Leoaicele DC*(38)*-in suflet cu Emma

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns copilutzu spune:

Aaaa si daca tot tuna asa cu foc in capitalutza noastra prafuita, mai dau o tura ppe forum .
Da ce tuuuunaaaa .... miroase a .. ploaie ... a praf ud ... nu stiu ... dar imi place..
Ioana , nazdravana rau Mitzuc!!
Cand o sa am timpushor o sa povestesc ce "ghidushii" facea nepoata mea cand era miculana , micutzica..
Cum m-a incuiat pe balcon pe un ger naprasnic , sau cand s-a ascuns in casa de am facut toti tahicardie ... ca nu o gaseam...
(nepoata care acum da BAC-ul ... ce a trecut timpushorul....)
....Maine lucrez ..
Dau o fuga sa mai citesc.
Am logoree din cauza vremii

Va puuup!!!!

PERLUTZA sufletzelul meu!


Are we there yet???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

fetele vorbarete

Katty , si eu am trama/scarba de zburatoare/taratoare si alte cele!
Am vazut la tv zilele trecute un reportaj de la Olanesti si chiar ma gandeam la tine era de la izvoare ca au pus astia de la directia apelor taxe si acum nu mai bei apa gratis....o platesti

Gabi , cand il operati pana la urma de Bogdan? sper sa fie bine

Copilutz , draguta rau perlutza ta si ma bucur ca te-am cunoscut

Adriana , la multi ani sotului! parerea mea e sa trimiti tu sotul la curte la voi sa faca gratarul dimineata si apoi cand vin musafirii doar incalzesti la cuptor. Nimic nu e mai gustos decat friptura pe gratar cu jar

Daria , tin pumnii sa fie frumos we viitor ca sa mergeti la Felix. Voi nu plecati nici macar cateva zile pe la voi prin zona? marea e foarte departe de voi, cred ca mai aproape e Croatia (sau ma insel ?!? )

Ioana , nazdravana Mitzu a ta

ce faceti in we asta? unde va plimbati? ce mai gatiti?



Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil


Bucatareala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Copilutz , in ce cartier stai? la noi a plouat pana acum cu galeata de nu mai face fatza canalizarea, e in parcare apa pana la glezne iar pe strada principala merg masinile ca melcu ca e apa la greu!
Succes nepoatei tale la bac! eu abia astept sa ne povestesti de ea



Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil


Bucatareala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yoannamarie spune:

Buna seara! Revin...ma plictisesc...am stat la masa...soatza e in pat cu ochii la Tv...
Mitzu alearga de colo-colo cu un balon...acusi o pun la somnic...
Si in Bacau ploua torential, fulgera, tuna...Nasol rau...

Catutza, o pentru tine! Mercic!
In weekend, daca ploua- si asa cred ca se va intampla......vom sta in casuta...si probabil ca vom avea musafiri...sau vom merge noi in vizita...deja, am primit o invitatie...sa vedem...
De gatit....n-am idei, inca...
Cam asta ar fi planul pe weekend...



Copilutzu am uitat sa-i urez Bafta la BAC, nepoatei tale! Scuze!
Abia astept sa ne povestesti nazdravaniile din copilaria tinerei!

Ah...iar era sa uit...ca tot m-am tinut sa intreb, dupa ce am vazut pozele cu tine si Perlutza...dar...am ramas amuzata de catelusul plusat....si m-am luat cu scrisul ...
Tili are puisori?

Daria...ca uitai sa te intreb si pe tine... Poze cu tine "insasi", pe cand?


Gata...Somnic usor, dragutelor! Ma duc si eu in patutz...poate vine Mos Ene si la mine...

www.mytickerz.com/tickers/g5982ekrufgklo7y.png" target="_blank">Maria-Elena, un vis devenit realitate!


Mitzu si...perlutzele...

Ioana, mami de Maria-Elena, alintata, Mitzu ( 5 septembrie 2006 )


De prin viata...adunate! ""


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

Neata si de la noi

ieri am inceput ziua :la generale, de obicei vefific intai "leoaicele" ..si normal ca nu cred ce se spune de Michael, si dai pe search ... cum spun aericani, Rest in peace and God Bless" l-am iubit mult

acuma frate-miu se gandeste ca ma dau cu capu de pereti, ca ma stia mare fan , dar nici chiar asa

Ma bucur ca ati avut chef de vorba, 4 pagini pe zi ...La mai mare.

Katty si fluturii tai...sa-ti pove ceva mai tare scarbos ? am tres fotoliu sa iau o maasinuta si gasesc 2 soparle DOO nu una, pui mici, *bleach* si noapte precedenda am dormit in living n-or fi calarit, sau nu, un pic, nush ...sper sa nu mai gasesc...
`Si pisica nu a prins nici una ....deci o hranesc dejeaba

Ce boli aveti...:( aiurea, eu o fac" decincianinammaifostintara"


copilutz
1. semeni foarte bine cu matusha mea, de care mie dor,
2. si miai adus aminte de Fyfy, birmaneza mea, fosta, care a fost primul lucru caruia i-am simtit lipsa cand m venit in emirate acum 4 ani jumate, apoi a fost plaja, apoi famila , Da nu-s normala, stiu!

Ioana mitzu, inventiva, cum am mai spus trebuie sa o iubesti mult, eu am baiat si nu face asa ceva, cand te citesc, mi-as dori si eu asemenea surprize

Adi inca putin si te dadeam la disparitii, La multi ani pt sotul tau, si multa sanatate..Meniul ..pot sa vin...pot sa vin si eu?

