Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (22)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Buna fetele!

Am avut de recuperat, nu gluma, drept pt care am retinut foarte pe bucati, o sa raspund asa, cu scuzele de rigoare:

Kea, multumim pentru urarile de LMA de pe 20

Monica, superba Luana cand se joaca cu prietena ei. Si fata mea a socializat azi in parc cu prietenul ei cu 2 luni mai mare, dar mai putintel, e mai timida si, in plus, e promisa flacaului lui Monnvas

Simina, felicitari pentru nr de saptamani si numele fetitei. Te consoleaza cu ceva daca iti spun ca noi stam momentan cu socrii si deja am alergie la ei, desi sunt oameni ok? Nu e de stat cu nimeni in casa, dar momentan nu avem incotro. Chiar ma uit cu jind la pozele si postarile Luciei despre mama soacra si ma gandesc ca asa m-as intelege si eu cu soacra-mea daca nu am sta in aceeasi casa, ca ea e buna asa, dar numai pt ca stam impreuna o resping automat

Florinela, nu te mai ingrijora, fiecare copil are ritmul lui. Nici a mea nu prinde jucariile in mana si nu se intoarce de pe spate pe burta si viceversa si are 4 luni implinite.

Joanna, exact cum descrii tu e si pitica mea, cu exceptia partii cu noaptea, cand doarme 7-8 ore

Pisigri, vad ca noi doua si Joanna ne putem lua de mana la bebei caraiti, a ta e cea mai cuminte, dar tot vad ca e destul de agitata si plangacioasa. Si a mea plange la san, eu am trecut-o si pe formula din motivul asta, ca la mine nici nu prea e lapte in titi in cusrul zilei, am testat asta prin muls, dar chiar si cand e tot urla de multe ori...uofff

Am fost si noi sambata la doctorita de la spital si ne-a recomandat diversificarea, pt ca a zis ca ea are reflux si i-ar face bine, mai ales ingrosarea laptelui cu cereale. Mi-a dat sa incep cu zeama de legume si apoi supita, apoi cereale in lapte si abia spre 6 luni sau chiar dupa fructe, ca astea sunt acide si nu sunt ok pe stomacelul ei. Mie mi-e cam teama sa incep, nu stiu de ce, cred ca e teama de nou, dar va trebui sa imi iau inima in dinti pana la urma.

Si, in final, poze noi

http://picasaweb.google.com/Ioana.sima/101406#
http://picasaweb.google.com/Ioana.sima/20064Luni#
http://picasaweb.google.com/Ioana.sima/21062009#

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Citat:
citat din mesajul lui gigelica20

Citat:
citat din mesajul lui simina_kin

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Monica, tu nu mai ai poze cu iubitu meu?
Se pare ca sunt cea mai harnica la pozat copchilu.
Lucia, cum te simti? nici un semn? Tot chefuiesti?

_.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._
Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda.
Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!


Eu cred ca-i tot cu fundu-n lighean!!

19+ cu Andreea

Mariana
bebe

www.youtube.com/watch?v=oc_rSsZri9g" target="_blank">Pentru iubirea mea



Ce nebuna esti!!!
In seara asta nu mi-am mai facut ceai...ca mi-a fost sila. Maine seara... Acum insa simt ca lesin de durere de genunchi...ca afara e inorat si da sa ploua...sunt o babaciune...

Tu ce probleme ai iubita? E sunt aici sa te incurajej...orice problema ai avea

Ah, si am uitat sa te felicit pentru saptamana adaugata la numaratoare si pentru superbul nume alez Mazaricii

Abia astept sa ne vedem in parc!


Gigelica(Lucia) - de Victor-Andrei (zis si Pitonul)

30 martie 2009


Pai sa vii mami mai repede sa ne vedem in parc ca io am innebunit in casa cu 2 nebune pe cap (da pe mamaia saraca o inteleg , boala-i de vina).Am terminat cu munca asa ca am timp destul!!

ps: Sa ma vezi cat m-am facut...desi in kg n-am mai luat decat 700 gr in 8 sapt...da am constatat ca peste maxim o luna nu o sa mai pot intra in cabina de dus...serios vorbind

19+ cu Andreea

Mariana
bebe

www.youtube.com/watch?v=oc_rSsZri9g" target="_blank">Pentru iubirea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Salutare mamici si bebici

Simina Si eu iti dau acelasi sfat: mutati-va. Stiu ca e mai complicat, dar o sa fiti mai fericiti.

Olga, mamica lui David iepurasul


Daca ne-am putea permite , ne-am muta, da nu avem bani de chirii si intretinere....Eu am sal de rahat iar sotul lucreaza in constructii , iar aici cand pica lucrare este bine, cand nu ..fluieram.......si pe noi ne omoara deja 3 rate, dintre care una cea mai mare ca suma si ca perioada este "primita ca mostenire de la tacsu" da nu avem ce sa facem..ca a fost un imprumut pt "casa noastra" (de care nu putem beneficia).....oooffff...

