Mamici de zmeurici de iulie-august (62)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns muffinuta spune:

Buna dimineata,fetelor!

Anca felicitari din inima!bine ai venit pe lume Tudor,va dorim o viat senina plina de bucurii !

Rallu,Siacob va dorim si noi nastere usoara ,recuperare rapida,bb mancaiosi si sanatosi!

e greu sa recuperez ce scrieti,aveti fetelor o viteza!!

Alina am citit ce mi-ai scris...multumesc,astept raspuns de la 2 firme care se ocupa aici cu celule stem,pretul e cam la fel din cate stiu cu Germania..cred ca ma decid si eu zilele astea..cat despre carucior,am aceeasi problema ca si tine singurul care ma atrage e in cateva culori din care imi place rosu si negru..ma gandeam la negru ,e mai elegant,rosu e ok si pt baieti dar cand imbraci copilul in diferite culori arata cred cam aiurea...iar negru atat de inchis..nici eu nu ma pot decide..

Moniland,ma bucur ca sunteti bine..nu-mi vine a crede ca inca lucrezi..din suflet pe toate trei..

Elenada..tin pumnii stransi tare-tare sa poti duce bb cat mai mult..ma impresioneaza mereu ceea ce faci si cat de devotata esti pt puii tai..esti un exemplu de tarie si daruire sa stiide trei ori..

trebuie sa mai citesc dar nu sunt prea bine zilele astea..stau si eu mai mult in pat..nu intru in amanunte..avem nevoie aici de moral ridicat..

fetelor va imbratisez pe toate fara exceptie cu tot dragul si va pup de departe..

Muffinuta cu leutul meu iubit Nikolai James


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

`neata si de la noi
multumim de cafelutza fetele,tare buna

FELICITARI Alfa-Anca ptr puiut,sa va fie sanatos so necolicios


majoreta]
hai rallu si siacob!!!!!!!!
sa aveti nasteri super usoare fetelor

adriana,imi pare rau ca nu va intalniti mai repede,las` ca nu mai e asa mult,doctorul stie de ce o scoate el mai tarziu, nu mai fi suparata

fata mea s-a racit,ii curg mucii garla,aseara am dormit foarte prost fiindca era super cald si nu putea respira.totusi nu imi pot da seama cum s-a racit,e foarte cald si frumos afara
pe mine ma doare gatul si am ragusit
ieri nu am reusit sa calc,pe asa caldura nici o sansa,azi vad ca e la fel,asa ca m-am bagat pe spalat haine,am vreo 3 masini

va pup,sa aveti o zi minunata


pozici
vine BEBE 2
Ebonee (02.10.2007)
Melissa (09.08.2009 DPN)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noce spune:

MC, nici eu nu am luat detergent special. Am spalat cu ariel si am dat extra-clatire. Hainutele nu miros deloc.

Iar pentru spital - doua camasi de noapte, una nu are nasturi dar e destul de lejera sus pentru alaptat. Din ce am auzit, e mai greu de purtat pantaloni dupa nastere.

36+ Filip
Luna a 9a
Minunea Sfantului Nectarie


http://bd.lilypie.com/Oy3Kp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

mi-am adus aminte de subiectul "soacra" pe care il discutati acu ceva timp in urma,ca nu va ajuta,ca sta la cafele etc
eu una ma pot lauda cu a mea soacra si mama,de cate ori am fost acasa in vacanta,niciodata nu a trebuit sa gatesc.mergeam numai la masa,ne suna ca e gata
stiu sigur ca,de mergem acum acasa si stam cu ei,oricare,nu am avea probleme,sunt niste parinti exceptionali,cel mai tare ma bucur ca nu mai trebe sa gatesc,a mea soacra face un pui cu smantana si marar de te lingi pe degete deja mor de pofta.
face niste mancaruri delicioase de as sta toata ziua printre oalele ei,trebe numai sa ii spun ce vreau si face,e tare fain


pozici
vine BEBE 2
Ebonee (02.10.2007)
Melissa (09.08.2009 DPN)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meleea spune:

MC , camasi de noapte am luat de la vieneta si au si cu pantalon si bluza pt alaptat daca nu vrei camasa.....


eu iar nu mai dorm bine de 2 nopti,sunt trezita de la ora4 ,am mai atipit un pic dela 10 la 11.si doamne ce greu este cand te dai jos din pat simt ca ma rup in doua si picioareleeeee.....vaii e un chin nu mai pot cand ma duc pe 3 la control o sa-i spun lui doc , ca unul din noi 2 tre sa faca cezariana si nu cred ca el are nevoie .

