? Vedeau numai banii in el.
Saracul, a avut ghinionul sa nu aiba in jur o persoana macar care sa traga cu dintii si sa lupte pentru el.



Dana mama lu' Radu Stefan




Hobby
_
www.youtube.com/watch?v=S4s16pzRYqU" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and make a Change"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Mariaa foarte frumos cantecul si Michael era superb in imaginile alea!

CamiSol mi-a placut clipul tau, din 2006. Michael arata superb, ce tinuta avea si ce frenezie in sala, scrisesera "The King is Back" , offf....nu a mai apucat sa fie .Ce s-a intamplat atit de rau in astia 3 ani de a cazut asa de rau de atunci?

Va dati seama cata lumea il astepta acum? Nu exista om, artist pe lumea asta sa mai fi avut asa impact asupra oamenilor de peste tot, dupa o absenta asa de lunga sa fie dorit si asteptat cu sufletul la gura de milioane de oameni. Cred ca oriunde in lume stiau cine este Michael.
Nu a fost uitat niciodata in acesti ani de pauza de scena, se vede din reactia oamenilor ...eu una, recunosc, nu sunt genul de fan care sa ma fi imbracat ca el sau sa incerc sa il imit, insa l-am 'cunoscut" la 12 ani si de atunci m-am indragostit iremediabil. Acum, in ultimii ani, nu ascultam zilnic muzica lui, dar cel putin odata pe saptamana vedeam ceva pe youtube cu el sau ascultam cd-uri. Si ma intrebam oare de ce tace de atita timp, de ce nu scoate nimic nou? Si am fost atit de fericita cand am auzit ca revine cu aceste concerte...parca era triumful meu personal.






Dana mama lu' Radu Stefan




Hobby
_
www.youtube.com/watch?v=S4s16pzRYqU" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and make a Change"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyannna spune:

privind imagini din concertele lui michael am incercat sa ma transpun in locul lui... m-am infiorat ...doza de emotie transmisa in momemtele acelea sunt convinsa ca pe mine m-ar fi lasat instantaneu fara suflare,inerta...paradoxal, dar cred ca tocmai iubirea aceasta incomensurabila , care i-a aratat-o intreaga omenire, l-a ucis incet dar fara scapare...noi, toti, am smuls fiecare cate o bucatica din el ,am luat, fara sa constientizam, cate o secunda din viata lui si ne-am imbogatit-o pe a noastra ...noi l-am considerat nemuritor dar el era,fizic, doar un pamantean ca si noi ceilalti... un pamantean care s-a lasat consumat de iubirea noastra...un pamantean care a ales nemurirea in inimile noastre...si a reusit pe deplin...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

http://photos.tmz.com/galleries/michael_jackson_concert_rehearsal - patru fotografii facute cu 2 zile inainte de moarte, de la pregatirile pentru concerte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory_box spune:

danat, videoclipul meu nu ti-a placut.si acolo Michael e frumos, frumos rau.iar cuvintele cintecului, aceste cuvinte ne doare.
si eu ma simt foarte ofticata ca nu stiu de ce nu a mai aparut deloc in ultimii ani.cred ca era bolnav.si ma mai simt vinovata ca l-am cam uitat, desi totdeauna piesele lui daca le auzeam (cam rar, e drept), imi dadeau acea stare speciala.
"Si cind zic ca sint ultimele concerte, sint chiar ultimele " si aici a facut asa un gest ca nu incape indoiala, m-a trecut un fior (l-am crezut, evident) poate pentru ca eu sint invatata ca never say never.am avut de atunci un bad feeling.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Uitandu-ma prin clipurile de pe youtube am observat acele gesturi care il caracterizau si nu numai, tinuta, miscarile...haideti sa ne amintim lucruri frumoase despre el, sa nu mai ii comentam viata, aia numai el stie de ce si cum si-a aranjat-o.

De ex imi plac la nebunie pantalonii lui negri care il arata cat de suplu a fost mereu, croiti special mai scurti, purtati cu sosete albe si pantofi negri
Sau gestul cu mina la.... pe care il tot face cand danseaza.
Iar ca miscare de dans, inafara pasului din Moonwalk care ne vrajeste pe toti, imi place o miscare impleticita rau (pt mine) pe care o face in a doua parte la " Wanna be startin' something" la minutul 5:18. Pentru ilustrare:




Voi, ce savurati la Michael?










Dana mama lu' Radu Stefan




Hobby
_
www.youtube.com/watch?v=S4s16pzRYqU" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and make a Change"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Asa, de acum vor veni toti, mai ales cei care au lucrat pentru el si vor spune TOT! Ca pina acum ii tinea cineva cu gura legata, nu stiu ce i-a oprit sa spuna tot si pina acum. Iar familia lui sa ma lasa in pace, in afara de Janet, si ea o victima. Cind ai 8 copii si toti celebri, iar tu ii impingi pe drumul acesta al celebritatii, ar trebuie sa imparti bucuriile, dar si necazurile, mai ales necazurile, aduse de aceasta celebritate pina in ultima clipa a vietii tale. Si asta indiferent de ceea ce face celebritatea, trebuie sa platesti pretul alaturi de persoana respectiva daca o iubesti.

