Burtici fericite de septembrie-octombrie (82)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

S-a dezbatut putin si in capitolul trecut subientul religie, de aceea as dori sa ma lamuresc si eu intr-o problema. Eu sunt ortodoxa, am credinta in D-zeu dar nu prea dau pe la biserica . Vroiam sa va intreb:
-care sunt randuielile pentru gravide si dupa ce vom naste (mergem sa ne impartasim-cand?, dupa nastere se intra in biserica doar cu molifta de la preot?la cat timp se face?ETC)
- cum procedam cu bebelusul, il ducem saptamanal sa il impartaseasca?



Gianina 26+ cu Loris Stefan

bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Citat:
citat din mesajul lui kemsy

S-a dezbatut putin si in capitolul trecut subientul religie, de aceea as dori sa ma lamuresc si eu intr-o problema. Eu sunt ortodoxa, am credinta in D-zeu dar nu prea dau pe la biserica . Vroiam sa va intreb:
-care sunt randuielile pentru gravide si dupa ce vom naste (mergem sa ne impartasim-cand?, dupa nastere se intra in biserica doar cu molifta de la preot?la cat timp se face?ETC)
- cum procedam cu bebelusul, il ducem saptamanal sa il impartaseasca?



Gianina 26+ cu Loris Stefan

bebe


din cate am inteles de la preot , la 8 zile de la nastere se face molifta si apoi mai una la 40 de zile ... si poti sa intri in biserica la botez

... revin



Alaturi de Sebi


Aida ... 28+ ... cica
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui claucia

ce ati mancat la pranz?
Mai faceti analize? de trim III adica, eu ma duc luni



Eu am mancat orez cu lapte , intre mic dejun si pranz. Acum mai mananc pe la 5.
Eu ieri cand am fost la moasa mi-a zis ca-mi verifica fierul si inca ceva ...si pentru asta mi-a luat 2 seringi pline cu sange
Mi s-a parut cam mult...eu fiind de felul meu mai zgarcita

Cea mai fericita 28 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

eu am papat un bol cu supa de pui si un snitel de vitel.

la analizele de trimestrul 3 merg pe 8 iulie, cand este si urmatorul control. a zis ca.mi recolteaza secretie, sange si nu-mai-stiu-ce!

Ioana 27+ cu bebe Carol Ioan

album Webshots

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Eu nu am biserica ortodoxa prin preajma din pacate.
si as vrea sa ies cu bebelusul la aer cat mai curand posibil daca se poate, sper sa nu ma bata Dumnezeu prea tare si sa ma inteleaga.
Noi ne-am mai propus sa mergem acasa in Romania de sarbatorile de iarna.
Atunci va avea loc si botezul si iesirile mele la biserica si tot ce va mai fi necesar.
Sper sa mearga toate bine si sa reusim sa le implinim pe toate cu sanatate.
Ceea ce va doresc si voua

Cea mai fericita 28 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria1979 spune:

Fetelor am dureri de spate. Va rog dati-mi sfaturi ce sa fac.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Monikus sa fii sanatoasa si voioasa si o mamica fericita in curand, alaturi de familie.


Cea mai fericita 28 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

in primul rand sarbatoritelor de ieri de de azi
danielle09 , delia79 si monikus sa aveti sanatate si tot ce va doriti de la viata

multumesc celor care s-au gandit la mine ieri

am recuperat cu cititul si am fost si la somaj intre timp , dar aia se fac ca ploua si ca habar nu prea au ... merg maine la primarie si vorbesc cu fetele din conta si mai vad eu

de patut si noi tot pe ceva de lemn optam cu sertarase si loc de schimbat ... si am gasit ceva fain la 500 roni care se transforma apoi in pat si birou eu zic ca e super pana cand intra la scoala ... daca vreti maine merg si fac poze , e intr-un magazin de mobila din real

ma duc sa mai rasfoiesc ca am uitat ce trebuia sa va mai spun ... cu treburi de rezolvat imi fac lista pe toata saptamana ca imi jaca neuronul si uit altfel ...





Alaturi de Sebi


Aida ... 28+ ... cica
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

Citat:
citat din mesajul lui kemsy

S-a dezbatut putin si in capitolul trecut subientul religie, de aceea as dori sa ma lamuresc si eu intr-o problema. Eu sunt ortodoxa, am credinta in D-zeu dar nu prea dau pe la biserica . Vroiam sa va intreb:
-care sunt randuielile pentru gravide si dupa ce vom naste (mergem sa ne impartasim-cand?, dupa nastere se intra in biserica doar cu molifta de la preot?la cat timp se face?ETC)
- cum procedam cu bebelusul, il ducem saptamanal sa il impartaseasca?



Gianina 26+ cu Loris Stefan

bebe


Mie mi-a spus preotul s ma impartasesc inainte de nastere. Cred ca-i un moment bun de Sf Marie.
Stiu ca la cateva zile dupa nastere se face o apa sfintita din care parca trebuie sa bem noi mamicile.
Molifta se face la 6 sapt si pana atunci nu se intra in biserica(deci e de preferat sa evitam botezul inainte de 6 sapt). Cumnata mea mi-a spus ca e bine sa iei si copilul la molifat ca cica i-ar pomeni si lui numele pe acolo chiar daca nu e botezat.
Bebe nu cred ca se impartaseste pana la botez iar dupa cred ca se face cat de des cu putinta eventual la sarbatori.
V-am pupat ca plec acasa!

Iulia 24+ cu "Tudorita Mihaita"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Eu nu am biserica ortodoxa prin preajma din pacate.
si as vrea sa ies cu bebelusul la aer cat mai curand posibil daca se poate, sper sa nu ma bata Dumnezeu prea tare si sa ma inteleaga.
Noi ne-am mai propus sa mergem acasa in Romania de sarbatorile de iarna.
Atunci va avea loc si botezul si iesirile mele la biserica si tot ce va mai fi necesar.
Sper sa mearga toate bine si sa reusim sa le implinim pe toate cu sanatate.
Ceea ce va doresc si voua

Cea mai fericita 28 + cu

Am impresia ca intre Craciun si Boboteaza nu se fac botezuri.

Iulia 24+ cu "Tudorita Mihaita"

Mergi la inceput