Meleea 35

AMR 5 sapt pana la DPN
AMR 3 sapt pana la cezariana

http://picasaweb.google.ro/meleea9/20090411?authkey=Gv1sRgCIfljvvPyfiGIg#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ely_cta spune:

Neata si de la mine!Azi m-am trezit si eu pe la 9.00 si parca sunt mai vioaie.Mi-am aprins AC pt ca mor de cald si cand ma gandesc ca trebuie sa ies din casa...imi vine sa mor!!!Sunt tare rea de caldura,dar trebuie sa mai rezolv din treburi!
Nusy,am cautat aseara pe net de batista bebelusului si am vazut despre ce e vorba!Dar nu e prea dura?Zgomotul de la aspirator nu o sperie pe micuta ta?
Steadya multumesc de informatii!Imi placea mult un carucior care la noi e 20 mil,iar la ei doar 12 mil ,dar din pacate nu pot sa-l comand!O sa ma uit sa vad ce as putea comanda,pt ca au calitate la produse!
Alinutza,relaxare placuta la yoga si masaj!Eu de cand am ramas insarcinata ma chinui sa ajung la aqua gym,dar nu am ajuns.Saptamana trecuta mi-am facut si eu primul masaj!In schimb ma plimb mult seara,cand vine sotul de la munca il iau la plimbare prin Mamaia.
Clara super pozele!Esti o scumpa si radiezi!
Pupici si mai revin!
Azi am intrat in 32 de saptamani!!!!

31 + sapt cu David Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Wow,Lorelay,ce mi-ar placea si mie sa ma urc pe cantar si sa slabesc 1-2 kg....sau cel putin sa stagneze cantarul....sigur nnu e bebe afectat!Eu am 4 camasi de noapte pregatite....una de sacrificiu,in care sa nasc,iar inca trei,pe care s-ar putea sa le dau acasa la spalatdetergent am folosit ariel,cu extra-clatire.....sper sa nu faca bebe vreo alergiePooh,mami de Timea(15.06.05) si 38+AMR 2 Sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Vin si eu si va ofera un de laptic receeee, fac cinste ca a mai trecut o saptamana. Intru in sapt de 36 sarcina.
Ce ciudat ca unele dintre voi de abia asteptati sa nasteti si eu ma mai rog sa mai duc o saptamana, de fapt 2 ar fi ideal.

MC, eu mi-am luat camasi de noapte care au fante in dreptul sanilor si pe acolo voi face alaptarea . Nu sunt indicate pijamalele cu pantaloni pe chestia ca trebuie sa ti se verifice des vata , de fapt sa vada cum e sangele, sa mergi la spalaturi si alte chestii. Sunt ok si camasile de noapte cu nasturi in fata ca ii deschizi si alaptezi,cu cele tip maieu trebuie sa dai breteluta jos si asa rezolvi .
Eu am spalat hainele fetitelor cu detergent lichid Dalin. Am vazut si in Kaufland in zona bebelusilor la 2 lt cu un pret de pana la 30 ron.
Muffi, hai sus moralul ca imediat o sa-l ti pe Nikolai in brate . Doar pentru el te-ai zbatut atata.

pentru puiutii care vin pe lume astazi!


35+Laura Ioana Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MC2008 spune:

Am inteles cu detergentul. O sa dau o raita pe la Sensiblu. Daca preturile sunt piperate o sa ma mai gandesc inainte sa iau.

Cat despre pijamale, eu care nasc cu cezariana ma gandesc ca pot purta si pantalon (mai larg ca sa nu ma stranga rau la burta) si camasa de noapte. O sa mai caut. cu alaptatul la fel, avand in vedere ca nu o sa alaptez din prima, o sa imi iau una normala/simpla pentru primele zile, apoi cand incep alaptatul sa schimb cu una mai usr de utilizat. Daca gasesc ceva "rentabil" va vand si voua pontul de unde/cat.(v-am zis ca nu mai stau stralucit cu banutii, asa ca imi caut si eu preturi mai ok).

Cat despre soacra, ea este foarte ok, ajutatoare, saritoare, nu ma lasa sa fac nimic, vrea ea sa faca tot. Ma gandesc cu teama la viitoar, sa nu imi faca asa si cu copilul ca mmmmrrrrrrrrrr... nu as suporta.

Merci de sfaturi...sunteti dragute ca intotdeauna.

33 saptamani Mami de Tudor !!!!

AMR 7 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Ely: desi asa pare la prima vedere,nu este dura deloc,iar fata e prea micuta sa perceapa acel zgomot ca pe ceva rau..nu o sperie absolut deloc,sta cuminte cat timp ii tin eu dispozitivul in nasuc.Este foarte ok,crede-ma!Eu ii fac si de cate 2 ori pe zi.

Mami fericita de Ingrid Cristiana - 09.06.2009





Mergi la inceput