Eu nu sint fan Mickael Jackson! Nu am fost nicioadata, dar nu din vina lui, ci pentru in muzica pop imi place mai putin decit alte genuri. Dar l-am admirat pe acest artist pentru ca il consider si l-am considerat dintotdeauna un profesionist si, ca persoana care iubeste dansul sub orice forma, un mare dansator, poate cel mai mare din ultimul secol. L-am admirat ca a stiut sa deschida drumuri acolo unde pareau inchise si, cel mai mult, pentru originalitate. Singurul pe care pot sa pun ca l-a copiat, dar de fapt nici macar, l-a continuat, a fost James Brown. De altfel, amindoi recunosteau cindva ca au multe in comun.

Ciudateniile, excentricitatile nu ma privesc de aici, de pe locul meu de iubitoare de muzica si de dans, e viata lui, a facut ce a vrut cu ea si se pare ca nu prea i-a iesit asa cum si-a dorit-o. Nu bag mina in foc pentru el, nu stiu cum si ce a fost in realitate si nici nu vreau sa stiu. Nu sint nici lipsita de toleranta, dar nici nu inchid ochii doar pentru ca e un artist. Numai ca stiu ca celebritatea are un pret mare si cind dai atit unei lumi intregi, de multe ori, tie nu-ti mai ramine nimic. Si nimicul asta te distruge! Imi asum responsabilitatea sa impart acest gol, acest nimic alaturi de o celebritate care mi-a umplut viata fie si macar cu un singur cintec, carte, poezie, citat... Si o pot face tocmai prin a nu ma interesa viata personala. Din momentul in care devii celebru, mai ales la o virsta atit de frageda, nu mai detii controlul total asupa vietii tale... Si daca mai ai si o familie si un anturaj care iti intorc spatele sau te impinge si mai departe din dorinta de cistig la prima greseala... apoi asta esti!

Un singur lucru pot sa-l spun, indiferent de acest ce si cum: mu pot sa nu ma gindesc cu cite lucruri frumoase ne-ar fi putut incinta daca ar fi fost sanatos in ultimii ani si ar mai fi trait inca 10! Si nu e singurul la care am simtit si gindit asta, sint multi, mult prea multi. I-ati enumerat voi, nu o mai fac si eu...

Melodia si clipul meu preferat de la el este si va intotdeauna:



CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Thriller si Love Over Gold mi-au indulcit zilele cataniei in '84. Ascultam in casti, tot plutonul de transmisionisti, banda cu muzica pop in timp ce locotenentul plecat cu treburi prin unitate credea ca exersam receptia semnalelor morse de pe banda lui.
Pentru asta Michael Jackson si Dire Straits au un loc de onoare in sufletul meu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory_box spune:

[quote]citat din mesajul lui danat

Uitandu-ma prin clipurile de pe youtube am observat acele gesturi care il caracterizau si nu numai, tinuta, miscarile...haideti sa ne amintim lucruri frumoase despre el, sa nu mai ii comentam viata, aia numai el stie de ce si cum si-a aranjat-o.

De ex imi plac la nebunie pantalonii lui negri care il arata cat de suplu a fost mereu, croiti special mai scurti, purtati cu sosete albe si pantofi negri
Sau gestul cu mina la.... pe care il tot face cand danseaza.
Iar ca miscare de dans, inafara pasului din Moonwalk care ne vrajeste pe toti, imi place o miscare impleticita rau (pt mine) pe care o face in a doua parte la " Wanna be startin' something" la minutul 5:18. Pentru ilustrare:




Voi, ce savurati la Michael?

as putea scrie un best-seller pe tema asta.dar am sa fiu scurta : fascinatia sta in primul rind in dualitatea dintre copilul timid si retras din viata reala si uraganul de pe scena.
citeam in nush ce ziar ce scria Cristian Tudor Popescu despre Michael.citez :"Michael nu e un sex simbol.El e vedeta androgina".S-o crezi dumneata, Michael e foarte sexy, dar are un sexapil care provine din charisma.









Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

Dumnezeu sa il ierte!

abia acum am urmarit cateva dintre interviurile pe care le-a dat de-a lungul carierei lui si m-a frapat diferenta dintre barbatul care aparea pe scena - puternic, frumos, cateodata macho, si copilul din spatele cuvintelor. zicea un psiholog azi pe b1tv ca era un copil din punct de vedere afectiv...si intr-adevar asa cred ca era. m-a surprins si nu inteleg cum se putea metamorfoza asa si cum de reusea, asa copil cum era, sa transmita mesaje puternice...

asta e videoclipul meu preferat:



iar asta e o melodie draga mie:





-------


mamica fericita de Alexandra


-------

Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca...

Minunea de la Doamne-Doamne 17.06.2008




Mergi la inceput