19+ cu Andreea

Mariana
bebe

www.youtube.com/watch?v=oc_rSsZri9g" target="_blank">Pentru iubirea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Monica pt maine. O sa mai pun poze dupa ziua de maine, care e importanta si pt mine.

Fetelor, io maine "dezertez". Adica am sustinerea dizertatiei, ca sa pun in cui si masterul, ca m-am saturat de atata activitate scientifica. Sa-mi tineti pumnii.


Mult succes. Tinem pumnii.

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )
http://picasaweb.google.com/costinstroie/AdelaMarisa#5324202110819507042

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

simina felicitari pt saptamanile cu bebe!
cat am lipsit m-am gandit la tine si la burtica ta!

toate fetele frumoase cu bebiti minunati!



Cristina si Alin, parinti super fericiti de Tudor (lumina ochilor nostrii)

nasterea in apa

pozici dragute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Ayla, si eu am o banuiala despre ce e vorba, si vei fi in rugaciunea mea din seara asta.Monnvas, aceeasi concluzie am tras-o si eu, nu conteaza cat mananca bb, important e sa il fure somnul. A mea a mancat la 9 seara si s-a rezit la 6 dimineata. Bine, o singura data s-a intamplat minunea, dar eu sper sa se mai repete.Pisik, si eu am emotii cand vine vorba de diversificare, dar in acelasi timp abia astept sa vad cum reactioneaza la gusturi noi.Am o mare problema: tantarii. Voi cum scapati de ei? In afara de plasa la geam mai e vreo solutie? Am luat si eu de la Chicco Zanzano sau cum s-o fi chemand, si am dat fata intr-o seara, dar nu i-a placut deloc. A plans in hohote. Banuiesc ca nu ii face bine pastila antitantari, insa eu mai pun in priza in hol, si intra miros si in camera. Ma gandesc ca e mai bine asa decat sa o piste nenorocitii.Si legat de Vigantol, eu am intrebat si medicul de familie, si in farmacii si mi-au zis ca pot sa ii dau pana termin sticluta, chiar daca au trecut cele 4 saptamani. Voi de unde ati auzit ca tb schimbat dupa o luna? Eu nici in prospect nu am gasit nimic despre asta.Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

MONICA multumimDa s-a facut si el maricel...dar am vazut ca si Luana a crescut tare bine...si este asa o frumoasa.....Mi-a placut mult in poza ciupercuta

FlorinTheodorPetru
New Life Is Born

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

NOVUS....ma bucur ca Petru se ridica la asteptarile voastre...ca si eu sunt tare mandra de frumusetea mea de nora

FlorinTheodorPetru
New Life Is Born

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

WOW deja va dau dintisorii?????? Dar tare grabiti mai sunt.....Stiam ca pot aparea mai devreme dar nu imi imaginam ca pe la 9-10 saptamani

Iar tu MARIA.....deja ai tuns fata
MAMICI dar parca se intampla prea repede unele chesti
Sau poate am imbatranit eu si ma mir acum ca o baba

FlorinTheodorPetru
New Life Is Born

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raaluca spune:

Am lipsit cam mult dar incerc sa recuperez. Am inceput de la sfarsit.

Ayla in juma de ora o sa spunem si noi o rugaciune pentru tine

Monnvas tinem pumnii si pentru tine plus o

Simina , nu stiu amanunte despre ce se intampla la tine in casa dar stiu ca nu e ok sa stai nici cu parintii tai nici cu ai lui. Pot avea cele mai bune intentii dar, asa cum zicea si Pisik, te enerveaza simpla lor prezenta ... Nu stiu inca cum o cheama pe mazarica dar citesc ca sunt foarte curioasa!!!

Saby e frumusica foc bebelusa ta

Pisik ati mai crescut si sunteti tare frumusik


Olishka, inteleg ca treci prin ceva nasol rau dar o sa mai citesc sa aflu ce e cu piciorul tau.

Noi am fugit de acasa in weekend si o sa o facem de cate ori putem. Dincolo de caldura, ne omoara si vecinii. Am o tampita la et. 3 care isi renoveaza casa, lucru pe care intr-o oarecare masura il pot intelege, dar care incalca bunul simt si baga bormasina in intervalul 13-15 ceea ce e groaznic. Dupa ce am indurat cateva zile azi m-am dus la usa si am tras o cearta ca tot nu intelegea. Nu am amenintat-o dar i-am sugerat ca daca mai aud bormasina intre orele astea o reclam la politie.
Am pus si noi poze noi
Fug sa vad daca mai apuc sa citesc cate ceva

http://family.webshots.com/album/573113421GRsjDK

Mergi la inceput