A murit Michael Jackson!!!!

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Controversat sau nu, e clar ca a schimbat omenirea si a shimbat conceptii. Numai un geniu ar fi capabil de asa ceva!

Dumnezeu sa-l odihneasca!




DaviDependenta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rory76 spune:

Pentru mine Michael a fost un simbol si ele nu mor niciodata...asa ca, Michael, vei exista atata timp cat omenirea va exista...i love you...

"Trust no one!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happiness spune:

Iulia P,acest subiect se adresa celor care il iubesc si respecta pe Michael,atat ca artist cat si ca om.Nu stiu ce cauta remarcile tale rautacioase intre cele 19 pagini de randuri pline de regrete si lacrimi.A trecut abia o zi de la moartea lui!Fanii i-au pus flori si jucarii,l-au plans..Ce m-a impresionat e ca fiica mea a facut si ea cunostinta cu Michael,ieri,cat urmaream MTV-ul si emisiunile dedicate lui.I-a placut la nebunie,nu ma lasa sa dau in alta parte,iar azi i-a venit ideea sa facem acasa la noi un mic altar pentru Michael.Am pus impreuna lumanarele si flori si ne-am rugat pentru linistea sufletului sau bun.Cred ca cel mai important e sa pastram vie legenda,sa le povestim copiilor despre el,sa le dam sansa sa ii asculte muzica...Cred ca orice copil ar fi amuzat de videoclipul Black or White sau emorionat de Heal the world.Sunt trista ca exista oameni care in aceste clipe nu ii lasa pe ceilalti sa planga in pace.Nu va obliga nimeni sa ii iubiti,dar lasati-l macar acum sa se odihneasca in pace!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

eu iar am cazut rau de tot (imi revenisem putin),doare ca naiba si inca mi-e greu sa cred...

Hannen mamica de trei printzese Amira Israa Inas


I want to tell the world... a Story

Occupation 101: Voice of the Silenced Majority

The Future`s So Bright I Gotta Wear Shades

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucaN spune:


Heal the world este melodia care imi da fiori de cate ori o aud. Cred ca a vrut cu toata fiinta lui ca lucrul acesta sa se intample, isi dorea sa traiasca, sa traim, intr-o lume mai buna, mai curata. Din pacate in inocenta lui s-a lasat incojurat de oameni care nu vedeau decat o masina de facut bani in el si care l-au "ajutat" sa ajunga unde a ajuns.
A fost un geniu si cu siguranta muzica lui nu va muri, iar mesajele transmise de el vor da fiori lumii mult timp de acum incolo.
RIP Michael Lumea inca te iubeste.

Raluca, mami de www.dumex.com.my/members/tickers/97266/ticker2.png border=0" target="_blank">Bursicutza-3 oct'05

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui hannen

eu iar am cazut rau de tot (imi revenisem putin),doare ca naiba si inca mi-e greu sa cred...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Citat:
citat din mesajul lui RalucaN
Lumea inca te iubeste.


Ohooo, si inca in ce fel.
M-am trezit si azi cu gandul la el dupa ce aseara abia am reusit sa adorm. Parca ma doare sa il vad pe orice canal dau zambind, cantand, dansand, cand acum nu mai e... Si e inca foarte greu sa pot sa cred asta.

M-a impresionat ce am citit pe blogul fostei lui sotii, Lisa. Mi-au ramas intiparite in minte doua cuvinte, alea primele. He knew. Bolduite. Stia. Stia ca o sa aiba un asemenea sfarsit ...dar asta inseamna si ca stia ca vor curge fluvii de lacrimi si ca cei ce l-au iubit vor continua sa-l iubeasca si il vor pomeni si peste zeci de ani, asa cum Elvis inca ese pomenit si cantecele lui inca sunt la radio si tv.

Michael, oriunde ai fi acum, sper ca vezi ce tristete ai lasat in sufletele noastre cand ai plecat si sper ca vezi si ce bucurie ai sadit tot acolo prin existenta ta, scurta dar extraordinara printre noi.

Odihneste-te in pace, suflet drag.

--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca in pace!!!Imi pare tare rau de el...
Imi pare de asemenea rau,ca nu a fost nimeni in jurul lui care sa-l iubeasca si sa-l sfatuiasca...La 50 de ani,esti la mijlocul vietii,si mai putea face atatea...
Si fetita mea a facut cunostinta ieri cu muzica lui,si a inceput sa rada si sa danseze pe ea...
Pacat...omenirea a pierdut un mare artist...nu va mai fi niciodata unul ca el...

