Puiuti de Randunici!! (275)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Neata
Elara calmeaza-te...nu e relevat pliul nucal la aceasta varsta, imediat ma duc sa scot masuratorile noastre sa vad daca scrie ceva si-ti spun
Criss Vladutz se trezea tipand noaptea de fiecare data cand aparea cate un dinte...dar se culca la loc instant. Eu nu-l legan si nu-si tine singur biberonul (de lene) dar il pun in patut, sting lumina zic nani pui si pa! In 5 minute a adormit Ar bea el cu cana dar nu-i dau eu ca se face fleasca iar cu paiul nu vrea/nu stie...deci biberon deocamdata.Pentru mers, pentru linistea ta, intreaba un doctor
Simo sar'na de explicatii, ai fost fff explicita


Simona,mamica de Teo (15 ani) siVlad Alexandru (UN AN)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

a, ccris, Muffy afara bea dintr-o sticla cu motz, de apa plata! nici lui nu-i place paiul, nu stie sa traga din el..
am vazut Oslo si baieti de Bubu, super-truper! ce parc e ala, ca nu-l recunosc deloc?
elara ti-am scris dincolo

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gecko spune:

elara, translucenta nucala are relevanta DOAR masurata intre saptamana 11 si saptamana 13 si 6 zile. De ce ti-a masurat-o si acum nu stiu.
Absenta vizualizarii osului nazal la 11-13 saptamani poate sugera o anomalie gen SD...dar la tine nu este cazul...

Din puturile amintirilor mele gravidicesti, medic fiind, bine-nteles ca am ajuns prin saptamana 14-15 la eco...si translucenta era de peste 4...no baga stres atunci...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

andraesti profesionista deja!

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Elara m-am uitat, eu am o ecografie la 14 sapt cu translucenta nucala 1,4 mm si aia morfologica la 22 de saptamani,unde pliul nucal este de 2,2 mm. Cea de la 17 saptamani de obicei se face impreuna cu triplu test si e necesara la interpretarea rezultatului. Prezenta osului nazal e cu siguranta cel mai bun indicator si arata ca nu-s probleme. Ai facut si TT? Desiiii, mie mi se pare o analiza irelevanta , dar intreb pentru ca altfel nu inteleg utilitatea ecografiei la 17 saptamani. Iar daca copilul nu era bine pozitionat, cu siguranta nici masuratoarea n-a fost cea mai fericita. Ce stiu eu e ca la Medlife au un cabinet de genetica bun, acolo se face si amniocenteza, si ei pot sa-ti spuna clar daca e cazul sau nu sa continui investigatiile...asta daca te ajuta cu ceva. Eu nu cred (repet) sa fie vreun motiv de ingrijorare pentru ca rezultatele primei ecografii si osul nazal sunt perfecte. Sfatul meu e sa stai calma ca-i faci rau

Simona,mamica de Teo (15 ani) siVlad Alexandru (UN AN)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:


Este cevaaa copilul astaaa Eu zic ca are ritmul in sange si ca vei scoate ceva din acest talent al ei Balet scrie pe ea

Simona,mamica de Teo (15 ani) siVlad Alexandru (UN AN)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Am vazut si ultimul episod din "vacanta Bubu" Mi-a placut rau la Oslo dar am o nelamurire ...ce era cu toate statuile alea cu TATA si copilul , ca n-am mai vazut asa ceva in viata mea S-au daca-s mai la pol asa, au adoptat modelul pinguinilor si masculul cloceste oul ?
Bubulinii mici sunt dulci rau, sa musc eu la Stef de falcutele alea iar Vlad chiar ca e tati in miniatura , numai ochii imi pare mie ca-s ai tai
Si acum las liber spatiul de emisie ca in paranoia mea mi se pare ca atunci cand apar eu fugiti toate
Uite ca plec , e bine?

Simona,mamica de Teo (15 ani) siVlad Alexandru (UN AN)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Andra e bestiala!!!!

