Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (147)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

'Neata fetelor.

LUMI,sa-ti dea DD sanatate si fericire alaturi de cei dragi!!

Noi am dormit bine..Alexia de ieri o tine intr-una cu MA_MA,ME_ME

Feli si ptr tati de FAlkone.Distractie placuta in week-end

Adace frumoss e Oadu

Ancaeu stiu ca sambata si duminica au program pana la 16.MA bucur ca sunteti spre bine

Ankussabaietelul tau e super,super

Aly ce dintzishori frumosi!!

Lidia sper sa fiti bine

Nerantula sa mai ceri o parere

Babytza,Claudinna

Laura, Andy (07.04.2002) &Alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Neata mamici si bebelusi!
Se pare ca Giulianna si Laura(andyp) au avut dreptate...Eva a inceput sa doarma toata noaptea, fara trezirea de papa si se trezeste pe la 6(azi) sau 6,30(ieri). E altceva parca, in loc de 5,30.
Pentru azi ii pregatesc mancarica de cartofi cu carnita de curcan. Am improvizat o reteta, sa vedem ce iese si daca mananca, nu de alta, dar i-a spart si al doilea dintoc de sus si e cam maraita si mofturoasa.
Andreea_and, am pastrat bona pana la urma, s-a schimbat situatia, s-a acomodat si ea cu noi si noi cu ea, a indragit-o tare mult pe Eva si reciproca...acum sunt chiar multumita de ea.
M-am bagat pe webshots sa vad pozele cu Mina, insa o reclamara afurisita cu pisicute nu ma lasa deloc. Incerc mai tarziu, poate revine la sentimente mai bune.
Am vazut in schimb Oadu tuns (pe blogul mamicii), Sebi si Vladut. Scumpi rau
ici Carlei, ma bucur ca este mai bine.
Lumi, sa fii sanatoasa, fericita si sa ai o vacanta super frumoasa alaturi de huni si taticul lor

Andreea, cea mai fericita mamica de Eva Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_and spune:

Neata si de la noi!

Luminita !!

Anca ma bucur ca e mai bine Carla, Doamne ajuta sa-i treaca totul repede! fetele!

Ce program de vara are Vlad .

Claudinna, plimbare placuta!


Intalneala placuta azi, noi nu putem ajunge asa devreme/departe.

Fetele care ati comandat de la Quelle, in cat imp vine antemergatorul? As vrea sa-i iau si eu si asta vad ca e mai ieftin, sau poate ati mai vazut ceva similar pe undeva? Adica pe la maxim 150ron ca am depasit bugetul.

Mami de Mina Alexandra (7.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Anamona, intrebai de jumper...la noi inca functioneaza cu succes jumperul, i-a placut din prima, de fapt a fost dragoste la prima vedere inca de la 5 luni si ceva cand i l-am luat. Inainte sarea pur si simplu, acum face scheme, sare cand cu un picior in fata, cand cu celalalt, sare si in lateral. Se distreaza super bine sarind si noi ne delectam pe langa vazand toate combinatiile pe care le face. Modelul nostru, jolly jumper, merge pana la 13 kg sau pana cand copilul merge singurel in picioare, atunci existand pericolul sa plece cu tot cu jumperul.

Cu comanda la bimbomarket cum a ramas?? Acu' am devenit stresanta...daca am unda verde la cheltuieli nu mai am rabdare

Andreea, cea mai fericita mamica de Eva Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Andreutasuper,si la noi se simte ca doarme mai bine..sper sa o si tina

Andreea_andma bucur sa te vadEu am comandat de la ei si dureaza cam o luna pana vin produsele

Laura, Andy (07.04.2002) &Alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Neatza mai la amiaza si de la noi!
Lucas doarme a doua oara,intre timp am fost deja la plimbare!In cateva ore ajunge si sotul meu acasa...in sfarsit!Dupa o luna absenta!!
Luminita Sa fii fericita si iubita!
Am vazut poze cu bobocei de Ankussa,Aly,Ada nu ma mai satur sa vad puiuti frumosi!
Babytza ce mancacios e Pufulet!Super!
Luminita La multi ani sotului! micul explorator!!
Eu sunt suparata baiatul nasei e banuit de pb neuro si o prietena care a nascut in martie in Italia o fetita cu "bot de iepure" e bolnava,cresc alarmant leucocitele.

