A murit Michael Jackson!!!!

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui Iulia P.

Intre timp, personajul a devenit mai mult decat bizar, chiar inspaimantator.


Poate pentru cei ce nu aveau alta treaba decat sa creada articolele stupide din ziare de scandal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Iulia,hai sa nu fim acide!Michael Jackson era un simbol ,un simbol al copilariei si adolescentei noastre si indiferent de acuzatiile care i se adudc conteaza muzica lui.Si Elvis Presley era un drogat si asta nu-l opreste sa mai fie numit The King .Sau Marylin Monroe care a ramas un simbol al senzualitatii feminine desi era o drogata si o betiva si..... .

Nu am fost un fan al lui MJ pentru ca nu aveam shpe cd-uri sau casete cu muzica lui , nu eram obsedata dupa afise si poze cu el dar am crescut ascultand melodiile lui .A facut multe greseli dar...cine nu face?Hai sa nu exageram totusi !Esti chiar 100% sigura ca a facut ce a fost acuzat ca a facut cu acei baietasi?Si mie imi place sa dorm cu copiii in pat si sa-mi petrec timpul inconjurata de copii(nu neaparat ai mei) si asta nu ma face obsedata sexual sau pedofila!Si-a balanganit copilul de la balcon?Asta pentru ca in momentul ala ,furat de moment,chiar nu gandea ce face!Nu-i caut scuze dar sa nu uitam ca a fost un om !
Asa cum zicea cineva,un copil in trup de barbat .
Eu m-am trezit de multe ori fredonand melodiile lui si chiar imi plac mult videoclipurile sale!
A murit un MEGASTAR,un simbol!Nu era un zeu dar era un idol !

Editez ca am uitat ceva:Si hai sa fim seriosi !Muzica lui o ascultam noi,o ascultau parintii nostri si o asculta si copiii nostri .Fiica mea care are 12 ani a indragit foarte mult unele din melodiile sale .

Life is something precious so enjoy it and try to take what s good from it!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui motanik

Pt fanii din Londra care doresc sa aprinda o lumanare pt Michael, la 6pm Liverpool Station


Astazi, la ora 18, in Bucuresti, la ambasada Americii se aduna fanii MJ pentru a semna in cartea de condoleante.

Pentru mine e ca si cum ar fi murit cineva din familie, extrem de apropiat. Inca nu pot sa cred, nici nu am putut plange inca...

E groaznic sa nu ii mai vad zambetul superb niciodata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Citat:
citat din mesajul lui Iulia P.

Eu as spune sa nu exageram. Ca pentru orice alta persoana care se stinge din viata, putem spune sa se odihneasca in pace.

Sa nu ne imaginam insa ca Michael Jackson a fost un inger... Eu cred ca mult mai multi oameni ar fi regretat plecarea lui daca ar fi incetat din viata in urma cu 15 sau 20 de ani... Intre timp, personajul a devenit mai mult decat bizar, chiar inspaimantator. Ca mama, nu pot uita cum isi balansa bebelusul de la balcon, doar pentru placerea fanilor... Nu mai vorbim despre obiceiul de a dormi in acelasi pat cu baietei...

Ca artist, este incontestabil faptul ca a lasat o marca in domeniul muzicii, iar, pentru noi, in Romania, va fi intotdeauna primul cantaret care a sustinut un concert la Bucuresti, dupa Revolutie, dar haideti sa nu-i inventam virtuti si sa ne imaginam ca lumea s-a oprit in loc...

Dumnezeu sa-i ierte pacatele!

Iulia P., Thomas Anthony (16 iunie 2004, http://lbyf.lilypie.com/pgYgm4.png) si David William (14 noiembrie 2006, http://b3.lilypie.com/WOFjm5.png)

Thomas: For Earth Hour, we should all light candles like is everyone's birthday, everywhere in the world...

Mommy, when I smile at you, that is my way of showing you that I love you! (Thomas)

Our freedom starts with the prison we choose...

Nous sommes peut-être devenus aveugles et nous ne voulons pas le...voir.

http://flickr.com/gp/dcppopa/77Z12j

http://flickr.com/gp/dcppopa/3572Ze

Iulia, nimeni nu a spus ca Michael J. a fost un inger si nu cred ca fanii lui exagereaza.
In ciuda scandalurilor, vietii excentrice ce a trait-o, datoriilor ramase in urma lui, acest Wacko Jacko a atins inimile fanilor, i-a facut sa viseze, trupurile sa le vibreze ascultand muzica lui.
Va ramane o legenda, el, regele muzicii pop, iar muzica lui va triumfa.
Pentru fanii lui, MJ nu a murit. El traieste prin muzica si dansurile (memorabilul moonwalk ) ce l-au facut celebru.


Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo si Camera Evei-Gradina cu flori vesele
www.onetruemedia.com/my_shared?z=15dde712e107702b2ad340&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Binecuvantarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Mama mea,femeie de 53 de ani , plange de azi dimineata!

Life is something precious so enjoy it and try to take what s good from it!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

As vrea sa fie un vis urat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulia P. spune:

Nu am nici cea mai mica intentie sa ma lansez in polemici. Fiecare dintre noi are dreptul la o opinie. Fanii lui Michael Jackson au dreptul sa se simta tristi astazi si maine si in orice alta zi... Fara indoiala. Incontestabil. Ceea ce vreau sa clarific este faptul ca nu am fost niciodata interesata de revistele people, nu am cumparat vreodata macar un exemplar...

Iar in ceea ce ii priveste pe fanii care afirma ca il cunosc pe Michael Jackson mai bine decat ceilalti dintre noi, nu vreau sa spun decat un lucru: nu cred ca exista pe acest forum multe (daca vreuna) persoane care sa il fi cunoscut personal, deci "cunoasterea" provine tot din surse intermediare.

Let's keep things in perspective!

Iulia P., Thomas Anthony (16 iunie 2004, http://lbyf.lilypie.com/pgYgm4.png) si David William (14 noiembrie 2006, http://b3.lilypie.com/WOFjm5.png)

Thomas: For Earth Hour, we should all light candles like is everyone's birthday, everywhere in the world...

Mommy, when I smile at you, that is my way of showing you that I love you! (Thomas)

Our freedom starts with the prison we choose...

Nous sommes peut-être devenus aveugles et nous ne voulons pas le...voir.

http://flickr.com/gp/dcppopa/77Z12j

http://flickr.com/gp/dcppopa/3572Ze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui LauraNicole

Iulia,hai sa nu fim acide!Michael Jackson era un simbol ,un simbol al copilariei si adolescentei noastre si indiferent de acuzatiile care i se adudc conteaza muzica lui.Si Elvis Presley era un drogat si asta nu-l opreste sa mai fie numit The King .Sau Marylin Monroe care a ramas un simbol al senzualitatii feminine desi era o drogata si o betiva si..... .




Cam asa e. Noi iubim artistul, in primul rand, pentru ca pe el il cunoastem. Si ar trebui sa ne oprim la imaginea pe care ne-o ofera pe scena. Pentru imaginea din spatele scenei sa se preocupe nevasta, copiii, rudele...pe mine nu prea ma intereseaza.
Nu cred ca cineva de aici poate afirma cu certitudine vinovatia lui in cazul copiilor abuzati. Este foarte posibil sa-l fi "aranjat" cineva cu singurul subiect din care nu avea scapare, pentru ca vesnicile povesti cu nasul, pielea sau potenta lui n-a interesat pe nimeni cu adevarat, niciodata. Mie unul mi-e greu sa cred asa ceva.

Pentru ca nu poate fi fizic al tuturor, ne ofera posibilitatea de a visa. Toti am crezut, la un moment dat, ca Michael a cantat pentru noi, personal. Asta face un artist bun, iti da senzatia asta unica ca e numai al tau.

Un artist este iubit pentru actul artistic pe care ni-l ofera. Si ne-a oferit, nu gluma...

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui april

As vrea sa fie un vis urat...


Si eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadnabr spune:


Iulia P. si daca cel ce a murit ieri a fost intradevar un suflet de copil, un om care a crezut cu ardoare in puritate si care nu a gresit cu nimic, cum poti spune lucrurile pe care le-ai spus necunoscandu-l nici tu personal??? cum bine zicea cineva pe un site. Pana acum media la numit ciudat, pedofil, wacko Jacko so on si acum e legenda, un om minunat, o pierdere imensa!

Michael Jackson e, a fost si va ramane o legenda si azi lumea a pierdut o valoare imensa!

Rest in Peace Michael! Muzica ta mi-a insotit copilaria, adolescenta si acum la 30 de ani, inca imi aduce fericirea in suflet!


--------------------------------------------------------------------------------------------------
Madalina mamica fericita de Sonia si bebe Julia
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=73416c45ab38350f329596" target="_blank">Slideshow Sonia www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=733e6ffec10c82874e8219" target="_blank">Slideshow Julia

Mergi la inceput