Puiuti de Randunici!! (275)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Bai nene, dar tare v-ati smecherit
Nicoleta am o veste neplacuta pentru tine :sunteti cel putin DOUA doamne importante si cum tu n-ai fost, a fost cealalta Iar cu dilema copilului cu titit-ul , eu cred ca poti sa continui cu titit la autovehicule si sa insisti cu blandabac de exemplu la masina de spalat Doamneee, ce de probleme! Eu sunt sigura ca in timp va face diferenta intre ele
Simo ce mi-a placut cu hormonul care inlocuieste neuronul Cu bisericile nu-s inca lamurita daca nu te superi ...erau 3 mici si una mare In plus , ale noastre n-au decat una, sau gresesc?
Blankar cand zici tu San Marino parca zici Urlati Mie-mi suna asa, cum sa spun Saaaan Maaarinooo Intelegi? Ma bucur mult ca ati terminat cu antibioticul, o sa fie bine [degete incrucisate]
Bubu acum ma uit la ultimul episod Abia astept sezonul urmator (dar tu )
Azi am fost ca fetele in oras Pe ploaia aia, dar n-a contat

Simona,mamica de Teo (15 ani) siVlad Alexandru (UN AN)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Puppa spune:

deci voi dormiti mai putin...amalia isi ia pernuta, isi baga degetelul in gura, se pune langa patut si ma cheama sa o urc...hmm...ma gandesc ca e si de la caldura, ca la noi e super cald si de cand cu otita nu imi mai vine sa deschid mai mult de un geam..si e sauna...poate o moleseste...o sa intreb si pediatra, desi am impresia ca o sa se uite cas la mine...

http://picasaweb.google.com/cristina.catana
http://puppa.wordpress.com/

Teledon pt Mihaita
0 900 900 320 - pt 10 euro
0 900 900 325 - pt 5 euro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Aoleooo, am uitat:
La multi ani randunoi de Roxana! Un pic mai tanar de era putea sa fie copilul meu
Butucica prea multi de
Puppa tot atat doarme si Vladutz, are alt orar de somn, dar adunate tot atatea ore :10 seara-9 (10) dimineata si de la 2 la 5 la pranz ...unii sunt mai somnorosi, sa multumim celui de sus
Acum nani, va pup

Simona,mamica de Teo (15 ani) siVlad Alexandru (UN AN)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami33 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mimonix
Un pic mai tanar de era putea sa fie copilul meu


Simona,mamica de Teo (15 ani) siVlad Alexandru (UN AN)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea




_
Cami, mami de Maria Alexandra(02.05.2002) si de Luca Razvan(28.03.2008)


pozici
www.slide.com/r/gCNsr74Xkj9DOJL503EFc_02cclMlwuR?view=original" target="_blank">PRIMUL AN
www.slide.com/r/ngX7UTqy6j9-k1r0wHHBw6CafzclVMQ2?view=original" target="_blank">PRINTESA MEA
www.slide.com/r/NzZ_p6sI4D8nTigb-_dcTX4UkETSg2hF?previous_view=mscd_embedded_url&view=original" target="_blank">scumpiceii


Doua lucruri trebuie sa le dam copiilor: radacini si aripi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Simo-Mimo,mare dreptate am avut cu disparitia neuronilor:Deci,la biserici sunt 3 turle care semnifica Sfanta Treime(care asa-i ca sti din ce-i formata?) si o cupola,in interiorul careia se picteaza Pantocratorul-care infatiseaza chipul lui Dumnezeu!Acum ,nu mai stiu cum zicea Oana ca era in Rusia..tot neuronii sunt de vina
http://family.webshots.com/photo/2987615910102426993DbslMN
exemplificare turle.
cu Cupola inca nu am-biserica nu e pictata,dar fac rost de altundeva

Simo,mami de DAVID- 3 iulie 2002,si de SAMUEL -1 martie 2008




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ccris_ccris spune:



u all! Mai sunteti pe-aici?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ccris_ccris spune:

Sa nu ma certati, sunt cu temele pe jumatate facute, mai am de recuperat un capitol, norocul meu ca n-ati ciripit prea mult.
Abia am reusit saculc puiul, nu reusesc deloc s-o fac sa adoarma mai devreme de 11. Aseara a adormit chipurile la ora 9, dar dupa o ora s-a trezit plangand si a adormit cu greu tot pe la 11.

Am citit ca sunt destui puiuti bolnaviori si nu ma bucur deloc, ii -acesc pe toti sa-si revina repejor, iar pe mamici le sa aiba putere si rabdare sa le treaca pe toate.

Apoi, lucru mare, spun FELICITARI Iuliutei pentru primii pasi facuti singurica, tine-o tot asa! Naty, ma bucur ca ti-a venit inima la loc!

As avea si eu cateva intrebari pentru voi:
1. Puii vostri se trezesc din somn plangand?
Ca Andreuta se mai trezeste plangand si nu stiu care-o fi motivul, ca e somnul de amiaza sau de noapte, se trezeste plangand, chiar in hohote, iar dupa ce o iau in brate, se linisteste si se culca la loc, in special noaptea, dupa-amiaza nu prea.

2. Ce metode de adormit puii mai folositi, in special mamicile care nu mai alapteaza? Eu ii pun muzica lenta, ii citesc povesti, dar tot bibele e baza si tot tarziu adoarme!

3. Pana la ce varsta mai folositi bibele?

4. Puii vostri beau din canuta obisnuita (nu cu pai)?

5. Mai e vreun pui pe crengutza care nu merge singur?

Sper ca aveti timp si chef sa-mi raspundeti si mie, va pupez si ma duc sa citesc din urma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ccris_ccris spune:

Cuscra, welcome back! Foarte faine pozele, ce romantic, ce lux, parca erati in filme! Vezi ca-ti dau un PM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ccris_ccris spune:

A, Andreuta se cacaceste pe ea, a fost deranjata la burtica vineri, si-a revenit, dar azi a mancat visine si a baut lapte si a intors-o!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ccris_ccris spune:

Ati plecat toate la nani cand am venit eu! Binee!

Eu mai citesc din capitolul trecut!

Felicitari Diana de Kitzy!

Si Andreutza se uita printre picioare si bunica-mea tot ii da zor ca mai vine un fratior! Sa vina, da' mai peste un an!

Mergi la inceput