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei
-------------------------------------------------------------------------
"Toata lumea vrea sa ajunga in Rai, dar nimeni nu vrea sa moara pentru asta!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

‘Neata!
Mai, ce-am mai patit aseara…ne-au oprit curentul de vreo 5-6 ori…prima data pe la 9 si a tinut o ora si ceva …tocmai le dadeam sa pape la copii si am papat la lumanari si la lanterna , apoi tot asa le-am facut si baie…
Si cand vroiam sa scriu pe forum, pac, se oprea curentul…

Ma bucur tare ca v-au placut toate montajele si ultimul cu piscoteii mei!

Mimo, stai pe-aproape, pt. ca mai avem cateva episoade surpriza, culinare, reportaje speciale pt. Bucataras. Credeai ca se termina asa usor?

Roxana, la multi ani randunoiului!

Puppa, doarme super bine fata ta, nu are absolut nimic, nu te ingrijora! Si Stef doarme mult!
Azi s-a trezit la 8 jumate, a baut lapticul, eu i-l pun in pat si plec, ii inchid si usa la camera. Si l-a baut si s-a culcat la loc pana la 10 jumate. La pranz doarme de la 2:30 pana pe la 18 sau 18:30. Cateodata ma duc eu sa-l trezesc! Si seara la 10 adoarme, pana la 8-9 dimineata.

Pentru Cris:
1.Foarte rar se trezeste plangand, mai mult doarme si plange in somn, ca sta cu ochii inchisi si il las acolo si in 2 minute tace si adoarme la loc. Face asa mai mult cand nu si-a facut somnul. Cand se trezeste singur incepe sa ne strige tare si apoi se joaca si juma de ora in patut daca nu ma duc la el.
2.Metoda de adormit, cu bibele in pat, si-l bea singur, ies din camera si ii inchid usa. Cum Vlad doarme in aceeasi camera cu el, la pranz nu-l las, il culc la mine in pat, iar seara, pana ii citesc povestea lui Vlad, Stef deja adoarme. Se mai intampla sa nu adoarma pana termin eu cu Vlad si atunci Vlad se baga in pat, Stef sta cocotat in picioare si incep amandoi sa se hlizeasca vreo juma de ora. Ii mai atrag atentia lui Vlad sa-l lase in pace si sa nu-l mai bage in seama pe Stef si pana la urma se culca amandoi.
3.Nu stiu sa-ti zic, depinde de fiecare copil…Vlad a renuntat singur la bibe cand era de varsta lui Stef, acum…sor-mea de ex, abia acum i-a scos bibele nepotelei, la 3 ani…si nu mai vrea sa bea lapte…de-asta se temea si ea…deci, nu stiu…eu zic ca pana in 3 ani e ok daca bea din bibe lapticul dimineata si seara si in rest apa din canuta sau altceva…
4.Stef bea doar din bibe, nu i-am luat canute. Dar mai prinde sticlele lui Vlad cu tzutzuroi si se floscaie tot cand bea din ele.
5.Nu stiu…Stef merge singurel de la 11 luni jumate…

Aaa, si Stef a facut putin mai moale in ultimele zile, dar doar o data pe zi, in rest normal…si asta pt. ca mananca piersici, caise, tot felul de fructe…


Luny, e un parculet nou facut, langa Palatul Copiilor.

Gecko, mi-era dor de tine! Sa stii ca te-am visat cand eram in croaziera!! Am visat ca veneam la tine, in Australia, dar cu tramvaiul

Mimo, da, erau mai multi tatici in statuile alea…nu stiu sa-ti zic…iar de tunsulici, seamana cu tati si vreau sa-l tund si pe Stef…mi-e cam mila de perisorul lui…dar transpira mult…


Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
www.onetruemedia.com/shared?p=774cd5d8b8e87294224ee2&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete
Poze
www.bucataras.ro/" target="_blank">Bucataras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Vaaaiiii, e mortala Andrutza! Cat de frumos danseaza!!
Dar misto melodia lui Brian Adams, nu?

Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
www.onetruemedia.com/shared?p=774cd5d8b8e87294224ee2&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete
Poze
www.bucataras.ro/" target="_blank">Bucataras

Mergi la inceput