Sanatate tuturor!


www.tamagochi.ro/pet-bighidel " target="_blank">VOTATI BIGHIDEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ankussa spune:


Morning, morning

La Multi Ani Lumi, sa fii sanatoasa si fericita alaturi de pretiosii huni (si de surioara lor..am eu asa un feeling cum avea Feli cand eram toate gravidute :-))


Partea a doua la mutlumiri: sarumana fetelor, de atatea laude Vladut a dormit iepureste azinoapte si eu m-am trezit intr-un colt si cu gatul stramb.

Bitza....offff Doamne..sanatate multa puiutilor...lasa ca DD are grija de ei sa se faca bine

Ada eu de ce nu-l pot vedea pe Oadu? Stai asa ca mi-a venit o idee..ma duc de pe blogul tau si-l vaz...

Feli..da` ce-ai facut azinoapte..zic si io...?

Vreau si io in IOR..iau charteru` de 10?? :-))

Gata ma duc ca maraie...
xoxo



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amik spune:

LUMINITA, la multi ani! multa sanatate, fericire, putere si sa fii mereu la fel de optimista (cred ca de la ziua asta magica ti se trage)! eu mi-am dorit foarte mult sa o nasc pe alexandra e 24 iunie, chiar daca asta insemna mult mai devreme...dar nu mi-a reusit!

noi suntem la casa de vacanta a parintilor mei, undeva in DB. vremea e cam capricioasa, dar una peste alta e bine ca nu e foarte cald. copiii se simt excelent. alexandrei nu-i ajunge curtea toata ziulica, iar frati-su pare ca o va ajunge din urma in curand. este mare amator de plimbari in picioruse - impinge la carucior acum, ma bate gandul sa ii cumpar un antemergator, ca tot mi-ati amintit ca exista si asa ceva... l-am pus in iarba si era extrem de fericit, o jumulea constiincios, apoi s-a pus in patru labe si a trecut la pascut!

sunt foarte fericita ca am inceput sa dormim mai bine noaptea. adicatelea, de cand i-am bagat LP bea un biberon la culcare, altul pe la miezul noptii si apoi pana pe la 6 dimineata nu mai am treaba!
a inceput sa o strige pe sora-sa "A-da", sa arate cu degetelul, sa pupe...

vroiam sa ii transmit Nerantulei toata stima mea pentru curajul pe care il are si sa o incurajez! este foarte greu sa fii linistita acum, dar ai incredere in dumnezeu si repeta-ti ca totul va fi bine!
si la multi ani pentru 26 ca sa nu uit!!!

eu am ramas cu un san mooooaleee de tot si cu unul mai tare. cel moale a avut mereu mai putin lapte. de doua zile frec netul in cautare de creme miraculoase sau solutii pentru resuscitarea sanilor mei decedati care sa nu necesite nici mult timp, nici alergatura prin oras pe la saloane de frumusete, etc. oare am vreo sansa sa gasesc ceva??? hmmm...cred ca in afara de marek valcu, nu prea...

mi s-a trezit baiatul. va pup si va doresc intalnire frumoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Lucas doarme de mai bine de 2 ore(!!!) si eu m-am delectat cu pozele printeselor de Anamona si Andreea. SU-PER-BE!!
Ratonelule unde estiii? Tragi chiulul cumva?Hai la o !

www.tamagochi.ro/pet-bighidel " target="_blank">VOTATI BIGHIDEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui andreea_and
Fetele care ati comandat de la Quelle, in cat imp vine antemergatorul? As vrea sa-i iau si eu si asta vad ca e mai ieftin, sau poate ati mai vazut ceva similar pe undeva? Adica pe la maxim 150ron ca am depasit bugetul.

Andreea_and, mie mi-a venit cam in 2 luni - 2 luni 1/2. E mai ieftin decat alte oferte, dar... si mai slab dpdv calitativ. Mie mi s-a parut totusi ca merita raportul pret - calitate, avand in vedere perioada scurta de folosire.

Mama lui Dragos si a lui Victor

Mergi la inceput