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddana spune:

Nu am fost niciodata un fan Michael Jackson in acceptiunea devenita cliseu: adolescente lesinand.
Nu am fost niciodata la un concert al lui Michael Jackson. Si nici nu cred ca as fi ales sa merg, daca as fi avut aceasta alegere: am preferat mereu sa ascult muzica "second". Inregistrata.
N-am avut niciodata, spre deosebire de majoritatea prietenelor mele, nici un poster cu Michael Jackson.
Ca sa fiu sincera, nici nu cred ca am cumparat vreodata vreo caseta sau CD cu Michael.

Cu toate acestea...
Am ascultat "Thriller", si "Bad", si toate celelalte piratate, desi nu stiam ca asta inseamna sa folosesti un dublu casetofon pentru a inregistra o caseta.
Am incercat de nenumarate ori, pe ascuns, cu usa inchisa, sa imit pasii de dans care au facut istorie. Cine nu recunoaste ca a facut asta, ori face parte dintr-o cu totul alta generatie, ori are amnezie.
Am stat cu urechea lipita de boxele casetofonului, cu un creion si o foaie in mana, chinuindu-ma sa descifrez versurile de la "Beat It".
Am mers la intruniri cu colegii in sala de clasa, si mai tarziu la chefuri de sambata seara a caror idee de baza ar fi devenit absurda daca n-ar fi fost "Dirty Diana" sau "Billie Jean" sau "Man in the Mirror".
Inca nu am uitat-o pe colega mea, Simona, cea cu parul scurt, iremediabil indragostita de el, care venea la liceu cu o palarie mare, neagra, de care lipise cu banda o suvita bruneta si carliontata oferita cu generozitate din parul negru si bogat al Carlei.
Am tresarit, m-am infiorat, m-am indragostit, am sarutat, am oftat si m-am despartit, in discoteci dintr-o alta lume, toate de la inceputul si pana la finalul lui "You are not alone".

Idolii mei sunt altii, unii printre noi, altii plecati la ingeri. Poate ca nu a fost niciodata idolul meu, dar a fost cu siguranta idolul multora. Si de aceea... m-am intrebat deseori de ce nodul in gat, de ce senzatia de sufocare, de ce toate astea ori de cate ori un idol - al meu sau al lumii - pleaca. Este pentru ca devin deodata ciudat de umani, trist de umani? Sau pentru ca ne amintesc de propria noastra mortalitate?
Asta, poate.... la care se adauga tristetea de a sti ca fiul meu va trai intr-o lume cu tot mai putini idoli si tot mai multi demoni. Ca, daca toata generatia mea recunostea o simpla umbra, astazi numele sutelor de "vedete" nu spun nimic. Asta e de fapt ceea ce ma impovareaza. Tacerea care a ramas.
Cat despre Michael Jackson... As fi suferit mai mult sa-l fi vazut la 70 de ani, decrepit, cu pielea atarnand, libidinos si traind din amintiri. Adolescenta mea ar fi murit o moarte si mai dureroasa. El este cel care danseaza cu Naomi Campbell in "Keep it in the Closet". Eu prefer sa cred in continuare in povestea lui. Ca a fost prea mare pentru lumea asta a noastra. Si ca avea nevoie de spatiu.
Stii, de cand am auzit vestea despre el, nu-mi pot scoate din minte o povestire a lui Gabriel Garcia Marquez. Pentru mine, oricat de bizara ar fi comparatia, Michael este un inger cu niste aripi enorme care n-a suportat sa devina "un domn foarte batran". Si a preferat sa isi ia zborul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anyella spune:

Tzuni, Michael nu poate fi singur.El si-a "asigurat" (urit cuvint) nemurirea. Poate a fost singur,aici pe pamint.Il vegheaza mii de suflete de pe pamint si din ceruri.

Ieri noapte eu ,nu am dormit.Am simtit ca nu e o gluma.Am urmarit canalele TV,v-am urmarit pe voi.Nu am fost capabila sa scot o vorba ( :.

R.I.P. Michael.Sa iti odihneasca Dumnezeu trupul.De suflet, avem noi grija.Ce-i care te iubim.

----------------------------------------------
Tashi

Mergi la inceput