Ledi, dulce foc Davidutzu

Aurorra delfinashul tau?

asa, noi, am mers ieri la dubai, ne-am distrat de ne-am rupt picioarele si , neam scos si ochi un pic, erau si reduceri, si puii mei iar am uitat sa-mi iau chiloti (c-am criza pe aici) pt gustul meu nu va ganditi la prostii, caut tanga din bumbac , sexy, nu?

Reduceri la Zara si iam luat lui Clau tricoutze, camashute


Ioana ca eu vb de lenjerii si tu de no boobs, am gasit ieri sutien cu silicon in loc de burete, foarte misto la pipait..si copilutz se vaita de prea mult, pai nu e corect


PUP IU, eu am de recuperat, smotreli si gatit normal ca nu am chef!

------------------------
Someone's pleasure is another's pain!
Alergic at stupidity.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui catutza

fetele vorbarete



Gabi , cand il operati pana la urma de Bogdan? sper sa fie bine



Sincer ...cand o sa avem banii pentru un ochi,deocamdata avem pentru un sfert de cristalin...iar eu sper sa iau salariu(indemnizatia) in august.../

oo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*


Bazar pentru Bogdan
Blogul lui Bogdan-Andrei
_

goblenuri-relatii pe blogul Donului

_

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!

Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Neata...sunteti haioase foc! Cred ca e o perioada propice Leoaicelor de gureshat!

Copilutz, bafta nepoatei la Bac, sper sa aibe rezultate cat mai bune!!! Sa nu-ti rozi unghiile de tot...mai lasa...imi place programul tau de vacanta, imi pare rau ca nu poti pleca niciunde, dar si la teveu cu popcorn trece vara!
Nici eu nu cred ca ajungem la mare...asa ca concediul nostru va fi ca in ceilalti, Olanesti, tzara, Visinesti si cam atat! Imi place pisicutzul tau e tare frumos...imi aminteste de al meu, il chema Truli...arata la fel! In fine a dat DD si te-am vazut si pe tine...treceam pe langa tine si nu te recunoasteam!

Yoana, un big pentru pustoaica ta care-ti planteaza obstacole in casa, apoi iti studiaza reactiile...si se distreaza de mama focului!

Catutza, stiu ca s-au pus taxe la ape in Olanesti, au fost finii nostri, taman au venit, platesc cei care n-au fisa de observatie, noi vom avea, ca doar vom face tratament...oricum e o mare tampenie, pana la urma apa aia e a naturii...si daca nu o consuma nimeni in pamant ajunge...nu-i cu robinet...deschizi-dai apa -inchizi robinetul! Iei, nu iei apa, aia curge incontinuu...

Annie, povestirea ta cu soparle...e la fel...poate mai horror decat a mea!!! Cred ca-mi varsam si matele de scarba daca vedeam soparlele...bleah! Sa purtati sanatosi cumparaturile, am colindat si noi weekendul trecut si am gasit oferte ca lumea la kenvelo, i-am luat lui Andrei doua tricoute, si tati si-a luat unul!
In zilele urmatoare vrem sa mergem la C&A, unde am vazut lucruri tare mistocute, tot asa sa-i refacem garderoba copilului!

Dodo, !

Pup si sa aveti zile de weekend minunate!


_
Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8c0a486b860588d396dc22&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei


"Se zice ca timpul trece.Timpul nu trece niciodata. Noi trecem prin timp..."
"Invata sa pretuiesti ceea ce ai, ca altfel vei pretui ceea ce ai avut..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Acum sa intru si cum se cuvine

Buna celor mai si mai...
Noi suntem acasa(eu si copii)pe al meu l-au sunat sa mearga la munca(uitasera sa-l anunte de aseara)
Fata s-a trezit cu fundu'sus ca vroia brate...in acelasi timp Bogdan vroia lapte cu cereala,dar atunci...de necaz a inceput sa planga...prin urmare cu fata intr-o mana am pus lapte la incalzit ,apoi cereale apoi hranit copil.
Abia astept sa aiba voia Isabella sa pape orice sa-i pun in manuta si asa sigur o sa-l atrag si pe Donu'sa se hraneasca ssingur cu orice.
Acum fata gangureste la 2 jucarii fiind cu mine pe fotoliu iar Donu' super multumit la desene

sper sa pot reveni azi

oo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*


Bazar pentru Bogdan
Blogul lui Bogdan-Andrei
_

goblenuri-relatii pe blogul Donului

_


Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!

Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Semnez si eu rapid, sunt terminata de oboseli, am terminat gulyasul, sarmalele, un fel de diplomat cu capsuni si oleaca de zmeura si am lins casa; acum termin tura 4 de haine (sper sa nu ploua ca balconul e plin).

WE frumos tuturor leoaicelor cu vreme buna si multa odihna

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) & Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
AJUTA-L PE BOGDAN SA VADA !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Si eu am bucatarit toata dimineata, am facut supa de pui cu galusti, dovlecei cu branza la cuptor si snitele de pui! Am papat, ne-am odihnit si mai incolo ne apucam de facut un pic de ordine si iesit pe afara!
Daria, ce de-ai bucatarit...eu n-am mai apucat sa fac si ceva dulce!




_
Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8c0a486b860588d396dc22&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei


"Se zice ca timpul trece.Timpul nu trece niciodata. Noi trecem prin timp..."
"Invata sa pretuiesti ceea ce ai, ca altfel vei pretui ceea ce ai avut..."

Mergi la inceput