Burtici fericite de septembrie-octombrie (80)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamaria1979


Eu am fost la control si sunt fericita posesoare a unui bebeloi de 1400g.


Uooooaaaaiiii Anamaria ce bebeloi....sa-ti traiasca si sa se faca nasca sanatos. Oare al meu cat o avea ? ca vad ca suntem de-o seama la sarcina

Cea mai fericita 28 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

Dana multumim pentru website. super interesant...eu am intrat deja in panica...sunt atat de multe lucruri de tinut minte si de facut si atat de putin timp de retinut. cel putin asa simt eu.

MangaGirl :-) 25+ cu Sasha Laurian
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=%20MangaGirl&year=2009&month=9&day=30&babycount=1

poze webshot - http://community.webshots.com/album/570672058NKtQlR

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Danangie distractie placuta la mare la soare..la nisip si apa...multa apaaa....
In mintea mea de femeie gravida ....imi imaginez Italia si Spania ca niste destinatii de vis pentru plaja. Sa zaci efectiv tolanit pe nisip...sa bei ceva cu gheata.....Doamne ce splendoare.
Sa faci poze sa ne uitam si noi vorba Mangai...ca sa nu mai zic de cuvintele Dianei super inspirate: "si noi ce facem ?"

Cea mai fericita 28 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

da , da , sa il cert ar mai lipsi ca si asa azi l-am speriat saracu a crezut ca o sa ma rostogolesc cu tot cu paravan si eu sunt prea tzacanita recunosc ... iulika zau ca nu stiam ca trebuie mers la 2 saptamani decat in ultimele 6 saptamani hm ... sincer eu m-as cam enerva sa ma dichiseasca atata tot la 2 saptamani si ca sa nu mai zic pretul mie una mi se pare enorm ca vezi doamne face de fiecare data 4D si blabla , oricum este limitata investigatia ... eeeeh , ca ce vreau eu stiu ca nu se poate garanta ...

cat despre linkurile astea interesante ar trebui puse undeva pe prima pagina sau la prima postare ... ca e cumplit sa va urmareasca omul si asta nu e rau

... merg si io sa vad burtica lu iulika



Alaturi de Sebi


Aida ... 28+ ... cica
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Manga am observat si eu ca sunt total flasca....si mi-ar trebui un tractor sa ma urneasca, dar e mai mult o chestie psihica ca daca apuc sa plec de acasa sau sa fac ceva, am spor, pot face lucrul respectiv, pot merge....nu stiu sa explic ce simt ...ca si cuvintele imi joaca feste
Te pup si lasa ca mai e putin.

Cea mai fericita 28 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Am vazut-o si pe Iulika cu burtica cea draguta...si acum ca sa fac si eu ca babele alea de pe ulita, mi se pare ca esti un pic schimbata la fata. Cum era faza cu baiatul fetita ? Poate sa fie doar o impresie ..iti dai seama ca am comparat si eu cu primele poze. Sper sa nu te fi suparat remarca mea.
Burtica in schimb este bestiala.... de pisica NO COMMENT ca ador catelusii

Cea mai fericita 28 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

seara buna madamelor,
va scriu si eu cateva cuvinte inainte de nani, adica de perpelealea de 2 ore dinainte de somn.
am pus poze de uebshots ca freaza mea ce noua, sa-mi fie de bine, daca vi se pare ca sunt urata va rog frumos sa nu imi ziceti....sa treceti peste...., ca mi-ati facut ca am uitat, darsa stiti ca nu am avut timp, iar netul meu merge ca un....
in al doilea rand: ramsan, de cate tamponase d-alea am nevoie?? macar asa cu aproximatie ca sa stiu, m-am mai laudat o data ca prestez la bagajul de spital si vreau sa le includ.
kawaichan - si noi ne bucuram ca ai scapat cu bine tu si bebe, si eu port centura si daca sta masina pe loc...cred ca-s paranoia
cred ca atat....noapte buna!!!!


Techila - actuala mamica de 2 caini si viitoare mamica (27+) de 2 putze si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Dana 15 eu am bagat la favorite link-ul ca acum trebuie sa recuperez cu mail-urile, cu forumeala....ca vine Adi pe la 11 si ma zburataceste. Asa ca citim maine dar sunt sigura vorba Mangai ca iar voi fi bagata adanc in ceata si imi voi pune cateva milioane de intrebari referitoare la cum sa cresc copilasul meu iubit.


Eu am un frate, cu diferenta intre noi de 2 ani si 3 luni cu care am copilarit bot in bot si cu care ma bateam (adica mai mult el ma batea) de ne suna apa in cap si vecinii la usa parintilor.....dar deh..au trecut. Insa nu am simtit niciodata ca ar fi facut ai mei ceva diferente...sau sa simt ceva ciudat.
Stiu doar ca el lesina de ciuda si se inrosea de draci cand auzea replica: "tu esti mai mare trebuie sa lasi de la tine".
Asa ca Diana cred ca e singurul mic sfat pe care ti-l pot da, sa nu il faci pe Peter super responsabil de fratele lui si de actiunile sale.....sa-i lasi si lui copilaria free.



Cea mai fericita 28 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Techila esti foarte curajoasa mami....oricum avantajul enorm cred ca este acela ca nu transpiri pe la ceafa cum mi se intampla mie
Somn usor si foiala cat mai putina

Cea mai fericita 28 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

iulika wow ce fata frumoasa esti , ptiu ptiu pe tine . Si eu am o problema cu matzele si din 2 matze si un cotoi am ajuns sa am 12 pisoi , ultimii 3 mi i-a adus azi la usa ... asa ca sunt in cautare de stapani , dar am si 2 catzelandre lutoniana sa vezi ce nebune si nu reusesc sa imi dau seama cand sunt in calduri ... m-am tzacanit rau de tot

techila sa stii ca si eu tot cu centura pusa chit ca sunt in tara chit ca sunt afara ca si pe camp daca as merge tot as pune centura ... o fi bine , o fi rau. Dar chiar , pana la ce saptamana putem sa ne urcam la volan?



Alaturi de Sebi


Aida ... 28+ ... cica
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput